06 квітня 2018, 16:05 ( Прес-служба Апарату Верховної Ради України )

Андрій Парубій: Україна має бути у щільній комунікації із партнерами з НАТО

 


Голова Верховної Ради України А.Парубій виступив на відкритті засідання круглого столу «Реформування системи національної безпеки України. Роль Парламенту». Він висловив переконання, що тема «круглого столу» надзвичайно важлива для України, яка перебуває сьогодні на передовій протистояння російській агресії. «Хочу зазначити, що Україна, захищаючи свої суверенітет і державність, захищає увесь цивілізований світ. Бо, на моє переконання, загроза Путіна є глобальною загрозою, і ця агресія, і загроза мають різні прояви», - сказав А.Парубій.

Голова Парламенту наголосив, що «безпековий вимір - це не лише мілітарна безпека, а й інфомаційна, кібернетична, енергетична, бо путінська влада Росії використовує усі методи, щоб досягти своїх глобальних цілей». «У тих глобальних цілях Україна займає особливе місце. Адже заявивши, що «розпад СРСР є найбільшою трагедією ХХ століття, Путін визнав , що теперішня Російська Федерація, її керівництво прагне повернути той геополітичний вплив, який свого часу мав Кремль, - зазначив А.Парубій, - Україна може і повинна розраховувати на підтримку цивілізованого світу у цій боротьбі, і не лише на зміцнення наших збройних сил, а й на зміцнення нашої безпеки у всіх проявах, і у всіх формах тих атак, які проводить Путін».

Голова Верховної Ради наголосив, що за роки агресії Україна зробила багато для укріплення збройних сил і усього сектору безпеки. «Ми змогли відновити і армію, і весь силовий блок України. Більш того - не тільки зупинити агресора, а перейти у контратаку і відтіснити війська найманців Путіна з великої території України. Але агресія продовжується, і вона продовжується у всіх проявах», -сказав він.

Голова Верховної Ради України назвав важливим кроком ухвалення у першому читанні Парламентом проекту закону «Про Національну безпеку», навколо якого було багато дискусій. «До участі у розробці цього законопроекту були долучені експерти НАТО, щоб належно реформувати сектор безпеки», – нагадав він.

А.Парубій підкреслив, що в ході реформи важливо зробити сектор безпеки в Україні не лише ефективним, а й привести його до стандартів НАТО, «для України одне із найважливіших і ключових питань зовнішньої політики є вступ до НАТО».

Голова Парламенту ще раз наголосив, що «Україна має бути у щільній комунікації із партнерами з НАТО, і виконувати ті рекомендації, які надходять від наших партнерів з Альянсу.

Він висловив сподівання, що більшість рекомендацій будуть імплементовані до законопроекту через поправки між першим і другим його читанням. «Таким чином, ми зможемо вийти на сучасний ефективний закон, який сприятиме реформуванню української армії і усього сектору безпеки»,- сказав Голова Парламенту.

А.Парубій повідомив, що вчора Верховна Рада України ухвалила Постанову про звернення Верховної Ради України до міжнародного співтовариства щодо неприпустимості будівництва газопроводу «Nord Stream-2» та монополії Російської Федерації на газових ринках світу. За його словами, у Постанові Верховна Рада України закликає парламенти та уряди іноземних країн, світову бізнес-спільноту, журналістів і громадських активістів зробити все можливе для цілковитої і незворотньої заборони на побудову газогону «Nord Stream-2», «не брати жодної участі у підготовці, фінансуванні чи лобіюванні цього законопроекту».

А.Парубій наголосив, що можливий запуск проекту Nord Stream-2 може призвести до нових мілітарних загроз та повномасштабних наступів російських військ на Україну.

Він зазначив, що на думку багатьох аналітиків одним із стримуючих факторів у 2014 році проти Путіна, проти початку повномасштабної агресії була українська газотранспортна система, яка поставляла енергоресурси до Європейського Союзу.

Голова Парламенту висловив сподівання, що країни Європейського Союзу та США спільно з Україною не допустять реалізації цього законопроекту. На думку А.Парубія, «Росія робить усе можливе для здійснення енергетичного шантажу усіх європейських країн». Він також нагадав, що лист про неприпустимість реалізації згаданого проекту підписали спікери парламентів шести країн, «щоб продемонструвати, що наша позиція - солідарна».

А.Парубій зазначив, що цей «круглий стіл» стане ще одним кроком для вироблення спільних дій і спільних напрямків для зупинення агресії, для забезпечення миру.

Мета «круглого столу» - напрацювання спільної консолідованої позиції щодо реформування системи безпеки України з урахуванням пропозицій парламентських фракцій та іноземних партнерів України.

Учасники: народні депутати України, керівники фракцій і депутатських груп, представники Американської Ради з питань зовнішньої політики (AFPC), Консультаційної Місії Європейського Союзу, Представництва НАТО в Україні, Офісу зв’язку НАТО, Посольства Сполучених Штатів Америки.