Новини

06 червня 2020, 08:00

Привітання Голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова з Днем журналіста

докладніше
05 червня 2020, 19:10

Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики підтримав законопроект щодо імплементації норм міжнародного кримінального та гуманітарного права

докладніше
05 червня 2020, 16:30

Підсумки роботи Верховної Ради України за тиждень 1 - 5 червня

докладніше
05 червня 2020, 15:16

Комітет з питань молоді і спорту рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект про внесення змін до деяких законів України щодо сприяння розвитку фізичної культури і спорту

докладніше
05 червня 2020, 13:57

Ранкове пленарне засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
05 червня 2020, 12:35

Прийнято Закон «Про внесення змін до Кодексу України з процедур банкрутства»

докладніше
05 червня 2020, 12:25

Прийнято Закон "Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу України щодо посилення відповідальності за невиконання законних вимог та перешкоджання діяльності народного депутата України, Рахункової палати, члена Рахункової палати, депутата місцевої ради"

докладніше
05 червня 2020, 12:03

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2020 рік""

докладніше
05 червня 2020, 10:04

Огляд головних тем «Голосу України» від 5 червня

докладніше
05 червня 2020, 09:40

Питання порядку денного, заплановані до розгляду на черговому пленарному засіданні 5 червня

докладніше
05 червня 2020, 09:34

На засіданні ТСК народні депутати заслухали питання про втрати державного бюджету України через «схеми» формування податкового кредиту на відшкодування ПДВ

докладніше
05 червня 2020, 09:00

Комітет з питань бюджету рекомендує взяти до відома звіт Кабінету Міністрів про виконання Закону України «Про Державний бюджет України на 2019 рік»

докладніше
05 червня 2020, 08:30

У «Відомостях Верховної Ради України» опубліковано Закон про додаткові гарантії прав медичних та інших працівників, зайнятих у сфері захисту населення від інфекційних хвороб

докладніше
04 червня 2020, 18:05

Комітет з питань енергетики та житлово-комунальних послуг визначився із кандидатами до складу Конкурсної комісії НКРЕКП

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Децентралізація влади
Надрукувати Збільшити зону перегляду

«Український тиждень» в Європарламенті

29 лютого 2016, 17:08

 Інформаційне управління 

Заходи «Українського тижня» в Брюсселі розпочалися попереднім брифінгом голови Моніторингової місії Європарламенту Пета Кокса (відео)

 

Доповідач нагадав присутнім про те, що 16 вересня 2014 року Верховна Рада України та Європейський парламент одночасно ратифікували Угоду «Україна-ЄС», що «стало початком відносин нової якості» між Європарламентом та Україною.

Розповідаючи про діяльність Моніторингової місії Європарламенту, П.Кокс наголосив, що її філософією була думка про те, що майбутнє України залежить від того, як вона вибудує власні політичні інституції, які, зокрема, мають стати сильніше і сучасніше.

«Початок цього - це демократично обраний парламент»,- наголосив доповідач.

Презентуючи звіт Моніторингової місії Європарламенту, П.Кокс зосередив увагу присутніх на порадах місії, серед яких – вдосконалення структури суб‘єктів законодавчої ініціативи. «2500 законопроектів в порядку денному парламенту, 2000 серед яких внесено народними депутатами,- це добре, але багато»,- зазначив П.Кокс.

Він також сказав, що вдосконалення потребують місячний розклад засідань парламенту, механізми контролю Верховної Ради за виконавчою гілкою влади, структура комітетів та переліки предметів їх відання.

Доповідач також підкреслив, що при прийнятті рішень Верховна Рада має зависокий кворум. «225 голосів плюс один – це швидше для Конституції»,- зазначив П.Кокс. На його думку, при прийнятті менш глобальних законів планку кворуму було б доцільно понизити.

Зосередивши увагу присутніх на системі голосування, П.Кокс, зокрема, наголосив, що «опозиція мала б час від часу перемагати при голосуванні», що було б, за словами доповідача, показником якості демократичних процедур у парламенті.

Доповідач також повідомив, що у середу, на завершення "Українського тижня" між Європарламентом та Верховною Радою буде підписано документ про співробітництво - "угоду, яка ніколи не укладалася Європарламентом з жодним парламентом світу, навіть з парламентами країн, які є повними членами ЄС".