Новини

29 листопада 2021, 11:04

Засідання Погоджувальної ради депутатських фракцій (депутатських груп) (оновлюється)

докладніше
27 листопада 2021, 18:05

Руслан Стефанчук вшанував пам'ять жертв голодоморів в Україні

докладніше
27 листопада 2021, 08:30

Звернення Голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука з нагоди Дня пам’яті жертв голодоморів

докладніше
26 листопада 2021, 17:00

У «Відомостях Верховної Ради України» опубліковано Закон «Про заходи, спрямовані на подолання кризових явищ та забезпечення фінансової стабільності на ринку природного газу»

докладніше
26 листопада 2021, 16:30

Підкомітет з питань національної та культурної пам‘яті Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики розглянув понад тисячу пропозицій до проекту Постанови про відзначення пам'ятних дат і ювілеїв у 2022-2023 роках

докладніше
26 листопада 2021, 15:02

Комітет з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування рекомендує Верховній Раді прийняти в другому читанні та в цілому законопроект про лікарські засоби

докладніше
26 листопада 2021, 14:51

Канада передала Україні завірену копію канадського закону про визнання Голодомору актом геноциду українського народу

докладніше
26 листопада 2021, 10:00

Огляд головних тем «Голосу України» від 26 листопада

докладніше
25 листопада 2021, 17:10

Співчуття Голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука у зв'язку зі смертю Олександра Омельченка

докладніше
25 листопада 2021, 16:20

Комітет з питань освіти, науки та інновацій розглянув законопроекти щодо пільг для педагогічних працівників з користування житлом, опаленням і освітленням

докладніше
25 листопада 2021, 13:29

Руслан Стефанчук: Виходимо на фінальний текст проєкту змін до Конституції України в частині децентралізації

докладніше
25 листопада 2021, 11:58

Олександр Корнієнко та представники ЄІБ обговорили створення Парламентського бюджетного офісу

докладніше
25 листопада 2021, 11:00

У Комітеті з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування розглянули план роботи Національної служби здоров’я України на 2022 рік

докладніше
25 листопада 2021, 10:00

Огляд головних тем «Голосу України» від 25 листопада

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Децентралізація влади
04 листопада 2021, 13:04

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Комітет з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування заслухав представників Міністерства охорони здоров’я і правоохоронних органів щодо поточного стану боротьби із COVID-19 в Україні

Засідання Комітету з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування відбулося 3 листопада у режимі відеоконференції.

Голова Комітету Михайло Радуцький наголосив: «Швидкість поширення вірусу в Україні зараз є найвищою за весь час його реєстрації в країні. Так, минулого тижня було госпіталізовано майже 35 тисяч людей, із яких 95% не отримали жодної дози антиковідної вакцини. Така негативна динаміка вимагає якнайшвидших обмежень «червоної» зони в усіх областях», - зазначив він.

Народні депутати заслухали представників Міністерства охорони здоров’я, Служби безпеки України, Міністерства внутрішніх справ, Національної поліції та Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів і захисту споживачів щодо забезпечення лікарень киснем та ліжко-місцями, організації вакцинації, а також про заходи, що вживаються для припинення протиправної діяльності з виготовлення та продажу фальсифікованих результатів ПЛР-тестів та вакцинальних COVID-сертифікатів і порушень карантинних обмежень.

Перший заступник Міністра охорони здоров’я Олександр Комаріда повідомив, що Україна повністю забезпечена медичним киснем для хворих, які потребують кисневої підтримки. Наразі 35 підприємств виробляють 400 тонн кисню на добу. За його словами, наразі Україна споживає 367 тонн рідкого кисню на добу.

«Зараз виділено 74,162 тисяч ліжок для лікування хворих на COVID-19. З них майже 95% забезпечені можливістю проводити кисневу терапію. Пацієнтами, які потребують кисневої терапії, наразі зайнято 57% ліжок з киснем», - розповів Олександр Комаріда і додав, що «така кількість виділених ліжок – не межа медичної системи».

Представники МОЗ також поінформували, що продовжують зростати темпи вакцинації в Україні і на минулому тижні було встановлено новий рекорд кількості проведених щеплень – більше 300 тисяч за одну добу. За даними Міністерства, у регіонах, де вводиться «червона» зона, попит на щеплення зростає на 50-60%.

МОЗ готує запровадження двох нових видів ковід-сертифікатів - про ПЛР-тестування і про одужання від COVID-19, які планується видавати з наступного тижня. Ведеться робота над запровадженням елементів захисту для міжнародних сертифікатів, які видаються у паперовому вигляді.

На замовлення Міністерства проводиться моніторинг повідомлень, які виставляються в публічному просторі та соціальних мережах, з пропозиціями про купівлю документів про вакцинацію та ПЛР-тестування. Було виявлено 210 тисяч таких повідомлень, які направлено до правоохоронних органів.

Перший заступник начальника Головного управління контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері економічної безпеки Володимир Бурзак повідомив, що СБУ відкрила 72 кримінальні провадження за фактами підробки ПЛР-тестів та довідок про вакцинацію. СБУ викрила та припинила 28 протиправних схем щодо підробки відповідних документів.

За його словами, 23-ом фігурантам повідомлено про підозру, 7 обвинувальних актів спрямовано до суду. Також Бурзак повідомив, що судом винесено обвинувальний вирок одному лікарю.

Тимчасово виконуючий обов’язки заступника начальника Головного слідчого управління Артур Добросердов розповів, що з початку року Національною поліцією розпочато 1057 кримінальних проваджень за фактами підробки результатів ПЛР-тестів, довідок про вакцинацію від COVID-19, міжнародних свідоцтв про вакцинацію та ковід-сертифікатів. В цих провадженнях встановлено 78 медпрацівників та 35 працівників туристичних агентств, які є причетними до вчинення вказаних злочинів.

За словами Артура Добросердова, судами першої інстанції ухвалено більше 60 обвинувальних вироків за фактами придбання та використання підроблених COVID-сертифікатів. Здебільшого, це кримінальні провадження, де підробки виявлялися під час перетину державного кордону. Максимальний штраф, наразі призначений судом за такі правопорушення – 15,3 тис. грн.

Правоохоронці поінформували про превентивні заходи, які вживаються для запобігання підробкам.

За даними представників Держпродспоживслужби, за останній тиждень проведено майже 40 тисяч перевірок дотримання протиепідемічних обмежень і порушення встановлені на кожному п’ятому перевіреному об’єкті.

Представники виконавчої влади відповіли на запитання народних депутатів, які стосувались, зокрема: вакцинації у приватних медичних закладах; організації вакцинації вагітних; запровадження третьої (бустерної) дози вакцинації в Україні; запровадження обов’язкового щеплення для медиків; госпіталізації пацієнтів з ковідом, які не мають декларацій з сімейними лікарями; методики розрахунку показника відсотку вакцинованого населення; забезпечення лікарень кисневими станціями і фінансування їх закупівлі у бюджеті на 2022 рік; забезпечення достатньої кількості сімейних лікарів; розслідування фактів фінансування з країни-агресора мітингу антивакцинаторів під Верховною Радою.

Комітет взяв до відома надану інформацію.