Новини

29 січня 2022, 13:21

Руслан Стефанчук вшанував пам’ять Героїв Крут

докладніше
28 січня 2022, 19:29

Руслан Стефанчук: Зростання динаміки міжпарламентського діалогу є критично необхідним для збереження регіональної та глобальної безпеки

докладніше
28 січня 2022, 18:37

Руслан Стефанчук: Не поступимось суверенітетом та правом вільно обирати безпекові союзи

докладніше
28 січня 2022, 16:10

У «Відомостях Верховної Ради України» опубліковано Постанову «Про відзначення пам’ятних дат і ювілеїв у 2022–2023 роках»

докладніше
28 січня 2022, 14:58

Руслан Стефанчук про проведення в Києві сесії ПА НАТО: Очікується прибуття до 600 іноземців

докладніше
28 січня 2022, 14:30

З 25 по 28 січня Верховна Рада України прийняла 13 Законів України

докладніше
28 січня 2022, 13:40

Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук направив листи сенаторам США щодо підтримки України у протистоянні російській агресії

докладніше
28 січня 2022, 12:26

Пленарне засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
28 січня 2022, 11:30

Голова Комітету з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва Олександр Мережко провів зустріч з Головою Комітету у закордонних справах Рійгікогу Естонської Республіки Марко Міхкельсоном

докладніше
28 січня 2022, 09:50

Огляд головних тем «Голосу України» від 28 січня

докладніше
28 січня 2022, 09:02

Питання порядку денного, заплановані до розгляду на пленарному засіданні 28 січня

докладніше
28 січня 2022, 09:01

Звернення Руслана Стефанчука з нагоди 30-річчя із дня затвердження Верховною Радою України Державного Прапора України

докладніше
27 січня 2022, 18:00

Верховна Рада щиро вдячна Сейму Польщі за ухвалення резолюції на підтримку України, - Заступниця Голови Парламенту Олена Кондратюк

докладніше
27 січня 2022, 17:30

Комітет з прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській обл. та АР Крим, м. Севастополя, національних меншин і міжнаціональних відносин рекомендує прийняти у другому читанні та в цілому законопроект про забезпечення прав та свобод внутрішньо переміщених осіб (відео)

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Децентралізація влади
30 листопада 2021, 17:26

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Комітет з питань антикорупційної політики рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо впровадження обов’язкового декларування іноземців-нерезидентів членів наглядових рад

30 листопада на своєму засіданні Комітет з питань антикорупційної політики розглянув проект Закону «Про внесення змін до Закону України «Про запобігання корупції» щодо впровадження обов’язкового декларування іноземців-нерезидентів членів наглядових рад» (№ 6071).

Як повідомив один із авторів законопроекту народний депутат Володимир Кабаченко, законопроектом пропонується встановити однакові умови для громадян України та іноземців-нерезидентів при здійсненні фінансового контролю, поширивши зобов’язання декларувати свої доходи на іноземців-нерезидентів, які входять як незалежні члени до складу наглядової ради державного банку, державного підприємства, державної організації, що має на меті одержання прибутку, господарського товариства, у статутному капіталі якого більше 50% акцій (часток) належать державі.

Керівник Департаменту координації антикорупційної політики Національної агенції з питань запобігання корупції Дмитро Калмиков зазначив: «Запровадження такого декларування нічого не дасть. Ці особи будуть подавати декларації з якоюсь інформацією, якість і об’єктивність якої ніхто не зможе перевірити». Він також запропонував інші шляхи забезпечення прозорості діяльності іноземців-нерезидентів, зокрема шляхом створення специфічного інструменту.

Володимир Кабаченко погодився з необхідністю доопрацювання законопроекту разом із НАЗК, зокрема, передбачити декларування іноземними особами лише «української частини» своїх статків.

Під час обговорення більшість народних депутатів підтримали концепцію законопроекту, однак, висловили ряд зауважень.

Комітет ухвалив рішення рекомендувати Верховній Раді за результатами розгляду у першому читанні прийняти законопроект за основу.

Члени Комітету розглянули проекти нормативно-правових актів на предмет відповідності вимогам антикорупційного законодавства і визнали такими, що не містять корупційних ризиків законопроекти № 4622 (із зауваженнями) і №6046.

Визнано таким, що не відповідає вимогам антикорупційного законодавства проект Закону «Про амністію з нагоди 30-ї річниці незалежності України» (№5249-1).

Під час обговорення зазначалося, що для даного законопроекту актуальні зауваження, висловлені в ході експертизи основного законопроекту, визнаного таким, що містить корупційні ризики. Зокрема, пропонованими нормами створюється колізія з чинним законодавством, яке встановлює обмеження застосування умовно-дострокового звільнення від відбування покарання та амністії.

Також визнано таким, що містить корупційні ризики проект Закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо посилення кадрової спроможності органів виконавчої влади (№ 5846), яким, зокрема, передбачена необхідність погодження з профільним комітетом Верховної Ради призначення та звільнення першого заступника та заступника міністра. На думку Комітету, така норма порушує Конституцію України в частині розмежування прав законодавчої та виконавчої влади.

Водночас, Комітет визнав такими, що відповідають антикорупційному законодавству альтернативні законопроекти «Про внесення змін до Закону України "Про центральні органи виконавчої влади" щодо визначення вимог до особи, яка призначається на посаду першого заступника міністра чи заступника міністра» (№5846-1), «Про внесення змін до статті 9 Закону України "Про центральні органи виконавчої влади" щодо визначення вимог до особи, яка призначається на посаду першого заступника міністра чи заступника міністра» (№5846-2) і «Про внесення змін до статті 9 Закону України "Про центральні органи виконавчої влади" щодо посилення кадрової та функціональної спроможності міністерств» (5846-3), висловивши до них свої пропозиції та зауваження.

Народні депутати затвердили розклад засідань Комітету на грудень 2021 року. Засідання відбудуться: 7 грудня о 12.00 в режимі відеоконференції і 14 грудня о 15.30.