28 березня 2018, 10:33 ( Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України )

У Комітеті у закордонних справах відбулася зустріч народних депутатів з депутатами соціал-демократичної партії Бундестагу (Німеччина)

 

У зустрічі, яка відбулася 27 березня під головуванням Світлани Заліщук за сприяння Фонду імені Фрідріха Еберта в Україні, взяли участь народні депутати Ольга Бєлькова, Вікторія Сюмар, Сергій Лещенко, Сергій Ларін, Руслан Сидорович та представники Німеччини Нільс Шмід, Фріц Фельгентрой, Земтьє Мьоллер та Дагмар Ціглер. В рамках візиту було обговорено процес реформ в Україні та формування зовнішньополітичного курсу Німеччини.

Зокрема, голова підкомітету з питань євроатлантичного співробітництва та євроінтеграції Світлана Заліщук подякувала Німеччині за підтримку під час Євромайдану та складного процесу реформ, зауваживши, що Україна продовжує впроваджувати важливі зміни. Під час зустрічі також було обговорено розширення обов'язкового електронного декларування доходів для громадського середовища.

Ольга Бєлькова порушила питання будівництва "Північного потоку II" та його несприятливі наслідки не тільки для української економіки, але і для європейської безпеки в цілому.

Вікторія Сюмар наголосила на співвідношенні між фінансуванням російської економіки через "Північний потік II" та здатністю Москви вести агресивну зовнішньою політику, маючи важелі впливу на Європу.

Голова німецької делегації, Нільс Шмід, підкреслив вагомість України у зовнішній політиці Німеччини. Він засвідчив незмінність німецької підтримки процесу реформ в Україні та засудив дії Росії в Криму та Донбасі.

Фріц Фельґентрой заявив, що нинішня зовнішня політика Москви повинна розглядатися через сильний альянс між Європою та Україною, що включає підтримку суверенітету, територіальної цілісності та процесу реформ в Україні. Також представники німецької делегації наголосили на необхідності посилення антикорупційних заходів для досягнення політичного та економічного розвитку України.