22 січня 2016, 14:54 ( Інформаційне управління )

Заступник голови Комітету з питань правової політики та правосуддя Сергій Алєксєєв підбив підсумки візиту до Норвегії

 

Для врегулювання ситуації на Донбасі всі сторони Мінських переговорів повинні виконувати взяті на себе зобов'язання. Про це сказав заступник голови Комітету з питань правової політики та правосуддя Сергій Алєксєєв. За його словами, саме таку позицію озвучували представники коаліції під час офіційного візиту до Осло (Норвегія), де вивчали досвід побудови коаліції.

«Зустрічаючись з політиками та посадовцями різних рівнів, зокрема, і спікером парламенту, спілкуючись з журналістами та експертами, ми підкреслювали, що Україна - надійний партнер, який виконує взяті на себе зобов'язання, у тому числі, і в рамках Мінських угод. Таких же дій ми чекаємо від усіх сторін, що беруть участь у Мінських переговорах. У першу чергу це стосується Росії», - сказав він.

Сергій Алєксєєв зазначив, що в рамках взятих на себе зобов'язань Україна підготувала зміни до Конституції, відповідно до яких в окремих районах Донецької та Луганської областей будуть певні особливості місцевого самоврядування. У 2014 році на виконання цього пункту перехідних положень вже був прийнятий відповідний закон.

«Разом з тим, як неодноразово підкреслював Президент Петро Порошенко, ані відповідний пункт перехідних положень проекту змін до Конституції, ані закон на виконання цього пункту не несуть в собі загроз територіальній цілісності України, як того побоюються деякі політики та експерти», - сказав він.

Підбиваючи підсумки візиту до Норвегії, Сергій Алєксєєв зазначив, що хоч ця країна і не входить до Європейського союзу, проте сповідує європейські цінності і застосовує їх на практиці.

«Політика Норвегії, як зовнішня, так і внутрішня, будується на доцільності та не сприймає популізму. Це і стало запорукою того, що рівень життя в Норвегії один з найвищих у світі, а політична система стабільна. Саме на приклади таких країн нам і слід рівнятися», - сказав він.