Новини

15 лютого 2019, 18:04

А.Парубій: «Не було б України, якби не така підтримка Литви на шляху нашої незалежності і на шляху до Євросоюзу"

докладніше
15 лютого 2019, 17:29

Андрій Парубій взяв участь у церемонії відкриття Порталів Акта проголошення незалежності України та Конституції України у Верховній Раді України

докладніше
15 лютого 2019, 16:50

Андрій Парубій: Втручання Росії у виборчий процес в Україні вже відбувається у всіх сферах

докладніше
15 лютого 2019, 15:37

Андрій Парубій: Цивілізований світ має спільно протистояти російській агресії

докладніше
15 лютого 2019, 15:35

Сироїд: Європа без України не є дійсною. Доки не буде цього розуміння, будемо в небезпеці

докладніше
15 лютого 2019, 15:17

Комітет з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування провів у місті Львів круглий стіл на тему: "Впровадження Закону України "Про співробітництво територіальних громад": стан та перспективи розвитку"

докладніше
15 лютого 2019, 14:24

Андрій Парубій: Закон про мову планується до розгляду у Верховній Раді наступного пленарного тижня, а Виборчий кодекс - протягом поточної сесії

докладніше
15 лютого 2019, 12:19

Андрій Парубій підписав Розпорядження про створення Офісу парламентської реформи

докладніше
15 лютого 2019, 11:29

Андрій Парубій: Ефективна імплементація Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом є основним елементом європейської інтеграції України

докладніше
15 лютого 2019, 11:20

Ганна Гопко: «Заходи до п’ятої річниці Майдану покликані подати сигнали міжнародній спільноті про боротьбу України з російською збройною агресією і обговорити подальші плани у протистоянні викликам та загрозам»

докладніше
15 лютого 2019, 10:04

У Верховній Раді відбулася зустріч народних депутатів з представниками місії Європейської конфедерації профспілок

докладніше
15 лютого 2019, 09:30

Комітет з питань охорони здоров’я закликає ЗМІ активно долучитися до інформування населення про захворюваність на кір

докладніше
15 лютого 2019, 09:25

Огляд головних тем «Голосу України» від 15 лютого

докладніше
14 лютого 2019, 17:53

Народні депутати продовжують опікуватися "Охматдитом"

докладніше

Канал Рада 

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України у 2019 році 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
05 квітня 2018, 09:00

 Прес-служба Апарату Верховної Ради України 

У Верховній Раді України відбудуться заходи з нагоди Дня профілактики меланоми

 

За ініціативою Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я та громадської організації «Стоп меланома» у Верховній Раді України відбудуться заходи з нагоди Дня профілактики меланоми (вул. Грушевського, 5, кулуари другого поверху).

Мета заходу - привернення уваги представників державної влади до проблем боротьби з меланомою, яка вважається одним із найнебезпечніших злоякісних захворювань шкіри. Цей вид раку дуже агресивний, оскільки вже протягом декількох місяців після появи первинної пухлини дає метастази в різні органи і розповсюджується по всьому організму.

В Україні захворюваність на меланому шкіри посідає 16-е місце у структурі злоякісних новоутворень. За даними Національного канцер-реєстру, в Україні у 2016 році захворіли на меланому 22666 осіб, а показник склав 62,7 на 100 тисяч населення. Внаслідок цього захворювання щорічно йдуть з життя близько тисячі українських громадян, понад 12% з яких – на першому році захворювання.

Відомо, що найкраще меланома піддається лікуванню на ранніх стадіях захворювання, тому вчені і фахівці наголошують на важливості її раннього виявлення та діагностики. Якщо меланома виявлена ??на першій стадії, то виживаність хворих може сягати 98%. В той же час, за даними Національного Інституту раку МОЗ України, на сьогодні в Україні 60% виявлених захворювань на меланому знаходяться  вже на занедбаних стадіях.

2 листопада 2008 року Україна приєдналася до Всесвітньої програми «Євромеланома», учасниками якої є 29 європейських країн. 21 травня 2009 року в Україні вперше було проведено День меланоми. З 2011 року ця соціальна акція набула всеукраїнського масштабу і в ній щорічно беруть участь як державні, так і приватні медичні заклади в усіх регіонах України.

Проект «День меланоми в Україні» став фундаментом створення громадської системи охорони здоров’я, завданням якої є попередження захворюваності через впровадження доступної дистанційної діагностики, проведення курсів та навчальних семінарів, інформування населення про ознаки та методи профілактики основних смертельних хвороб.

Всього за 8 років (2009-2016 рр.) в рамках проведення Дня меланоми в Україні було оглянуто близько 235 тисяч людей, серед яких було виявлено 754 випадки меланоми та понад 2 тисяч випадків раку шкіри. Такі профілактичні заходи дозволили знизити смертність населення від меланоми на 15 %.

У рамках Дня профілактики меланоми відбуватимуться:

консультування бажаючих медичними фахівцями-дерматологами;

заходи з популяризації ранньої діагностики та профілактики меланоми (роздача друкованої продукції тощо);

брифінг народних депутатів України - членів Комітету та представників фахової медичної і пацієнтської спільноти (вул. Грушевського, 5, press-point).

Вхід за картками акредитації через 1-й під’їзд