Новини

07 грудня 2021, 19:09

Руслан Стефанчук підписав закон «Про службу військового капеланства»

докладніше
07 грудня 2021, 19:00

Руслан Стефанчук: Спільно з Литвою ми пліч-о-пліч працюємо над тим, щоб наш регіон був регіоном стабільності й безпеки

докладніше
07 грудня 2021, 16:18

Руслан Стефанчук: Парламент і надалі активно працюватиме для забезпечення балансу інтересів громадянина, громад і держави

докладніше
07 грудня 2021, 16:02

У Верховній Раді України відбулися урочисті заходи до Дня місцевого самоврядування (відео)

докладніше
07 грудня 2021, 15:36

Олександр Корнієнко привітав представників місцевого самоврядування

докладніше
07 грудня 2021, 13:25

Привітання Голови Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Андрія Клочка з нагоди Дня місцевого самоврядування

докладніше
07 грудня 2021, 13:04

Привітання Першого заступника Голови Верховної Ради України Олександра Корнієнка з Днем місцевого самоврядування

докладніше
07 грудня 2021, 10:01

Огляд головних тем «Голосу України» від 7 грудня

докладніше
07 грудня 2021, 08:01

Вітання Голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука з Днем місцевого самоврядування!

докладніше
06 грудня 2021, 19:48

Олександр Корнієнко: Оборона, молодь, цифровізація – ключові пріоритети нашої держави

докладніше
06 грудня 2021, 15:44

Руслан Стефанчук: Безпекова ситуація в регіоні вимагає підвищеної уваги та скоординованих дій парламентів України та Литви

докладніше
06 грудня 2021, 15:22

За результатами ХІ сесії Міжпарламентської асамблеї України, Литви та Польщі підписано підсумковий документ

докладніше
06 грудня 2021, 15:14

Комітет з питань молоді і спорту розглянув стан виконання Постанови Верховної Ради України «Про проголошення Дня шахів в Україні»

докладніше
06 грудня 2021, 13:31

Олександр Корнієнко: Робитимемо все, аби захисники України мали достойні зарплати

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Децентралізація влади
25 листопада 2021, 11:00

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

У Комітеті з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування розглянули план роботи Національної служби здоров’я України на 2022 рік

На засіданні Комітету з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування, яке відбулося 24 листопада у режимі відеоконференції, розглянули основні плани та стратегічні напрями діяльності Національної служби здоров’я України на 2022 рік.

Як повідомила Голова Національної служби здоров’я Наталія Гусак, призначена на цю посаду 17 листопада 2021 року, згідно з результатами розгляду в першому читанні Державного бюджету на 2022 рік, обсяг фінансування Програми медичних гарантій у наступному році збільшиться на 34 мільярди гривень.

«Це дасть можливість НСЗУ, як стратегічному закупівельнику медичних послуг в Україні, спільно з Урядом збільшити тарифи на основні медичні послуги, які будуть закуповуватися в 2022 році, і покращити якість та доступність медичної допомоги», - сказала Наталія Гусак.

За словами очільника НСЗУ, зараз докладається максимальних зусиль для того, щоб законтрактувати заклади, які надаватимуть медичну допомогу в 2022 році за Програмою медичних гарантій, вже з січня наступного року. «На 15 січня ми плануємо мати 80% всіх надавачів послуг, законтрактовних за Програмою медичних гарантій наступного року», - сказала вона.

Голова Національної служби здоров’я поінформувала про плановане збільшення тарифів на надання медичних послуг первинної медичної допомоги і введення додаткових індикаторів якості виконання договорів.

Планується, що тарифи на екстрену медичну допомогу наступного року зростуть з 235 до 270 гривень і, згідно з розрахунками, таке фінансування задовільнить основні потреби центрів екстреної медичної допомоги для надання якісної медичної допомоги в екстрених випадках.

Зростання тарифів на спеціалізовану та високоспеціалізовану медичну допомогу становитиме від 6 до 59%. Суттєво збільшиться фінансування таких пріоритетних послуг як надання допомоги при інсульті, інфаркті, пологах та в неонатології.

Наталія Гусак також зауважила, що поступово будуть підвищуватися і вимоги до надавачів медичної допомоги.

Окрім того, планується значне збільшення тарифів в онкології (на хіміотерапію з 25,5 тис. до 36,9 тис. грн, променеву терапію з 36,5 тис до 74,7 тис. грн) і на попередження онкологічних захворювань. Зростуть тарифи і на надання допомоги хворим на туберкульоз і ВІЛ/СНІД.

Що стосується реагування на COVID-19, то, за словами Наталії Гусак, НСЗУ зараз укладає додаткові угоди з усіма госпітальними базами, які надають стаціонарну медичну допомогу хворим на ковід, і процес контрактування має завершитись до 15 грудня.

На наступний рік збільшується вартість тарифу за повністю вакциновану особу до 119 грн. Тариф на надання стаціонарної допомоги хворим на COVID-19 на 2022 рік встановлюється із розрахунку 1,054 млн грн на місяць на один заклад. Оплата буде здійснюватись за фактично пролікований випадок за терапевтичним пакетом.

У наступному році також планується розширювати надання послуг за програмою «Доступні ліки».

Окрім того, продовжиться робота над використанням електронних інструментів в системі охорони здоров'я. «У 2022 році ми можемо розраховувати на перші електронні рецепти на антибіотики і наркотичні засоби», - сказала Наталія Гусак.

Вона також розповіла про плани реорганізації НСЗУ з метою більш ефективного виконання своїх обов’язків.

Голова НСЗУ відповіла на запитання народних депутатів, які зокрема, стосувались забезпечення підвищення зарплат медичним працівникам у наступному році.

Комітет взяв до відома інформацію, надану очільником Національної служби здоров’я.