Новини

07 грудня 2021, 19:09

Руслан Стефанчук підписав закон «Про службу військового капеланства»

докладніше
07 грудня 2021, 19:00

Руслан Стефанчук: Спільно з Литвою ми пліч-о-пліч працюємо над тим, щоб наш регіон був регіоном стабільності й безпеки

докладніше
07 грудня 2021, 16:18

Руслан Стефанчук: Парламент і надалі активно працюватиме для забезпечення балансу інтересів громадянина, громад і держави

докладніше
07 грудня 2021, 16:02

У Верховній Раді України відбулися урочисті заходи до Дня місцевого самоврядування (відео)

докладніше
07 грудня 2021, 15:36

Олександр Корнієнко привітав представників місцевого самоврядування

докладніше
07 грудня 2021, 13:25

Привітання Голови Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Андрія Клочка з нагоди Дня місцевого самоврядування

докладніше
07 грудня 2021, 13:04

Привітання Першого заступника Голови Верховної Ради України Олександра Корнієнка з Днем місцевого самоврядування

докладніше
07 грудня 2021, 10:01

Огляд головних тем «Голосу України» від 7 грудня

докладніше
07 грудня 2021, 08:01

Вітання Голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука з Днем місцевого самоврядування!

докладніше
06 грудня 2021, 19:48

Олександр Корнієнко: Оборона, молодь, цифровізація – ключові пріоритети нашої держави

докладніше
06 грудня 2021, 15:44

Руслан Стефанчук: Безпекова ситуація в регіоні вимагає підвищеної уваги та скоординованих дій парламентів України та Литви

докладніше
06 грудня 2021, 15:22

За результатами ХІ сесії Міжпарламентської асамблеї України, Литви та Польщі підписано підсумковий документ

докладніше
06 грудня 2021, 15:14

Комітет з питань молоді і спорту розглянув стан виконання Постанови Верховної Ради України «Про проголошення Дня шахів в Україні»

докладніше
06 грудня 2021, 13:31

Олександр Корнієнко: Робитимемо все, аби захисники України мали достойні зарплати

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Децентралізація влади
21 жовтня 2021, 17:43

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Комітет з питань антикорупційної політики затвердив додаткові поправки до законопроекту щодо усунення невизначеності обов'язків членів органів адвокатського самоврядування стосовно заповнення та подання декларацій

Комітет з питань антикорупційної політики засідання комітету 20 жовтня повторно розглянув у другому читанні проект Закону «Про внесення змін до частини 5 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» щодо усунення невизначеності обов'язків членів органів адвокатського самоврядування стосовно заповнення та подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» (№3602).

Голова Комітету з питань антикорупційної політики Анастасія Радіна повідомила, що надійшли технічні зауваження до законопроекту від Головного юридичного управління Апарату Верховної Ради і лист Національного агентства з питань запобігання корупції, яке не підтримує законопроект. Вона зауважила, що на даному етапі Комітет не може докорінно змінити своє рішення щодо проекту.

«Є підготовлена таблиця і, відповідно до Регламенту, ми можемо її розглянути тільки по частині 6 статті 118, у зв’язку із надходженням зауважень Головного юридичного управління Апарату Верховної Ради. Норми Регламенту, відповідно до якої ми можемо повністю переглянути своє рішення з даного питання, немає», - підкреслила вона.

Анастасія Радіна зауважила, що після аналізу формулювань, запропонованих у проекті Закону, дійшли висновку, що режим декларування не поширюється на працівників Вищої кваліфікаційної комісії нотаріату, водночас, пропонується до переліку виключень в статті 45 Закону додати, що вимоги щодо подання декларацій не поширюються на осіб, які входять до складу кваліфікаційних комісій недержавних організацій професійного самоврядування (саморегулювання) і при цьому не є особами, які за іншими ознаками мають подавати декларації.

Комітет підтримав запропоновану поправку.

Також народні депутати врахували комітетськими правками зауваження Головного юридичного управління Апарату Верховної Ради. Зокрема, пропонується викласти назву законопроекту в такій редакції: «Про внесення змін до Закону України «Про запобігання корупції» щодо уточнення переліку суб’єктів декларування для цілей фінансового контролю».

Окрім того, підтримано внесення зміни до тексту в положеннях, де йдеться про органи, утворені відповідно до Закону державними органами, додати словосполучення «органами влади Автономної Республіки Крим».

Комітет рекомендував Верховній Раді за підсумками розгляду законопроекту у другому читанні прийняти його в цілому з урахуванням додаткових поправок Комітету.

Члени Комітету ухвалили звернення до Голови Верховної Ради щодо необхідності усунення технічних неточностей у проекті Закону «Про внесення змін до деяких законів України стосовно приведення статусу Національного антикорупційного бюро України у відповідність до вимог Конституції України», (№5459-1).

Голова Комітету повідомила: «Під час розгляду проекту у другому читанні Комітетом були відхилені поправки, які стосувалися аудиту Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, водночас, у тексті залишились згадки про такий аудит. Необхідно такі згадки прибрати з тексту для забезпечення юридичної визначеності».

Члени Комітету затвердили текст звернення до Голови Верховної Ради про необхідність внесення змін у законопроект, згідно з статтею 131 Регламенту Верховної Ради, а саме, виключити по всьому тексту словосполучення «та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури».

Під час засідання також були розглянуті проекти нормативно-правових актів на предмет відповідності вимогам антикорупційного законодавства.

Комітет визнав такими, що не містять корупційних ризиків і відповідають вимогам антикорупційного законодавства законопроекти: № 5688 (із пропозиціями для головного Комітету), 5689, 5873 (із зауваженнями), 5583, 4487 (із зауваженнями), 4503-д.

Водночас, Комітет визнав таким, що не відповідає вимогам антикорупційного законодавства проект Закону «Про внесення змін до Закону України «Про гуманітарну допомогу» щодо врегулювання окремих питань у сфері забезпечення осіб з інвалідністю автомобілями» (№4550), яким пропонується звільнити від оподаткування автомобілі, обладнані для керування особами з інвалідністю і визнати їх гуманітарною допомогою.

Члени Комітету вбачають корупційні ризики у тому, що у законопроекті не врегульовано питання ідентифікації осіб, які будуть отримувати такі автомобілі, оскільки отримувачем буде юридична особа, і як буде контролюватися наявність спеціального переобладнання.

На засіданні також було затверджено рішення за результатами виїзного засідання, яке відбулося 17 вересня 2021 року у місті Одеса.

Народні депутати затвердили розклад засідань Комітету на листопад 2021 року. Засідання відбудуться 2, 16 і 30 листопада о 15.30 і 9 листопада о 12.00 в режимі відеоконференції.