Новини

27 листопада 2021, 18:05

Руслан Стефанчук вшанував пам'ять жертв голодоморів в Україні

докладніше
27 листопада 2021, 08:30

Звернення Голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука з нагоди Дня пам’яті жертв голодоморів

докладніше
26 листопада 2021, 17:00

У «Відомостях Верховної Ради України» опубліковано Закон «Про заходи, спрямовані на подолання кризових явищ та забезпечення фінансової стабільності на ринку природного газу»

докладніше
26 листопада 2021, 16:30

Підкомітет з питань національної та культурної пам‘яті Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики розглянув понад тисячу пропозицій до проекту Постанови про відзначення пам'ятних дат і ювілеїв у 2022-2023 роках

докладніше
26 листопада 2021, 15:02

Комітет з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування рекомендує Верховній Раді прийняти в другому читанні та в цілому законопроект про лікарські засоби

докладніше
26 листопада 2021, 14:51

Канада передала Україні завірену копію канадського закону про визнання Голодомору актом геноциду українського народу

докладніше
26 листопада 2021, 10:00

Огляд головних тем «Голосу України» від 26 листопада

докладніше
25 листопада 2021, 17:10

Співчуття Голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука у зв'язку зі смертю Олександра Омельченка

докладніше
25 листопада 2021, 16:20

Комітет з питань освіти, науки та інновацій розглянув законопроекти щодо пільг для педагогічних працівників з користування житлом, опаленням і освітленням

докладніше
25 листопада 2021, 13:29

Руслан Стефанчук: Виходимо на фінальний текст проєкту змін до Конституції України в частині децентралізації

докладніше
25 листопада 2021, 11:58

Олександр Корнієнко та представники ЄІБ обговорили створення Парламентського бюджетного офісу

докладніше
25 листопада 2021, 11:00

У Комітеті з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування розглянули план роботи Національної служби здоров’я України на 2022 рік

докладніше
25 листопада 2021, 10:00

Огляд головних тем «Голосу України» від 25 листопада

докладніше
24 листопада 2021, 17:40

Комітет з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування рекомендує Верховній Раді включити до порядку денного і прийняти за основу законопроект щодо вдосконалення надання медичної допомоги

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Децентралізація влади
08 листопада 2021, 12:14

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Комітет з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування рекомендує Верховній Раді прийняти за основу та в цілому законопроект щодо соціального захисту постраждалих від COVID-19 медичних працівників закладів охорони здоров’я всіх форм власності

Комітет з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування у режимі відеоконференції розглянув проект Закону «Про внесення змін до статті 39 Закону України "Про захист населення від інфекційних хвороб" щодо врегулювання питання соціального захисту постраждалих від коронавірусної хвороби (COVID-19) медичних працівників закладів охорони здоров’я всіх форм власності» (№ 6192).

Законопроектом пропонується поширити норми Закону "Про захист населення від інфекційних хвороб" щодо страхових виплат у разі настання інвалідності чи смерті внаслідок інфікування коронавірусною хворобою COVID-19 на робочому місці, на медичних працівників приватних закладів охорони здоров’я та найманих медичних працівників фізичних осіб – підприємців, а також медиків, які працюють як самозайняті особи.

Окрім того, пропонується поновити право медичних працівників приватних закладів охорони здоров’я або їх рідних, якщо вони дотепер не отримали належні страхові виплати через наявну прогалину у законодавстві.

Комітет ухвалив рішення рекомендувати Верховній Раді включити проект Закону до порядку денного сесії та за результатами розгляду в першому читанні прийняти його за основу та в цілому.

Також на засіданні обговорили організацію навчання у закладах освіти в період встановленого карантином “червоного” рівня епідемічної небезпеки (зокрема, закладів освіти, в яких усі працівники щеплені проти COVID-19).

Як зазначила народний депутат Ольга Стефанишина, постановою Кабінету Міністрів чітко встановлено, що в регіоні з «червоною» зоною дозволяється працювати школам, де всі працівники мають повний курс вакцинації, негативний тест на COVID-19 або сертифікат про одужання. Водночас, наприклад, в Києві школи перейшли на дистанційну форму навчання, навіть ті, в яких вакциновано 100% освітян.

Заступник Голови КМДА Валентин Мондриївський повідомив, що рішення про посилення карантинних заходів ухвалено через складну ситуацію з захворюваністю на COVID-19 у Києві.

«Ми не проти, щоб 1-4 класи навчалися в очній формі, але ми розуміємо ті загрози, які є для населення та, зокрема, для дітей. У нас щодня збільшується кількість хворих дітей. Тому, якщо обирати між комфортом навчання і здоров'ям дітей і батьків доводиться приймати рішення на користь здоров‘я. Хоча, це приносить певні незручності на якийсь період», — наголосив він.

Окрім того, на думку Валентина Мондриївського, дистанційне навчання – це краще, чим продовження канікул на 2-3 тижні.

Відповідаючи на запитання народних депутатів щодо перспектив розвитку ситуації із захворюваністю на COVID-19 в Україні, представники Міністерства охорони здоров’я зазначили, що, згідно з прогнозними даними, зараз очікується поступовий вихід на плато щодо кількості захворювань і, починаючи з 22 листопада, поступове спадання до кінця 2021 року.