Новини

28 січня 2022, 19:29

Руслан Стефанчук: Зростання динаміки міжпарламентського діалогу є критично необхідним для збереження регіональної та глобальної безпеки

докладніше
28 січня 2022, 18:37

Руслан Стефанчук: Не поступимось суверенітетом та правом вільно обирати безпекові союзи

докладніше
28 січня 2022, 16:10

У «Відомостях Верховної Ради України» опубліковано Постанову «Про відзначення пам’ятних дат і ювілеїв у 2022–2023 роках»

докладніше
28 січня 2022, 14:58

Руслан Стефанчук про проведення в Києві сесії ПА НАТО: Очікується прибуття до 600 іноземців

докладніше
28 січня 2022, 14:30

З 25 по 28 січня Верховна Рада України прийняла 13 Законів України

докладніше
28 січня 2022, 13:40

Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук направив листи сенаторам США щодо підтримки України у протистоянні російській агресії

докладніше
28 січня 2022, 12:26

Пленарне засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
28 січня 2022, 11:30

Голова Комітету з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва Олександр Мережко провів зустріч з Головою Комітету у закордонних справах Рійгікогу Естонської Республіки Марко Міхкельсоном

докладніше
28 січня 2022, 09:50

Огляд головних тем «Голосу України» від 28 січня

докладніше
28 січня 2022, 09:02

Питання порядку денного, заплановані до розгляду на пленарному засіданні 28 січня

докладніше
28 січня 2022, 09:01

Звернення Руслана Стефанчука з нагоди 30-річчя із дня затвердження Верховною Радою України Державного Прапора України

докладніше
27 січня 2022, 18:00

Верховна Рада щиро вдячна Сейму Польщі за ухвалення резолюції на підтримку України, - Заступниця Голови Парламенту Олена Кондратюк

докладніше
27 січня 2022, 17:30

Комітет з прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській обл. та АР Крим, м. Севастополя, національних меншин і міжнаціональних відносин рекомендує прийняти у другому читанні та в цілому законопроект про забезпечення прав та свобод внутрішньо переміщених осіб (відео)

докладніше
27 січня 2022, 16:45

Комітет з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо удосконалення надання медичної допомоги

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Децентралізація влади
01 грудня 2021, 18:30

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Комітет з питань аграрної та земельної політики рекомендує Верховній Раді прийняти у другому читанні та в цілому законопроект щодо підвищення якості харчових продуктів, що споживаються дітьми

 
Комітет з питань аграрної та земельної політики на своєму засіданні 1 грудня розглянув проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо підвищення якості харчових продуктів, що споживаються дітьми, №5148 (друге читання).

Законопроект спрямований на вдосконалення законодавства у сфері дитячого харчування з метою підвищення якості продуктів, що споживаються дітьми. Проектом пропонується вдосконалити нормативно-правове регулювання питань, пов’язаних з безпечністю та якістю дитячого харчування; підвищенню якості харчових продуктів; гармонізації українського законодавство у сфері дитячого харчування з вимогами законодавства держав-членів Європейського Союзу; зменшенню захворюваності населення.

За результатами обговорення народні депутати вирішили підтримати підготовлену до другого читання порівняльну таблицю проекту Закону України про внесення змін до деяких законів України щодо підвищення якості харчових продуктів, у тому числі тих, що споживаються дітьми (№ 5148) з урахуванням висловлених зауважень та пропозицій, та рекомендувати Верховній Раді України прийняти зазначений проект у другому читанні та в цілому як Закон, в редакції Комітету із подальшим техніко-юридичним доопрацюванням.

Учасники засідання розглянули проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо оптимізації функцій центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну  політику у сфері санітарного законодавства, № 6096.

Проект має на меті завершення оптимізації органів державного контролю, розпочатої у 2014 році. Відповідно до постанови уряду, у 2014 році шляхом перетворення Державної ветеринарної та фітосанітарної служби та приєднання до неї Державної інспекції з питань захисту прав споживачів і Державної санітарно-епідеміологічної служби була створена Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів. На Держпродспоживслужбу було покладено низку функцій, водночас, частина законодавчих актів України і до тепер містять вказівку на виконання норм тими органами, які вже ліквідовано, більше того, такі органи дублюють повноваження один одного. У зв’язку з чим існує нагальна потреба в перегляді законів з метою оптимізації функціоналу Держпродспоживслужби. Прийняття проекту Закону, на думку його авторів, дасть змогу завершити оптимізацію органів державного контролю; створити ефективну, дієву систему державного контролю у сфері повноважень Держпродспоживслужби; зменшити навантаження на бізнес та в свою чергу унеможливити поширення карантинних шкідників і хвороб територією України.

Комітет ухвалив рішення рекомендувати Верховній Раді України проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо оптимізації функцій центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері санітарного законодавства, № 6096, прийняти за основу.

Під час засідання було розглянуто проект Закону про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів щодо розширення прав постійних користувачів земельних ділянок, №6289. Згідно з пояснювальною запискою до законопроекту, його метою є виведення з тіні використання земель сільськогосподарського призначення державних та комунальних підприємств, установ, організацій. За наслідками розгляду учасники засідання вирішили рекомендувати Верховній Раді України прийняти законопроект № 6289 за основу.

Учасники засідання ухвалили рішення підтримати пропозиції Комітету до проекту Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо децентралізації та розмежування повноважень органів місцевого самоврядування та органів виконавчої влади у зв'язку зі зміною адміністративно-територіального устрою, №6282, та надіслати їх до Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, визначеному головним з опрацювання зазначеного законопроекту.

Також на засіданні були обговорені питання: про пропозиції Комітету до проекту Плану законопроектних робіт на 2022 рік;

про проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо харчових продуктів та інших об'єктів санітарних заходів, № 6248.

Розгляд зазначених питань буде продовжено на наступних засіданнях Комітету.