Новини

28 січня 2022, 19:29

Руслан Стефанчук: Зростання динаміки міжпарламентського діалогу є критично необхідним для збереження регіональної та глобальної безпеки

докладніше
28 січня 2022, 18:37

Руслан Стефанчук: Не поступимось суверенітетом та правом вільно обирати безпекові союзи

докладніше
28 січня 2022, 16:10

У «Відомостях Верховної Ради України» опубліковано Постанову «Про відзначення пам’ятних дат і ювілеїв у 2022–2023 роках»

докладніше
28 січня 2022, 14:58

Руслан Стефанчук про проведення в Києві сесії ПА НАТО: Очікується прибуття до 600 іноземців

докладніше
28 січня 2022, 14:30

З 25 по 28 січня Верховна Рада України прийняла 13 Законів України

докладніше
28 січня 2022, 13:40

Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук направив листи сенаторам США щодо підтримки України у протистоянні російській агресії

докладніше
28 січня 2022, 12:26

Пленарне засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
28 січня 2022, 11:30

Голова Комітету з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва Олександр Мережко провів зустріч з Головою Комітету у закордонних справах Рійгікогу Естонської Республіки Марко Міхкельсоном

докладніше
28 січня 2022, 09:50

Огляд головних тем «Голосу України» від 28 січня

докладніше
28 січня 2022, 09:02

Питання порядку денного, заплановані до розгляду на пленарному засіданні 28 січня

докладніше
28 січня 2022, 09:01

Звернення Руслана Стефанчука з нагоди 30-річчя із дня затвердження Верховною Радою України Державного Прапора України

докладніше
27 січня 2022, 18:00

Верховна Рада щиро вдячна Сейму Польщі за ухвалення резолюції на підтримку України, - Заступниця Голови Парламенту Олена Кондратюк

докладніше
27 січня 2022, 17:30

Комітет з прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській обл. та АР Крим, м. Севастополя, національних меншин і міжнаціональних відносин рекомендує прийняти у другому читанні та в цілому законопроект про забезпечення прав та свобод внутрішньо переміщених осіб (відео)

докладніше
27 січня 2022, 16:45

Комітет з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо удосконалення надання медичної допомоги

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Децентралізація влади
30 листопада 2021, 11:05

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Комітет з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування рекомендує Верховній Раді прийняти в цілому законопроект щодо вдосконалення системи управління сферою охорони здоров’я та забезпечення медичного обслуговування населення

Засідання Комітету з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування відбулося 29 листопада у режимі відеоконференції.

Комітет розглянув у другому читанні проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення системи управління сферою охорони здоров’я та забезпечення медичного обслуговування населення» (№ 5873).

Законопроект спрямований на створення передумов для так званої «автономізації» державних установ, тобто перетворення їх в державні некомерційні підприємства (ДНП).

Також законопроектом пропонується врегулювати питання функціонування електронної системи охорони здоров’я (ЕСОЗ), зокрема поширивши її функціонування на реабілітацію у сфері охорони здоров’я, громадське здоров’я, донорство крові та її компонентів, а також здійснення контролю якості наданих медичних та реабілітаційних послуг, уникнення їх подвійного фінансування. Запроваджується можливість обміну необхідною інформацією між ЕСОЗ та іншими інформаційно-телекомунікаційними системами.

Голова підкомітету з питань сучасних медичних технологій та розвитку трансплантології Комітету з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування Оксана Дмитрієва повідомила, що всього народними депутатами було подано до законопроекту 130 поправок, із яких пропонується врахувати 43, врахувати редакційно – 2, частково – 6 і відхилити 79 поправок.

Оксана Дмитрієва наголосила, що законопроект передбачає добровільний перехід на статус ДНП і надає майже два роки для переходу на такий статус тих, кому це буде потрібно. «Ми не можемо під кожний заклад прописувати умови переходу на статус ДНП. Для всіх умови однакові: хто хоче, той переходить, хто не хоче - не переходить», - наголосила вона. Голова підкомітету також підкреслила, що «жодні наукові інституції законопроект не зачіпає».

Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко зазначив, що Міністерство підтримує законопроект у редакції, доопрацьованій до другого читання. «Ми вважаємо, що даний законопроект дозволить усунути юридичні неточності у ряді чинних законів і спростить процедуру роботи в Програмі медичних гарантій для Національної служби здоров’я, що позитивно позначиться на роботі системи охорони здоров’я в цілому», - сказав він.

Про підтримку законопроекту також заявили представники Офісу Президента України, Міністерства фінансів, Ради національної безпеки і оборони, Національної служби здоров’я.

Народні депутати ухвалили рішення рекомендувати Верховній Раді прийняти запропоновану Комітетом остаточну редакцію проекту Закону в другому читанні та в цілому.

Також під час засідання Комітет підтримав ініціативу МОЗ щодо підписання Меморандуму про співпрацю між Міністерством охорони здоров’я, Комітетом з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування, Національною асоціацією страховиків, Лігою страхових організацій України, Асоціацією «Страховий бізнес» та Акціонерним товариством комерційний банк «ПриватБанк» щодо сприяння розвитку в Україні добровільного медичного страхування витрат, пов’язаних із забезпеченням лікарськими засобами та медичними виробами і підвищення довіри населення до інструментів фінансового забезпечення.

Міністр охорони здоров’я, зокрема, зазначив, що Меморандум передбачає роботу над запровадженням добровільного медичного фармацевтичного страхування, яке дозволить людям, які лікуються амбулаторно, купити медичний страховий поліс, щоб покрити певну вартість препаратів, які наразі не входять до програми Доступні ліки.