Новини

06 червня 2020, 08:00

Привітання Голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова з Днем журналіста

докладніше
05 червня 2020, 19:10

Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики підтримав законопроект щодо імплементації норм міжнародного кримінального та гуманітарного права

докладніше
05 червня 2020, 16:30

Підсумки роботи Верховної Ради України за тиждень 1 - 5 червня

докладніше
05 червня 2020, 15:16

Комітет з питань молоді і спорту рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект про внесення змін до деяких законів України щодо сприяння розвитку фізичної культури і спорту

докладніше
05 червня 2020, 13:57

Ранкове пленарне засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
05 червня 2020, 12:35

Прийнято Закон «Про внесення змін до Кодексу України з процедур банкрутства»

докладніше
05 червня 2020, 12:25

Прийнято Закон "Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу України щодо посилення відповідальності за невиконання законних вимог та перешкоджання діяльності народного депутата України, Рахункової палати, члена Рахункової палати, депутата місцевої ради"

докладніше
05 червня 2020, 12:03

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2020 рік""

докладніше
05 червня 2020, 10:04

Огляд головних тем «Голосу України» від 5 червня

докладніше
05 червня 2020, 09:40

Питання порядку денного, заплановані до розгляду на черговому пленарному засіданні 5 червня

докладніше
05 червня 2020, 09:34

На засіданні ТСК народні депутати заслухали питання про втрати державного бюджету України через «схеми» формування податкового кредиту на відшкодування ПДВ

докладніше
05 червня 2020, 09:00

Комітет з питань бюджету рекомендує взяти до відома звіт Кабінету Міністрів про виконання Закону України «Про Державний бюджет України на 2019 рік»

докладніше
05 червня 2020, 08:30

У «Відомостях Верховної Ради України» опубліковано Закон про додаткові гарантії прав медичних та інших працівників, зайнятих у сфері захисту населення від інфекційних хвороб

докладніше
04 червня 2020, 18:05

Комітет з питань енергетики та житлово-комунальних послуг визначився із кандидатами до складу Конкурсної комісії НКРЕКП

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Децентралізація влади
Надрукувати Збільшити зону перегляду

«Український тиждень» в Європарламенті

29 лютого 2016, 20:00

 Прес-служба 

Здійснення реформ в Україні стане запорукою наближення до європейських стандартів – лідери парламентських фракцій і груп Верховної Ради України


Одразу після відкриття Конференції високого рівня Європейського парламенту та Верховної Ради України щодо розвитку спроможностей заради реформ відбулася спільна прес-конференція лідерів парламентських фракцій і груп за участі Андрєя Пленковича, Провідника програми Європарламенту з парламентської підтримки, Голови делегації Європейського парламенту у Парламентському Комітету асоціації Україна-ЄС.

Здійснення реформ в Україні стане запорукою наближення до європейських стандартів, - таку спільну думку висловили лідери парламентських фракцій і груп Верховної Ради України.

Зокрема, Юрій Луценко, лідер фракції БПП, запевнив у незмінності курсу євроінтеграції. При цьому він закликав європейських колег «не сильно турбуватися через зміни міністрів, Прем’єр-міністрів та інших». «Всі ці зміни направлені на здійснення реформ», - сказав він і нагадав, як після голосування про недовіру уряду одразу були проголосовані усі закони щодо євроінтеграції.

Максим Бурбак, голова фракції «Народний фронт», подякував Місії за грунтовну і змістовну працю. «Ми отримали потужний сигнал про те, що Україна повертається назад до європейської сім'ї», - сказав він. Водночас, за його словами, «Європа чекає потужний сигнал з боку України». Для цього потрібна солідарність усіх гілок влади, оскільки це єдиний шлях до Європи. Головне, на його думку, «щоб ми не втратили цей сигнал по дорозі додому».

Юрій Бойко, лідер фракції політичної партії «Опозиційний блок» наголосив на низькому рівні довіри суспільства до парламенту. Для того, аби, за його словами, скоригувати парламент і уряд, відновити довіру, необхідно виконати дорожню карту, запропоновану Європарламентом.

На його переконання, дуже слушною є пропозиція Пета Кокса щодо визначення правил, «за якими повинна діяти опозиція», та закріпити їх у новому Регламенті парламенту. «Таким чином можна буде уникнути ситуації політичної кризи», - сказав він.

Голова фракції об’єднання «Самопоміч» Олег Березюк наголосив на тому, що Україна, будучи демократичною країною, наразі «перебуває у транзитному періоді». Він підкреслив, що «в Україні немає громадянської війни, а є окупація Росією». «Ми передовий кордон між деспотією і демократією», - сказав політик.

Водночас він наголосив на необхідності ухвалення нового закону про вибори, боротьби з корупцією та зміни уряду на той, якому довірятимуть.

Олег Ляшко, лідер фракції Радикальної партії, запевнив, що парламент найближчим часом підготує законопроект про Регламент роботи Верховної Ради України, щоб парламент працював за європейськими стандартами. "Від Верховної Ради чекають реальних дій, а не їх імітації», сказав він і підкреслив, що перевибори тягнуть за собою дестабілізацію та припинення підтримки з боку МВФ та міжнародних організацій. «Треба думати про наступні покоління, - сказав політик і звернувся до європейських колег щодо підтримки безвізового режиму для українців. - Ми зробили достатньо для того, аби ухвалити необхідні закони. Темпи проведення реформ в Україні залежать від отримання стимулу з боку європейців». На його думку, негативний сигнал з боку Європи для українців може значно загальмувати проведення реформ.

Ярослав Москаленко, керівник депутатської групи «Воля народу», підтримав план дій щодо розробки нового Регламенту. За його словами, «українське суспільство свого часу зробило всі необхідні кроки, аби в Україні відбулися і президентські, і парламентські вибори». Водночас було порушено процедуру розподілу комітетів. «Очевидно, що парламент має пройти через реформи, спрямовані на підвищення якості законодавчої роботи», - наголосив народний депутат.

Віктор Бондар, співголова депутатської групи партії «Відродження», назвав проведення «Українського тижня» «історичною подією», оскільки в Європейському парламенті розглядалося питання, в якому напрямку рухатися далі нашій державі, чи буде подолана політична криза, та якими будуть подальші кроки. «Питання реальних реформ, податковий та інвестиційний клімат, створення робочих місць – це все те, чого очікує суспільство», - сказав він. В.Бондар закликав «не розхитувати політичну ситуацію та припинити розмови про дострокові вибори». «Інвестиційна привабливість, перезавантаження уряду до кінця року дасть можливість Україні стати потужним гравцем у європейському співтоваристві», - наголосив політик.

Відповідаючи на запитання журналістів, зокрема, щодо електронного декларування, Юрій Луценко та Максим Бурбак повідомили, що цей законопроект буде внесений на розгляд до сесійної зали на найближчому пленарному тижні. «Ми вийдемо на погоджену позицію», - зазначив М.Бурбак.

Щодо питання проведення референдуму у Нідерландах, народні депутати висловили сподівання, що його результати будуть на користь України.

О.Березюк, своєю чергою,  підкреслив, що референдум має дати відповідь не «бути чи не бути Україні у Європі», а «бути чи не бути демократичній Європі взагалі».