02 квітня 2018, 15:11 ( Прес-служба Апарату Верховної Ради України )

«У Верховної Ради України є достатньо політичної волі, щоб оновити склад ЦВК», - Голова Верховної Ради України Андрій Парубій


Голова Верховної Ради України Андрій Парубій під час брифінгу у понеділок підтвердив, що 12 із 14 членів Центральної виборчої комісії (ЦВК) вже пройшли спецперевірку –« і це означає, що вони отримали позитивний висновок, тобто, по 12 кандидатам вже є позитивне рішення усіх органів, що проводили перевірку». По двох кандидатах частина документів повернена на уточнення. З питань коректності Голова Парламенту не назвав їхні прізвища, але зазначив, що їм запропоновано уточнити певні дані у своїх документах і своїх деклараціях.

На переконання Голови Верховної Ради, це питання кількох днів, але нагадав, що після завершення спецперевірки має бути рішення відповідного комітету. «Я переконаний, що коли буде рішення комітету, у Верховної Ради України є достатньо політичної волі, щоб оновити склад ЦВК», - наголосив він.

Єдиною проблемою він назвав необхідність обрати 13 членів з 14 поданих кандидатів. «Це момент, який буде непростим для Верховної Ради України. Тут можливо два механізми – або попереднє узгодження із головами фракцій, щоб визначити тих 13, або звичний спосіб із рейтинговим голосуванням, - сказав він. - Коли вже буде відомий результат спецперевірки, я проведу відповідні консультації із головами фракцій, щоб визначитись, яким чином побудувати роботу під час обрання нових членів ЦВК, але я переконаний , що Верховна Рада України зможе вийти на позитивне рішення і обрати нових членів ЦВК».