17 січня 2015, 10:03 ( Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України )

Комітет з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування розглянув законопроекти, якими пропонується створити законодавчі передумови для відновлення районних у місті Києві рад

 

А саме, проекти законів про внесення змін до Закону "Про столицю України - місто-герой Київ":

щодо поновлення права територіальної громади міста Києва здійснювати місцеве самоврядування через районні в місті ради і їх виконавчі органи (реєстр. № 1229), поданий народним депутатом України Третьяковим О.Ю.;

щодо відновлення районних рад (реєстр. № 1229-1), поданий народними депутатами України Луценком І.В. та Івченком В.Є.;

щодо поновлення чинності положень про районні ради (реєстр. № 1229-2), поданий народними депутатами України Левченком Ю.В. та Іллєнком А.Ю.

щодо відновлення районних у місті Києві рад та розподілу повноважень між ними і Київською міською радою (реєстр. № 1229-3), поданий народними депутатами України Ємцем Л.О., Сташуком В.Ф. та Кривошеєю Г.Г.

Під час розгляду питання члени Комітету зауважили, що хоча всіма вказаними законопроектами пропонується закріпити на законодавчому рівні обов’язкове існування таких елементів системи місцевого самоврядування в місті Києві, як районні ради та їх виконавчі органи, проекти містять й інші положення, що не є альтернативними, оскільки пропонують законодавче регулювання різних по суті питань.

Зокрема, законопроектом з реєстр. №1229-1 пропонується встановити, що Київський міський голова за посадою є головою Київської міської державної адміністрації, а голова районної в місті Києві ради за посадою є головою районної в місті Києві державної адміністрації; законопроектом з реєстр. №1229-2 передбачається включення до закону положень щодо створення громадських рад та відповідних повноважень голів районних рад у цій сфері; законопроектом з реєстр. №1229-3 пропонується доповнити чинний закон двома новими статтями та визначити обсяг компетенції (не вичерпний) Київської міської ради та районних у місті Києві рад. Містять законопроекти й інші відмінності.

Враховуючи зазначене, Комітет вирішив створити робочу групу для підготовки на базі зазначених законопроектів одного узгодженого законопроекту.

До участі у робочій групі Комітет вирішив запросити народних депутатів України, авторів зазначених законопроектів, представників органів державної влади, органів місцевого самоврядування міста Києва, всеукраїнських асоціацій органів місцевого самоврядування, представників громадськості, експертів та інших зацікавлених осіб.