Новини

27 листопада 2021, 18:05

Руслан Стефанчук вшанував пам'ять жертв голодоморів в Україні

докладніше
27 листопада 2021, 08:30

Звернення Голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука з нагоди Дня пам’яті жертв голодоморів

докладніше
26 листопада 2021, 17:00

У «Відомостях Верховної Ради України» опубліковано Закон «Про заходи, спрямовані на подолання кризових явищ та забезпечення фінансової стабільності на ринку природного газу»

докладніше
26 листопада 2021, 16:30

Підкомітет з питань національної та культурної пам‘яті Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики розглянув понад тисячу пропозицій до проекту Постанови про відзначення пам'ятних дат і ювілеїв у 2022-2023 роках

докладніше
26 листопада 2021, 15:02

Комітет з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування рекомендує Верховній Раді прийняти в другому читанні та в цілому законопроект про лікарські засоби

докладніше
26 листопада 2021, 14:51

Канада передала Україні завірену копію канадського закону про визнання Голодомору актом геноциду українського народу

докладніше
26 листопада 2021, 10:00

Огляд головних тем «Голосу України» від 26 листопада

докладніше
25 листопада 2021, 17:10

Співчуття Голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука у зв'язку зі смертю Олександра Омельченка

докладніше
25 листопада 2021, 16:20

Комітет з питань освіти, науки та інновацій розглянув законопроекти щодо пільг для педагогічних працівників з користування житлом, опаленням і освітленням

докладніше
25 листопада 2021, 13:29

Руслан Стефанчук: Виходимо на фінальний текст проєкту змін до Конституції України в частині децентралізації

докладніше
25 листопада 2021, 11:58

Олександр Корнієнко та представники ЄІБ обговорили створення Парламентського бюджетного офісу

докладніше
25 листопада 2021, 11:00

У Комітеті з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування розглянули план роботи Національної служби здоров’я України на 2022 рік

докладніше
25 листопада 2021, 10:00

Огляд головних тем «Голосу України» від 25 листопада

докладніше
24 листопада 2021, 17:40

Комітет з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування рекомендує Верховній Раді включити до порядку денного і прийняти за основу законопроект щодо вдосконалення надання медичної допомоги

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Децентралізація влади
25 жовтня 2021, 10:21

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

У Комітеті з питань молоді і спорту під час онлайн-конференції з представниками Всесвітнього антидопінгового агентства, Моніторингової групи Антидопінгової конвенції Ради Європи та Міністерства молоді та спорту обговорено законопроекти про антидопінгову діяльність у спорті

 

21 жовтня у Комітеті з питань молоді і спорту відбулася онлайн-конференція з представниками Всесвітнього антидопінгового агентства, Моніторингової групи Антидопінгової конвенції Ради Європи та Міністерства молоді та спорту, під час якої обговорено проекти законів про антидопінгову діяльність у спорті, №5099, та про внесення зміни до статті 52 Закону України "Про фізичну культуру і спорт" щодо діяльності Національної лабораторії антидопінгового контролю, №5640.

Представники Всесвітнього антидопінгового агентства та Моніторингової групи Антидопінгової конвенції Ради Європи наголосили на зауваженнях до законопроекту, зокрема, технічного характеру, та запропонували внести їх при розгляді законопроекту у другому читання.

Найбільш принципові питання, що обговорювались під час зустрічі: розгляд доцільності включення народних депутатів до складу наглядової ради Національного антидопінгового центру та внесення змін до Закону України "Про фізичну культуру і спорт" щодо діяльності Національної лабораторії антидопінгового контролю.

Заступник Міністра молоді і спорту з питань європейської інтеграції Андрій Чесноков та заступник керівника секретаріату Комітету Юрій Молоканов пояснили позицію Міністерства молоді та спорту та Комітету Верховної Ради України з питань молоді і спорту щодо підготовки законопроекту до другого читання. Андрій Чесноков детально відповів на всі зауваження Всесвітнього антидопінгового агентства та Моніторингової групи Антидопінгової конвенції Ради Європи до законопроектів та запропонував компромісні формулювання для врахування зауважень.

Юрій Молоканов зазначив, що серйозно ускладнює роботу над законопроектом невідповідність між чинною редакцію Всесвітнього антидопінгового кодексу та Міжнародною конвенцією про боротьбу з допінгом у спорті, ратифікованою Верховною Радою. Частиною другою статті 19 Закону України «Про міжнародні договори України» встановлено, якщо міжнародним договором України, який набрав чинності в установленому порядку, встановлено інші правила, ніж ті, що передбачені у відповідному акті законодавства України, то застосовуються правила міжнародного договору. Відтак, використання у проекті Закону про антидопінгову діяльність у спорті, №5099, зокрема, при визначенні понять у статті першій проекту, інших формул, ніж ті, що застосовуються у Конвенції, не створюватиме правових наслідків.

Було також зазначено, що ухвалення норми про включення народного депутата, делегованого до складу Наглядової ради антидопінгового контролю комітетом Верховної Ради, до предмета відання якого віднесені питання фізичної культури і спорту, при прийнятті чинного Закону України «Про антидопінговий контроль» у 2017 році було викликано необхідністю забезпечення незалежності Національного антидопінгового центру від впливу представників центральних органів виконавчої влади. Юрій Молоканов наголосив про спроби тиску колишніх урядовців на Національний антидопінговий центр. Для уникнення таких випадків до складу Наглядової ради антидопінгового контролю Комітетом з питань сім’ї молодіжної політики, спорту та туризму Верховної Ради України восьмого скликання було делеговано заступника голови Комітету, призера Олімпійських ігор Дениса Силантьєва, а Комітетом з питань молоді і спорту Верховної Ради України дев’ятого скликання - секретаря Комітету, колишнього віце-президента УЄФА Григорій Суркіса, що дозволило забезпечити незалежність Національного антидопінгового центру.

Під час конференції також зазначалося, що Українська держава вважає своєю стратегічною ціллю створення Національної лабораторії антидопінгового контролю, яка зможе отримати акредитацію Всесвітнього антидопінгового агентства. Проте, для досягнення цієї мети необхідні значні фінансові ресурси. Підставою виділення цих ресурсів є внесення відповідних змін до Закону України «Про фізичну культуру і спорт».

В ході обговорення була узгоджена переважна більшість спірних питань щодо проекту Закону про антидопінгову діяльність у спорті, №5099, та домовлено узгодити всі технічні питання у робочому порядку.

Питання доцільності ухвалення про внесення зміни до статті 52 Закону України "Про фізичну культуру і спорт" щодо діяльності Національної лабораторії антидопінгового контролю, №5640, буде розглянуто на наступній зустрічі.