27 квітня 2016, 18:55 ( Інформаційне управління )

Голова Комітету з питань промислової політики та підпрпиємництва Віктор Галасюк виступив на Третьому засіданні Української частини Парламентського Комітету Асоціації між Україною та Європейським Союзом у Брюсселі

"Падіння вітчизняного експорту до ЄС триває, але все в наших руках", - про  це голова Комітетуз питань промислової політики та підприємництва Віктор Галасюк заявив під час Третього засідання Української частини Парламентського Комітету Асоціації між Україною та Європейським Союзом, що проходило 24-25 квітня у Брюсселі.


“У 2015 році товарний експорт до країн ЄС скоротився майже на  4 млрд доларів США, незважаючи на дію автономних торговельних преференцій. За три місяці 2016 року Україна експортувала до ЄС на 3,1% менше товарів порівняно з з аналогічним періодом минулого року. Причини тому слід шукати як серед зовнішніх, так і серед внутрішніх факторів, - зазначив  парламентарій.  -  На міжнародному рівні негативну роль відіграли тарифні (низький рівень квот) та нетарифні бар’єри. 7 з 36, наданих Україні квот були повністю використані вже протягом перших трьох місяців 2016 року. Натомість експорт товарів за 19 тарифними лініями так і не розпочався через надто високі нетарифні бар’єри”.

У свою чергу, на національному рівні, за даними доповідача, таку негативну динаміку спричинили корупція, неефективна система оподаткування, відсутність доступних кредитів та монополізований доступ до електромереж.

Саме тому, на думку Віктора Галасюка, з метою пожвавлення торговельних відносин з ЄС Україна повинна першочергово провести переговори в рамках ЗВТ щодо перегляду тарифних квот на вітчизняні товари та лібералізації  нетарифних торговельних бар’єрів. Серед інших не менш важливих кроків - розвиток торгової дипломатії, вдосконалення механізму торговельного інформування, координація співпраці в галузі технічної допомоги тощо.

Стосовно внутрішньої політики, то як наголошує Галасюк, слід запровадити реальні та сміливі заходи щодо боротьби з корупцією, провести повне перезавантаження судової та правоохоронної систем, здійснити радикальну податкову реформу, а також суттєво посилити промислову та інвестиційну політику, що виведе з тіні значну частину економіки та забезпечить стимули для залучення інвестицій та економічного зростання України.

Коментуючи роль Угоди про вільну торгівлю з ЄС, під час виступу в Європарламенті парламентарій  наголосив: “Будь яка угода про вільну торгівлю - лише можливість, шанс, а не гарантія економічного зростання. Без економічного двигуна - залучення інвестицій, розвитку виробництва, сприяння експорту- успіх неможливий. Угода про вільну торгівлю з ЄС може бути лише частиною економічної програми країни, а не її замінником. Україна потребує власної програми радикальної трансформації, яка охоплюватиме у тому числі DCFTA як один з інструментів.  І, безумовно, Україна потребує підтримки Європи в імплементації цього плану. Але вся відповідальність на нас самих!”.