Новини

07 грудня 2021, 19:09

Руслан Стефанчук підписав закон «Про службу військового капеланства»

докладніше
07 грудня 2021, 19:00

Руслан Стефанчук: Спільно з Литвою ми пліч-о-пліч працюємо над тим, щоб наш регіон був регіоном стабільності й безпеки

докладніше
07 грудня 2021, 16:18

Руслан Стефанчук: Парламент і надалі активно працюватиме для забезпечення балансу інтересів громадянина, громад і держави

докладніше
07 грудня 2021, 16:02

У Верховній Раді України відбулися урочисті заходи до Дня місцевого самоврядування (відео)

докладніше
07 грудня 2021, 15:36

Олександр Корнієнко привітав представників місцевого самоврядування

докладніше
07 грудня 2021, 13:25

Привітання Голови Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Андрія Клочка з нагоди Дня місцевого самоврядування

докладніше
07 грудня 2021, 13:04

Привітання Першого заступника Голови Верховної Ради України Олександра Корнієнка з Днем місцевого самоврядування

докладніше
07 грудня 2021, 10:01

Огляд головних тем «Голосу України» від 7 грудня

докладніше
07 грудня 2021, 08:01

Вітання Голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука з Днем місцевого самоврядування!

докладніше
06 грудня 2021, 19:48

Олександр Корнієнко: Оборона, молодь, цифровізація – ключові пріоритети нашої держави

докладніше
06 грудня 2021, 15:44

Руслан Стефанчук: Безпекова ситуація в регіоні вимагає підвищеної уваги та скоординованих дій парламентів України та Литви

докладніше
06 грудня 2021, 15:22

За результатами ХІ сесії Міжпарламентської асамблеї України, Литви та Польщі підписано підсумковий документ

докладніше
06 грудня 2021, 15:14

Комітет з питань молоді і спорту розглянув стан виконання Постанови Верховної Ради України «Про проголошення Дня шахів в Україні»

докладніше
06 грудня 2021, 13:31

Олександр Корнієнко: Робитимемо все, аби захисники України мали достойні зарплати

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Децентралізація влади
24 листопада 2021, 14:00

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Стан виконання Рекомендацій за результатами слухань щодо забезпечення стабільного українського мовлення на тимчасово окуповані та прикордонні території України обговорено у Підкомітеті з питань інформаційної політики

Відбулося засідання Підкомітету з питань інформаційної політики Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики. Захід відбувся під головуванням очільниці Підкомітету з питань інформаційної політики Євгенії Кравчук та за участі Голови Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Микити Потураєва, народних депутатів Олександра Федієнка та Елли Рєпіної, представників Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення, Асоціації правовласників та постачальників контенту, Концерну РРТ та ін.

Учасники засідання розглянули проект Закону про внесення змін до Закону України «Про телебачення і радіомовлення» (про тимчасове включення програм загальнонаціонального багатоканального (цифрового) мовлення з використанням радіочастотного ресурсу до складу універсальної програмної послуги для забезпечення інформаційної безпеки населення в районі відсічі збройної агресії Російської Федерації), № 5546.

Законопроектом пропонується тимчасово, до моменту скасування Верховною Радою України визнання певної держави державою-агресором (державою-окупантом), доповнити склад УПП у селах, селищах, містах, районах та областях, де утворені військово-цивільні адміністрації, програмами телерадіоорганізацій, які здійснюють загальнонаціональне багатоканальне (цифрове) мовлення з використанням радіочастотного ресурсу, за умови виплати відповідної компенсації правовласникам з Державного бюджету України. «В учасників ринку ця ініціатива викликає суперечливі думки, але в сьогоднішніх умовах потрібно розуміти: триває боротьба за уми і серця наших громадян у місцевостях, де чути постріли і вибухи ворожих мін. Позаяк і питання вартості є гострим – люди не можуть собі дозволити платити 100 грн за «телевізор». Тому важливо знайти такий механізм, що зробить українські канали доступними, інакше в інформаційній війні ми не переможемо», – зазначила голова Підкомітету Євгенія Кравчук.

Підкомітет вирішив рекомендувати Комітету підтримати законопроект № 5546 за основу із вилученням частини «та за умови виплати компенсації правовласникам з Державного бюджету України», оскільки проект Закону не містить фінансово-економічного обґрунтування і механізму компенсації, що суперечить вимогам Бюджетного кодексу України.

Під час засідання було обговорено проект Закону про внесення змін до Закону України «Про телебачення і радіомовлення» та деяких інших законів України щодо створення умов для безбар’єрності та захисту прав осіб з інвалідністю, № 5735. Завданням цього законопроекту є забезпечення державними телерадіоорганізаціями субтитрування та/або перекладу українською жестовою мовою офіційних повідомлень, передач, програм, матеріалів, іншої аудіовізуальної інформації, яку вони транслюють.

На думку представників підкомітету, доцільно відправити законопроект авторам на доопрацювання і рекомендувати Комітету створити відповідну робочу групу. Як зазначалося під час обговорення, майбутній закон має стосуватися не тільки державних телекомпаній. 

Також учасники засідання ознайомилися зі зверненням Асоціації правовласників і постачальників контенту щодо необхідності звільнення від оподаткування ПДВ або єдиним податком третьої групи суб’єктів оподаткування – провайдерів програмної послуги, які отримали ліцензію Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення, та надають програмні послуги у населених пунктах у районах, прилеглих до лінії розмежування у Донецькій та Луганській областях, на період проведення ООС та на прикордонних із РФ територіях України.

Щодо цього питання уже розроблено законопроект, який Підкомітет рекомендуватиме Комітету доопрацювати з метою зменшення податкового навантаження на провайдерів, які обслуговують населення на підконтрольних територіях України у Донецькій та Луганській областях.

Наприкінці було розглянуто стан виконання Рекомендацій за результатами слухань, що відбулися у Комітеті 2 квітня 2021 року, на тему: «Забезпечення стабільного українського мовлення на тимчасово окуповані та прикордонні території України».

Підкомітет вважає за доцільне звернутися до Прем’єр-міністра України із пропозицією провести нараду з усіма міністерствами та відомствами, відповідальними за інформаційну безпеку країни, у контексті виконання зазначених Рекомендацій.

Усі питання порядку денного винесені за засідання Комітету 1 грудня.