13 січня 2015, 19:10 ( Прес-служба )

Голова Верховної Ради України Володимир Гройсман обговорив з Прем’єр-міністром Естонської Республіки Тааві Рийвасом підтримку українських реформ

 

Голова Верховної Ради України Володимир Гройсман провів зустріч з Прем’єр-міністром Естонської Республіки Тааві Рийвасом.

На початку зустрічі В.Гройсман подякував Уряду і народові Естонії за послідовну підтримку України у її євроінтеграційних прагненнях, підкресливши при цьому, що «є ще багато перспектив для співпраці».

За словами керівника Парламенту, ратифікація Естонією Угоди Україна-ЄС і підтримка української армії є дуже важливими для України. При цьому В.Гройсман наголосив, що в Україні є політична воля усіх гілок влади щодо здійснення внутрішніх реформ у всіх сферах. «Нам сьогодні потрібно перетворити пострадянську країну на сучасну європейську державу», - сказав керівник Парламенту, підкресливши важливість підтримки з боку Естонії на цьому шляху.

Серед першочергових завдань В.Гройсман назвав конституційну та судову реформи, запровадження ефективної антикорупційної політики та децентралізацію влади з метою «формування ефективної системи управління країною». 

Голова Верховної Ради також підкреслив необхідність створення «відкритої, прозорої і доступної» системи електронного урядування і висловив надію на допомогу в цьому процесі з боку Естонії.

«2015 рік - це той рік, коли мають бути здійснені реформи, тому час має для нас ключове значення», - наголосив В.Гройсман.

Своєю чергою, Прем’єр-міністр Естонської Республіки висловив підтримку Україні, її намірів здійснити широкомасштабні реформи. При цьому він наголосив на важливості законодавчого забезпечення перетворень і висловив готовність його країни поділитися з нашою державою досвідом реформ.

Сторони наголосили на важливості налагодження міжпарламентських зв’язків. За словами Прем’єр-міністра Естонської Республіки, у Парламенті Естонії «підтримка України дуже потужна», що засвідчило «серйозне і тривале обговорення, яке передувало ратифікації Угоди України з Євросоюзом».