Новини

27 листопада 2021, 18:05

Руслан Стефанчук вшанував пам'ять жертв голодоморів в Україні

докладніше
27 листопада 2021, 08:30

Звернення Голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука з нагоди Дня пам’яті жертв голодоморів

докладніше
26 листопада 2021, 17:00

У «Відомостях Верховної Ради України» опубліковано Закон «Про заходи, спрямовані на подолання кризових явищ та забезпечення фінансової стабільності на ринку природного газу»

докладніше
26 листопада 2021, 16:30

Підкомітет з питань національної та культурної пам‘яті Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики розглянув понад тисячу пропозицій до проекту Постанови про відзначення пам'ятних дат і ювілеїв у 2022-2023 роках

докладніше
26 листопада 2021, 15:02

Комітет з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування рекомендує Верховній Раді прийняти в другому читанні та в цілому законопроект про лікарські засоби

докладніше
26 листопада 2021, 14:51

Канада передала Україні завірену копію канадського закону про визнання Голодомору актом геноциду українського народу

докладніше
26 листопада 2021, 10:00

Огляд головних тем «Голосу України» від 26 листопада

докладніше
25 листопада 2021, 17:10

Співчуття Голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука у зв'язку зі смертю Олександра Омельченка

докладніше
25 листопада 2021, 16:20

Комітет з питань освіти, науки та інновацій розглянув законопроекти щодо пільг для педагогічних працівників з користування житлом, опаленням і освітленням

докладніше
25 листопада 2021, 13:29

Руслан Стефанчук: Виходимо на фінальний текст проєкту змін до Конституції України в частині децентралізації

докладніше
25 листопада 2021, 11:58

Олександр Корнієнко та представники ЄІБ обговорили створення Парламентського бюджетного офісу

докладніше
25 листопада 2021, 11:00

У Комітеті з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування розглянули план роботи Національної служби здоров’я України на 2022 рік

докладніше
25 листопада 2021, 10:00

Огляд головних тем «Голосу України» від 25 листопада

докладніше
24 листопада 2021, 17:40

Комітет з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування рекомендує Верховній Раді включити до порядку денного і прийняти за основу законопроект щодо вдосконалення надання медичної допомоги

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Децентралізація влади
15 листопада 2021, 14:22

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Комітет з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування рекомендує Верховній Раді прийняти в другому читанні та в цілому законопроект щодо врегулювання питань трансплантації анатомічних матеріалів людині

Засідання Комітету з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування відбулося 15 листопада у режимі відеоконференції.

Комітет розглянув у другому читанні проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, що регулюють питання трансплантації анатомічних матеріалів людині» (№ 5831).

Голова підкомітету з питань сучасних медичних технологій та розвитку трансплантології Комітету з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування Оксана Дмитрієва зазначила, що законопроект спрямований на покращення та підвищення ефективності Закону «Про трансплантацію органів та інших анатомічних матеріалів людині»», який був прийнятий у 2019 році і дав можливість робити трансплантації в Україні.

За її словами, всього народними депутатами було внесено до законопроекту 63 поправки, із яких пропонується повністю врахувати 18, редакційно – 5, частково – 8 і відхилити – 31 поправку.

Комітет прийняв рішення рекомендувати Верховній Раді прийняти законопроект у другому читанні та в цілому з необхідним техніко-юридичним доопрацюванням.

Члени Комітету розглянули у першому читанні проект Закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо врегулювання питання соціального захисту постраждалих від коронавірусної хвороби (COVID-19) медичних працівників закладів охорони здоров’я, педагогічних та науково-педагогічних працівників закладів освіти всіх форм власності» (№ 6192-1).

Даним альтернативним законопроектом, як і основним, пропонується врегулювати питання соціального захисту постраждалих від коронавірусної хвороби (COVID-19) медичних працівників закладів охорони здоров’я всіх форм власності.

Окрім того, пропонується надати право на страхові виплати педагогічним та науково-педагогічним працівникам закладів освіти всіх форм власності, а також фахівцям з реабілітації реабілітаційних закладів у разі встановлення їм групи інвалідності або смерті, що настала внаслідок захворювання коронавірусною хворобою (COVID-19). При цьому пропонується прирівнювати захворювання цих працівників на COVID-19 до професійних захворювань.

Також проектом пропонується встановити додаткові доплати педагогічним чи науково-педагогічним працівникам закладів освіти у розмірі 100% заробітної плати за рахунок «ковідного фонду».

Під час обговорення було висловлено ряд зауважень до законопроекту. Зокрема, зазначалось, що працівники освіти безпосередньо не задіяні в ліквідації COVID-19 і зустрічаються з ризиками так само, як і представники інших професій, тому прирівнювання їх до медиків не коректно.

Народні депутати також зауважили, що підтримують основний проект Закону «Про внесення змін до статті 39 Закону України "Про захист населення від інфекційних хвороб" щодо врегулювання питання соціального захисту постраждалих від коронавірусної хвороби (COVID-19) медичних працівників закладів охорони здоров’я всіх форм власності», № 6192, вже рекомендований Комітетом Верховній Раді для прийняття у першому читанні.

Члени Комітету ухвалили рішення рекомендувати Верховній Раді за підсумками розгляду у першому читанні законопроект №6192-1 відхилити.