Новини

28 січня 2022, 19:29

Руслан Стефанчук: Зростання динаміки міжпарламентського діалогу є критично необхідним для збереження регіональної та глобальної безпеки

докладніше
28 січня 2022, 18:37

Руслан Стефанчук: Не поступимось суверенітетом та правом вільно обирати безпекові союзи

докладніше
28 січня 2022, 16:10

У «Відомостях Верховної Ради України» опубліковано Постанову «Про відзначення пам’ятних дат і ювілеїв у 2022–2023 роках»

докладніше
28 січня 2022, 14:58

Руслан Стефанчук про проведення в Києві сесії ПА НАТО: Очікується прибуття до 600 іноземців

докладніше
28 січня 2022, 14:30

З 25 по 28 січня Верховна Рада України прийняла 13 Законів України

докладніше
28 січня 2022, 13:40

Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук направив листи сенаторам США щодо підтримки України у протистоянні російській агресії

докладніше
28 січня 2022, 12:26

Пленарне засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
28 січня 2022, 11:30

Голова Комітету з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва Олександр Мережко провів зустріч з Головою Комітету у закордонних справах Рійгікогу Естонської Республіки Марко Міхкельсоном

докладніше
28 січня 2022, 09:50

Огляд головних тем «Голосу України» від 28 січня

докладніше
28 січня 2022, 09:02

Питання порядку денного, заплановані до розгляду на пленарному засіданні 28 січня

докладніше
28 січня 2022, 09:01

Звернення Руслана Стефанчука з нагоди 30-річчя із дня затвердження Верховною Радою України Державного Прапора України

докладніше
27 січня 2022, 18:00

Верховна Рада щиро вдячна Сейму Польщі за ухвалення резолюції на підтримку України, - Заступниця Голови Парламенту Олена Кондратюк

докладніше
27 січня 2022, 17:30

Комітет з прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській обл. та АР Крим, м. Севастополя, національних меншин і міжнаціональних відносин рекомендує прийняти у другому читанні та в цілому законопроект про забезпечення прав та свобод внутрішньо переміщених осіб (відео)

докладніше
27 січня 2022, 16:45

Комітет з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо удосконалення надання медичної допомоги

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Децентралізація влади
Надрукувати Збільшити зону перегляду

«Відомості Верховної Ради України»

03 грудня 2021, 17:00

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

У «Відомостях Верховної Ради України» опубліковано Закон щодо залучення інвестицій у промисловий сектор економіки шляхом стимулювання створення індустріальних парків

У черговому номері збірника нормативно-правових актів парламентського видавництва «Відомості Верховної Ради України» №49 від 3 грудня 2021 року опубліковано ряд законів і постанов, прийнятих під час п’ятої та шостої сесій Верховної Ради дев’ятого скликання.

Так, опубліковано текст Закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо усунення розбіжностей та осучаснення реалізації майна в іпотеці та виконавчому провадженні», № 1701–IХ, спрямований на створення законодавчих передумов для посилення прозорості системи реалізації арештованого майна з дотриманням принципу нотаріального засвідчення фактів для надання їм юридичної вірогідності, підвищення ефективності виконання судових рішень, вдосконалення нормативного регулювання, а також усунення суперечностей між чинними актами в частині реалізації активів в межах процедури виконавчого провадження.

Законом, зокрема, передбачено:

- виключення процедури реалізації майна за фіксованою ціною;

- визначення порядку проведення електронних аукціонів Кабінетом Міністрів України за поданням центрального органу виконавчої влади;

- забезпечення можливості проведення електронних аукціонів у спосіб продажу майна з можливістю зниження початкової ціни.

Закон набув чинності 6 вересня 2021 року.

Оприлюднено Закон «Про внесення змін до Закону України «Про індустріальні парки» та деяких інших законодавчих актів України щодо залучення інвестицій у промисловий сектор економіки шляхом стимулювання створення індустріальних парків», № 1710–IХ, який набув чинності 7 жовтня 2021 року.

Документ визначає порядок створення індустріального парку і його діяльності, зокрема, користування земельною ділянкою, реєстрації і виключення учасників, а також об’єкти, що можуть розміщуватися у складі індустріального парку. Законом встановлюються ряд пільг для сприяння залученню прямих інвестицій у створення нових виробництв через механізм індустріальних парків.

Опубліковано Закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо активізації діяльності та розвитку наукових парків», № 1714–IХ, який визначає правовий статус наукових парків, їх організаційно-правову форму, окреслює їх завдання та мету.

Закон надає право засновникам створювати наукові парки без погодження із центральними органами виконавчої влади і самостійно встановлювати напрями діяльності. Законодавчий акт визначає, що у формуванні статутного капіталу наукових парків можуть брати участь іноземні юридичні особи, а до переліку джерел фінансування включені гранти, кредити і поворотна фінансова допомога.

Закон набуде чинності 12 квітня 2022 року

У відомостях міститься текст Постанови «Про звіт Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з питань перевірки та оцінки стану акціонерного товариства «Українська залізниця», розслідування фактів можливої бездіяльності, порушення законодавства України органами управління зазначеного підприємства, що призвели до значного погіршення технічного стану підприємства та основних виробничих показників», № 1734–IХ.

У звіті ТСК, затвердженому даною Постановою, викладено результати аналізу діяльності АТ «Українська залізниця», та надано рекомендації з метою усунення виявлених порушень та підвищення ефективності роботи підприємства.

Також опубліковано Постанову про обрання Першим заступником Голови Верховної Ради України народного депутата Олександра Корнієнка (№ 1808–IХ).

Довідково: Бюлетень «Відомості Верховної Ради України» видається відповідно до вимог Указу Президента України «Про порядок офіційного оприлюднення нормативно-правових актів та набрання ними чинності».