26 січня 2015, 10:46 ( Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України )

Комітет з питань інформатизації та зв’язку провів відкрите засідання спільно з операторами ринку інформаційно-комунікаційних технологій

 

На засідання, яке відбулося  22 січня, були запрошені оператори зв’язку, загалом понад 20 компаній ринку інформаційно-комунікаційних технологій.

Голова Комітету Олександр Данченко озвучив поточні завдання Комітету, ознайомив із переліком законопроектів, над якими працюють у Комітеті, та запропонував ряд законотворчих ініціатив, які будуть включені до плану-графіку роботи Комітету. Серед таких ініціатив були озвучені: внесення змін до законодавства у сфері радіочастотного ресурсу, підготовка нового закону "Про телекомунікації", розробка проекту закону "Про державну інформаційну політику" та інші. Учасники ринку підтримали ініціативи Комітету та запропонували залучати їх до підготовки таких нормативно-правових актів.

Також під час зустрічі обговорили необхідність змін до існуючих законів, які спростять та дерегулюють ведення бізнесу в Україні. Зокрема, Олег Проживальський (МТС Україна) озвучив проблему із землевідведенням для будівництва базових станцій. Усі оператори зосередили свою увагу на подвійному ліцензуванні, яке існує у галузі ІКТ. Олександр Данченко поінформував представників операторів, що наразі розпочато активний процес імплементації національного законодавства у відповідності до європейських норм. Згідно з Угодою про асоціацію між Україною та ЄС, а саме, у статті 117 "Дозволи для надання електронних комунікаційних послуг", зазначено, що:

Сторони забезпечують надання послуг після повідомлення та/чи реєстрації.

Сторони забезпечують можливість застосування ліцензій для вирішення питань щодо розподілу номерів та частот. Умови таких ліцензій повинні бути доступні громадськості.

Як підкреслювалося під час засідання, у своїй законотворчій діяльності Комітет буде керуватися виключно принципами та нормами, що зазначені в Угоді про Асоціацію, а, відповідно, буде робити все задля ліквідування подвійних стандартів та надлишкової регуляції.

Окремим пунктом учасники відкритого засідання обговорили необхідність створення єдиного профільного органу виконавчої влади. Наразі в державі працює 5 органів виконавчої влади, до відань яких належать різні сфери галузі ІКТ. Саме це створює низку проблем в галузі, серед ключових: відсутність єдиної державної стратегії розвитку ІКТ, відсутність системи забезпечення інформаційно-комунікаційної безпеки країни, тощо.

Члени Комітету та представники операторів заручилися спільною підтримкою у своїй подальшій роботі.