09 січня 2016, 08:00 ( Прес-служба )

Голова Верховної Ради України Володимир Гройсман привітав співвітчизників з нагоди річниці проголошення IV Універсалу Української Центральної Ради

 

 

Вітання Голови Верховної Ради України

 з нагоди річниці проголошення

IV Універсалу Української Центральної Ради

 

 

«Народе України,

Твоєю силою, волею, словом стала на землі українській вільна Народня Республіка. Справдилась колишня давня мрія батьків твоїх – борців за вольности і права трудящих... Однині Українська Народня Республіка стає самостійною, ні від кого незалежною, вільною, суверенною державою українського народу».

 Ці слова IV Універсалу Української Центральної Ради, державно-правового акта, яким було проголошено державну незалежність Української Народної Республіки від Росії, вперше залунали в Києві майже століття тому – 9 січня 1918 року.

 Вони символізують споконвічне прагнення українського народу бути господарями на своїй землі. На жаль, доля й сусіди не були прихильними до молодої Української держави, яка впала під тиском ворога. Те, що відбулося після проголошення IV Універсалу, – історичний урок, який сьогодні, в умовах зовнішньої загрози, необхідно осмислити по-новому.

 З 1991 року ми маємо суверенну державу Україна. Втім, до побудови справді демократичного та справедливого суспільства, про яке мріяло не одне покоління патріотів, українці приступили лише нещодавно. Нині наш шлях знову важкий: ми змушені діяти в умовах нових загроз. Зроблено чимало для реформування країни та повернення до родинного кола європейських націй. Але попереду ще багато викликів і наполегливої роботи. Упевнений, що українці з гідністю здолають усі перешкоди і слова IV Універсалу в усіх сенсах стануть доконаним фактом.

 

Володимир ГРОЙСМАН