05 квітня 2018, 19:00 ( Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України )

Робоча група Комітету з питань науки і освіти працює над проектом Закону, який спрямований на впровадження єдиних міжнародних стандартів у сфері інтелектуальної власності

 
Під головуванням Першого заступника голови Комітету Олександра Співаковського відбулося засідання Комітету з питань науки і освіти, в якому взяли участь народні депутати України, представники Уряду – заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Михайло Тітарчук, заступник Міністра культури України Юрій Рибачук, представники центральних органів виконавчої влади, провідні науковці, експерти неурядових організацій, а також представники Посольства Сполучених Штатів Америки в Україні та Представництва Європейського Союзу в Україні.

На початку засідання О.Співаковський повідомив, що на розгляд заплановано три питання порядку денного, всі вони пов’язані з підготовкою до другого читання проекту Закону України «Про ефективне управління майновими правами правовласників у сфері авторського права і (або) суміжних прав» (№7466 від 28.12.17), прийнятого за основу у першому читанні 01.03.2018. «Перше питання: включення до складу робочої групи наших колег – народних депутатів України та представників експертного середовища у сфері інтелектуальної власності; друге питання прийняття рішення щодо внесення до порівняльної таблиці, підготовленої до другого читання додаткових пропозицій суб’єктів законодавчої ініціативи; третє питання – це безпосередній змісту підготовленого до другого читання проекту закону №7466», - зазначив О.Співаковський. Він висловив вдячність членам робочої групи за проведену ними надзвичайно велику роботу, зазначивши, що експерти протягом двох тижнів працювали більш як 10 годин на добу і опрацювали 400 правок народних депутатів. Перший заступник голови Комітету з питань науки і освіти наголосив, що важливим аспектом була прозорість процесу доопрацювання законопроекту, адже інформація про кожне засідання, концептуальні питання і зміст положень законопроекту, які розглядалися та узгоджувалися, завжди оперативно доводилась до громадськості.

О.Співаковський також поінформував, що також були проведені відповідні консультації з Першим віце-прем'єр-міністром Степаном Кубівим щодо необхідності формування спільної позиції Парламенту і Уряду, в основу якої має бути покладене розуміння необхідності врахування усіх позицій, як української сторони, так і наших закордонних партнерів. Парламентарій зауважив, що це необхідно для того, щоб у законі були гармонізовані відносини з нашими закордонними партнерами, і це є дуже важливим. Він акцентував увагу присутніх також на листі Посла Сполучених Штатів Америки, у якому «Посол звертається до Комітету, для того, щоб наші міжнародні партнери мали можливість і час подивитися усі позиції і провести відповідну експертизу».

Також, на думку О.Співаковського, дуже важливим є такий аспект – окрім роботи робочої групи, яка тривала протягом 14 днів, було проведено робочу нараду з народними депутатами і в рамках цієї розмови практично було знайдено консенсус. «Адже, окрім документа ми повинні мати більшість у Верховній Раді для підтримки зазначеного законопроекту, та ми повинні показувати, що у нас є консолідація у прийнятті важливих державних рішень», - наголосив О.Співаковський.

У цьому контексті Перший заступник голови Комітету з питань науки і освіти запропонував розглянути два питання – щодо складу робочої групи та, відповідно до пункту четвертого частини першої статті 15 Закону України “Про комітети Верховної Ради України”, внести пропозиції ряду народних депутатів України до порівняльної таблиці проекту Закону України.

Розгляд третього питання було запропоновано відтермінувати на два тижні з метою отримання відповідної експертизи від міжнародних колег та проведення відповідних консультацій. За результатами доопрацювання винести це питання на наступне засідання Комітету, запросивши до участі усі зацікавлені сторони. І вже після цього, на наступний день пленарного тижня, виносити це питання на розгляд Верховної Ради.

Радник з економічних питань Посольства США в Україні Джон Пол Шутте подякував за можливість ознайомитися з рекомендаціями робочої групи для того, щоб впевнитися, що Україна прийме закон, який відповідатиме міжнародним стандартам.

На засіданні також було розглянуто окремі питання щодо порядку отримання майнових прав суб’єктами авторського права аудіовізуальних творів. За результатами обговорення О.Співаковський звернувся до заступника Міністра економічного розвитку і торгівлі Михайла Тітарчука щодо необхідності проведення відповідних консультацій з метою взаємопогодженого вирішення існуючих проблемних питань.

За результатами обговорення, рішення з усіх питань порядку денного були ухвалені одноголосно.