Новини

07 грудня 2021, 19:09

Руслан Стефанчук підписав закон «Про службу військового капеланства»

докладніше
07 грудня 2021, 19:00

Руслан Стефанчук: Спільно з Литвою ми пліч-о-пліч працюємо над тим, щоб наш регіон був регіоном стабільності й безпеки

докладніше
07 грудня 2021, 16:18

Руслан Стефанчук: Парламент і надалі активно працюватиме для забезпечення балансу інтересів громадянина, громад і держави

докладніше
07 грудня 2021, 16:02

У Верховній Раді України відбулися урочисті заходи до Дня місцевого самоврядування (відео)

докладніше
07 грудня 2021, 15:36

Олександр Корнієнко привітав представників місцевого самоврядування

докладніше
07 грудня 2021, 13:25

Привітання Голови Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Андрія Клочка з нагоди Дня місцевого самоврядування

докладніше
07 грудня 2021, 13:04

Привітання Першого заступника Голови Верховної Ради України Олександра Корнієнка з Днем місцевого самоврядування

докладніше
07 грудня 2021, 10:01

Огляд головних тем «Голосу України» від 7 грудня

докладніше
07 грудня 2021, 08:01

Вітання Голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука з Днем місцевого самоврядування!

докладніше
06 грудня 2021, 19:48

Олександр Корнієнко: Оборона, молодь, цифровізація – ключові пріоритети нашої держави

докладніше
06 грудня 2021, 15:44

Руслан Стефанчук: Безпекова ситуація в регіоні вимагає підвищеної уваги та скоординованих дій парламентів України та Литви

докладніше
06 грудня 2021, 15:22

За результатами ХІ сесії Міжпарламентської асамблеї України, Литви та Польщі підписано підсумковий документ

докладніше
06 грудня 2021, 15:14

Комітет з питань молоді і спорту розглянув стан виконання Постанови Верховної Ради України «Про проголошення Дня шахів в Україні»

докладніше
06 грудня 2021, 13:31

Олександр Корнієнко: Робитимемо все, аби захисники України мали достойні зарплати

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Децентралізація влади
21 жовтня 2021, 18:00

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Комітет з питань бюджету погодив перерозподіл коштів з держбюджету на заходи, спрямовані на боротьбу з епідемією COVID-19

Комітет з питань бюджету на своєму засіданні 20 жовтня схвалив низку рішень, пов’язаних із розподілом та перерозподілом бюджетних коштів.

Так, Комітет погодив два розподіли коштів зі спецфонду держбюджету, передбачених на боротьбу з епідемією COVID-19.

Згідно з рішенням, 150 млн. грн. спрямовано додатково на забезпечення закладів охорони здоров’я як амбулаторного, так і стаціонарного рівня експрес-тестами для визначення антигена COVID-19 та наборами для відбору біологічного матеріалу методом ПЛР. Це дасть можливість громадянам швидше та ефективніше проходити відповідне тестування, а кількість тестів зросте на 500 тисяч. Відповідну збільшену субвенцію розподілено між обласними бюджетами та бюджетом міста Києва пропорційно кількості населення. Окрім того, 25 млн. грн. буде передано на проведення інформаційно-комунікаційної кампанії серед населення щодо вакцинації від COVID-19. Реалізація відповідної постанови Уряду дозволить покращити стан поінформованості громадян щодо важливості вакцинації від COVID-19 та наслідків, до яких може призвести бездіяльність у боротьбі з цією хворобою, та зрештою - збільшити кількість вакцинованих громадян.

Також Комітет погодив перерозподіл 624,6 млн. грн., передбачених Мінмолодьспорту на 2021 рік. Ці кошти вивільнилися через зменшення кількості змагань внаслідок пандемії COVID-19, а також у зв’язку зі здобуттям меншої кількості ліцензій на участь в Паралімпійських та Олімпійських іграх і зменшенням відповідних спортивних делегацій від України.

Зекономлені кошти буде спрямовано на придбання обладнання для спортивної медицини та Національного андидопінгового центру, а також спортивного обладнання й інвентарю для національних збірних (166 млн. грн.), а головне – на збільшення субвенції місцевим бюджетам на розвиток спортивної інфраструктури (458,5 млн. грн.).

Йдеться передусім про прискорення завершення будівництва та введення в експлуатацію 11-ти багатофункціональних спортивних споруд для проведення міжнародних та всеукраїнських спортивних змагань в регіонах. 8 з них входять до переліку об’єктів, передбачених програмою Президента України «25 спортивних магнітів».

Як зазначалося під час засідання, наприкінці року з різних причин виникає необхідність коригувати розподіл коштів субвенцій з держбюджету по регіонах. Щодо деяких об'єктів не проведено тендери, інші - не почали чи не встигають будувати чи реконструювати, а іноді в результаті проведених тендерів виникає економія коштів. Наприклад, після розподілу між 165 громадами 231 млн. грн. на розвиток мережі Центрів надання адмінпослуг виникла економія у розмірі 14,5 млн. Комітет погодив спрямування цієї економії 27-ми громадам, які потребують додаткового фінансування на ЦНАПи і встигають виконати відповідні роботи до кінця року. Схожа ситуація виникла щодо інвестиційних програм і проектів регіонального розвитку, що фінансуються за рахунок коштів держфонду регіонального розвитку.

Бюджетний комітет погодив зміни в переліках об'єктів в 10-ти областях (а це - лікарні, школи, дитячі садочки, спортивні споруди, музеї, водогони тощо), а також розподіл 27 млн. грн. з ДФРР, які до цього часу залишалися нерозподіленими.