27 листопада 2003, 16:13

Комітет з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи рекомендує парламенту прийняти за основу законопроект "Про рибне господарство та охорону водних живих ресурсів"

Комітет з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи рекомендує парламенту прийняти за основу законопроект "Про рибне господарство та охорону водних живих ресурсів".

Цей документ внесений на заміну попереднього проекту і спрямований на визначення правових, економічних, соціальних та організаційних основ діяльності юридичних і фізичних осіб у сфері вивчення, охорони, відтворення, використання, переробки водних живих ресурсів та їх реалізації. Також переміщення через митний кордон України цих ресурсів та виробленої з них продукції. Він встановлює основні принципи регулювання й управління рибогосподарською діяльністю в межах території України, визначає правила ведення рибного господарства у внутрішніх водних об'єктах, територіальному морі й континентальному шельфі та у виключній (морській) економічній зоні.

Як зазначили народні депутати, реалізація викладених положень дасть можливість стабілізувати рівновагу водних екосистем, забезпечити охорону і відтворення водних живих ресурсів та на основі цього створити сприятливі умови для збільшення вилову водних живих ресурсів, нарощування виробництва рибної та іншої продукції з метою гарантування продовольчої безпеки країни.