Новини

07 грудня 2021, 19:09

Руслан Стефанчук підписав закон «Про службу військового капеланства»

докладніше
07 грудня 2021, 19:00

Руслан Стефанчук: Спільно з Литвою ми пліч-о-пліч працюємо над тим, щоб наш регіон був регіоном стабільності й безпеки

докладніше
07 грудня 2021, 16:18

Руслан Стефанчук: Парламент і надалі активно працюватиме для забезпечення балансу інтересів громадянина, громад і держави

докладніше
07 грудня 2021, 16:02

У Верховній Раді України відбулися урочисті заходи до Дня місцевого самоврядування (відео)

докладніше
07 грудня 2021, 15:36

Олександр Корнієнко привітав представників місцевого самоврядування

докладніше
07 грудня 2021, 13:25

Привітання Голови Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Андрія Клочка з нагоди Дня місцевого самоврядування

докладніше
07 грудня 2021, 13:04

Привітання Першого заступника Голови Верховної Ради України Олександра Корнієнка з Днем місцевого самоврядування

докладніше
07 грудня 2021, 10:01

Огляд головних тем «Голосу України» від 7 грудня

докладніше
07 грудня 2021, 08:01

Вітання Голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука з Днем місцевого самоврядування!

докладніше
06 грудня 2021, 19:48

Олександр Корнієнко: Оборона, молодь, цифровізація – ключові пріоритети нашої держави

докладніше
06 грудня 2021, 15:44

Руслан Стефанчук: Безпекова ситуація в регіоні вимагає підвищеної уваги та скоординованих дій парламентів України та Литви

докладніше
06 грудня 2021, 15:22

За результатами ХІ сесії Міжпарламентської асамблеї України, Литви та Польщі підписано підсумковий документ

докладніше
06 грудня 2021, 15:14

Комітет з питань молоді і спорту розглянув стан виконання Постанови Верховної Ради України «Про проголошення Дня шахів в Україні»

докладніше
06 грудня 2021, 13:31

Олександр Корнієнко: Робитимемо все, аби захисники України мали достойні зарплати

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Децентралізація влади
24 листопада 2021, 12:26

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Комітет з питань цифрової трансформації рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо захисту інтересів держави та користувачів електронних комунікаційних послуг

 

Члени Комітету на засіданні 17 листопада розглянули проект Закону про внесення змін до Закону України "Про електронні комунікації" щодо захисту інтересів держави та користувачів електронних комунікаційних послуг, реєстр. №6183.

Один з авторів, народний депутат Олександр Федієнко, доповідаючи законопроект, зазначив, що ним пропонується створити автоматизовану інформаційну систему обліку міжнародних ідентифікаторів та реєстр ідентифікаторів, в яких міжнародні ідентифікатори отримують один з трьох можливих статусів: перший - дозволений; другий - тимчасово дозволений; третій - заборонений до застосування в електронній комунікаційній мережі мобільного зв'язку.

Зазначений поділ відповідає так званому "білому", "сірому" та "чорному" спискам, передбачений в прийнятих документах Міжнародного союзу електрозв'язку. Мова йде про документи МСЕ Q.5050 "Концептуальні вимоги для рішення щодо боротьби з контрафактними пристроями в інформаційно-комунікаційних, телекомунікаційних мережах".

Доповідач, обгрунтовуючи необхідність прийняття законопроекту, відзначив, що сьогодні гостро постала проблема з незаконним ринковим обігом кінцевого обладнання мобільного зв'язку, контрафактом, викраденням, корупцією, зміною міжнародних ідентифікаторів кінцевого обладнання - ІМЕІ, заниженням вартості та ухиленням від сплати податків та митних зборів.

Контрафактна та контрабандна продукція, за його словами, спотворюють конкуренцію, призводять до масштабних втрат державного бюджету, підживлюють корупцію, сприяють криміналізації обігу такої продукції всередині країни та формують підґрунтя для збільшення податкового навантаження на доброчесний бізнес.

Народний депутат також зазначив, що цей законопроект повністю відповідає світовій практиці, він базується на рішеннях та рекомендаціях Міжнародного союзу електрозв'язку. В ньому враховуються права громадян на ввезення товару без митного оформлення, якщо він куплений за кордоном. Також немає жодних проблем у іноземців, які тимчасово перебувають на території України.

З метою пом'якшення негативного впливу на кінцевого споживача згідно законопроекту всі телефони залишаються працювати в мережі оператора до 31 грудня 2024-го року.

Прийняття цього проекту дозволить гармонізувати законодавство України із законодавством Європейського Союзу та приведе його у відповідність з вимогами Міжнародного союзу електрозв'язку.

Під час обговорення учасники засідання висловили свої зауваження до законопроекту стосовно того, що «цей законопроект - це захист інтересів не держави і користувачів, а окремих державних органів та окремих імпортерів і продавців обладнання» та що він «несе багато ризиків для ведення бізнесу і для користування кінцевим обладнанням користувачів», пропонували направити законопроект на доопрацювання.

За результатами голосування Комітет прийняв рішення рекомендувати Верховній раді прийняти законопроект №6183 за основу.

Комітет відзначив, що прийняття законопроекту дозволить не тільки убезпечити споживачів від викрадення терміналів, але й припинити незаконний ринковий обіг кінцевого (термінального) обладнання, що за оцінкою авторів законопроекту дозволить отримувати додаткові надходження до Державного бюджету України в розмірі орієнтовно понад 2 млрд. грн. щорічно.