Новини

28 січня 2022, 19:29

Руслан Стефанчук: Зростання динаміки міжпарламентського діалогу є критично необхідним для збереження регіональної та глобальної безпеки

докладніше
28 січня 2022, 18:37

Руслан Стефанчук: Не поступимось суверенітетом та правом вільно обирати безпекові союзи

докладніше
28 січня 2022, 16:10

У «Відомостях Верховної Ради України» опубліковано Постанову «Про відзначення пам’ятних дат і ювілеїв у 2022–2023 роках»

докладніше
28 січня 2022, 14:58

Руслан Стефанчук про проведення в Києві сесії ПА НАТО: Очікується прибуття до 600 іноземців

докладніше
28 січня 2022, 14:30

З 25 по 28 січня Верховна Рада України прийняла 13 Законів України

докладніше
28 січня 2022, 13:40

Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук направив листи сенаторам США щодо підтримки України у протистоянні російській агресії

докладніше
28 січня 2022, 12:26

Пленарне засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
28 січня 2022, 11:30

Голова Комітету з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва Олександр Мережко провів зустріч з Головою Комітету у закордонних справах Рійгікогу Естонської Республіки Марко Міхкельсоном

докладніше
28 січня 2022, 09:50

Огляд головних тем «Голосу України» від 28 січня

докладніше
28 січня 2022, 09:02

Питання порядку денного, заплановані до розгляду на пленарному засіданні 28 січня

докладніше
28 січня 2022, 09:01

Звернення Руслана Стефанчука з нагоди 30-річчя із дня затвердження Верховною Радою України Державного Прапора України

докладніше
27 січня 2022, 18:00

Верховна Рада щиро вдячна Сейму Польщі за ухвалення резолюції на підтримку України, - Заступниця Голови Парламенту Олена Кондратюк

докладніше
27 січня 2022, 17:30

Комітет з прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській обл. та АР Крим, м. Севастополя, національних меншин і міжнаціональних відносин рекомендує прийняти у другому читанні та в цілому законопроект про забезпечення прав та свобод внутрішньо переміщених осіб (відео)

докладніше
27 січня 2022, 16:45

Комітет з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо удосконалення надання медичної допомоги

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Децентралізація влади
01 грудня 2021, 15:24

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Комітет з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів рекомендує Верховній Раді прийняти у другому читанні і в цілому законопроекти щодо вдосконалення функціонування Єдиного державного реєстру ветеранів війни та запровадження електронного посвідчення ветерана та щодо удосконалення пенсійного законодавства

 

Члени Комітету розглянули 29 листопада на засіданні, яке відбулося у режимі відеоконференції, підготовлений до другого читання проект Закону про внесення змін до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» щодо вдосконалення функціонування Єдиного державного реєстру ветеранів війни та запровадження електронного посвідчення ветерана, №5694.

Законопроектом пропонується закріпити на законодавчому рівні можливість використання громадянами України відображення в електронній формі інформації, що міститься у посвідченні ветерана війни, постраждалого учасника Революції Гідності, особи, на яку поширюється чинність цього Закону (е-Посвідчення ветерана) та налагодити автоматизований інформаційний обмін між Єдиним державним реєстром ветеранів війни та автоматизованими інформаційними, довідковими системами, реєстрами та банками даних, держателем (адміністратором) яких є державні органи або органи місцевого самоврядування.

Комітет схвалив текст порівняльної таблиці з пропозиціями та поправками народних депутатів та прийняв рішення рекомендувати Верховній Раді прийняти законопроект у другому читанні та в цілому.

Народні депутати під час засідання розглянули проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення пенсійного законодавства, №4668.

Проектом пропонується визначити дату щорічної індексації пенсій - 1 березня; здійснювати щорічну індексацію пенсій військовослужбовцям, державним службовцям та іншим категоріям пенсіонерів на загальних умовах; призначати достроково пенсії за віком за півтора роки до досягнення пенсійного віку особам, трудовий договір з якими розірвано зв’язку із змінами в організації виробництва та за інших умов; призначати достроково пенсії матерям (батькам) дітей, хворих на тяжке, рідкісне захворювання, яким не встановлено інвалідність.

Комітет прийняв рішення схвалити текст порівняльної таблиці з пропозиціями та поправками народних депутатів та рекомендувати Верховній Раді прийняти законопроект у другому читанні та в цілому.

Розглянувши проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо реформування служби зайнятості, соціального страхування на випадок безробіття, сприяння продуктивній зайнятості населення, у тому числі молоді, та впровадження нових активних програм на ринку праці за реєстр. №6067, Комітет прийняв рішення рекомендувати Верховній Раді включити проект до порядку денного сесії парламенту та прийняти його за основу. Альтернативний законопроект за реєстр. №6067-1 пропонується відхилити.

Законопроект №6067 розроблено Кабінетом Міністрів з метою реформування державної служби зайнятості, підвищення якості надання послуг, осучаснення страхових підходів у випадку безробіття, модернізації діючих та впровадження нових активних програм сприяння зайнятості населення, у тому числі для молоді. Зокрема, законопроектом пропонується запровадити компенсації роботодавцям частини витрат на оплату праці або єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за працевлаштування деяких категорій зареєстрованих безробітних, зокрема молоді. Основними причинами молодіжного безробіття є відсутність досвіду роботи, відірваність знань від практики, непідготовленість до роботи в реальному бізнесі та нерозуміння того, як цей бізнес працює.

За підсумками розгляду проекту Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо регулювання діяльності будинків-інтернатів для громадян похилого віку та осіб з інвалідністю за реєстр. №5856, Комітет вирішив рекомендувати Верховній Раді включити його до порядку денного сесії та прийняти його за основу. Законопроект серед іншого передбачає запровадження ліцензування діяльності будинків-інтернатів для громадян похилого віку та осіб з інвалідністю центральним органом виконавчої влади, який забезпечує формування державної політики у сфері соціального захисту населення, з урахуванням особливостей, визначених Законом України «Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні».

Під час розгляду члени Комітету зауважували: «враховуючи систематичні випадки трагічних пожеж у будинках для осіб похилого віку, що відбулися в різних містах України, контроль за такими установами з боку держави має бути безумовним та суворим».

Також під час засідання Комітет рекомендував Верховній Раді прийняти за основу законопроекти Президента України, з опрацювання яких Комітет не є головним:

- проект Закону про соціальний і правовий захист осіб, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, та членів їх сімей, №6104;

- проект Закону про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо встановлення відповідальності за невиконання законних вимог Комісії з питань встановлення факту позбавлення особи особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, №6105;

- проект Закону про внесення змін до розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України у зв'язку з прийняттям Закону України «Про соціальний і правовий захист осіб, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, та членів їх сімей», №6106.

Альтернативний законопроект за реєстр. № 6104-1 Комітет пропонує Верховній Раді України направити автору на доопрацювання.

Під час розгляду проекту Закону про внесення змін до деяких законів України щодо надання статусу учасників бойових дій та соціальних гарантій медичним працівникам, які безпосередньо залучалися для захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, №6153, рішенням Комітету були внесені зміни до плану робіт Комітету на 2021 рік.

Члени Комітету проголосували за проведення у грудні 2021 року засідання «круглого столу» на тему: «Законодавче врегулювання надання статусу учасників бойових дій та відповідних соціальних гарантій медичним працівникам, які залучалися до захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України».