22 березня 2018, 17:44 ( Прес-служба Апарату Верховної Ради України )

"Закон про національну безпеку і оборону має бути ефективним для реформи сектору безпеки і відповідати стандартам НАТО, принципам, за якими діють армії Північноатлантичного Альянсу", - Андрій Парубій


Закон про національну безпеку і оборону має бути ефективним для реформи сектору безпеки, і відповідати стандартам НАТО, принципам, за якими діють армії Північноатлантичного Альянсу. На цьому наголосив у четвер Голова Верховної Ради України А.Парубій, відповідаючи на запитання журналістів щодо готовності цього документу.

А.Парубій повідомив, що у профільному Комітеті йде дискусія, вже створена робоча група, яка напрацювала цілий ряд поправок, і які рекомендує ухвалити в першому читанні разом із законом. «У профільному Комітеті триває робота: є дискусія, яка полягає в тому, що партнери України з ЄС і НАТО дали свої пропозиції до законопроекту, - сказав А.Парубій. - Я весь час наголошував, що закон про національну безпеку і оборону це не лише реформа сил безпеки, це ще й важливий шлях на вступі України до НАТО».

Голова Парламенту зазначив, що працюючи в РНБО, він «розпочав огляд сектору безпеки, щоб підготувати масштабну реформу, на зразок натівських стандартів». «Я переконаний, для України, для безпеки наших громадян, безпеки нашої держави вступ до НАТО -завдання номер один», - наголосив А.Парубій.

Водночас він висловив переконання, що «ідучи в організацію, яка має свої правила - треба їх дотримуватися». «Якщо НАТО рекомендує, що за їхніми стандартами треба внести певні зміни, які стосуються громадського контролю, нового закону про службу безпеки України, які стосуються цивільного контролю служб безпеки України, - я впевнений, ці пропозиції треба внести і вони мають бути в тілі закону», - підкреслив Голова Верховної Ради.