Новини

07 грудня 2021, 19:09

Руслан Стефанчук підписав закон «Про службу військового капеланства»

докладніше
07 грудня 2021, 19:00

Руслан Стефанчук: Спільно з Литвою ми пліч-о-пліч працюємо над тим, щоб наш регіон був регіоном стабільності й безпеки

докладніше
07 грудня 2021, 16:18

Руслан Стефанчук: Парламент і надалі активно працюватиме для забезпечення балансу інтересів громадянина, громад і держави

докладніше
07 грудня 2021, 16:02

У Верховній Раді України відбулися урочисті заходи до Дня місцевого самоврядування (відео)

докладніше
07 грудня 2021, 15:36

Олександр Корнієнко привітав представників місцевого самоврядування

докладніше
07 грудня 2021, 13:25

Привітання Голови Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Андрія Клочка з нагоди Дня місцевого самоврядування

докладніше
07 грудня 2021, 13:04

Привітання Першого заступника Голови Верховної Ради України Олександра Корнієнка з Днем місцевого самоврядування

докладніше
07 грудня 2021, 10:01

Огляд головних тем «Голосу України» від 7 грудня

докладніше
07 грудня 2021, 08:01

Вітання Голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука з Днем місцевого самоврядування!

докладніше
06 грудня 2021, 19:48

Олександр Корнієнко: Оборона, молодь, цифровізація – ключові пріоритети нашої держави

докладніше
06 грудня 2021, 15:44

Руслан Стефанчук: Безпекова ситуація в регіоні вимагає підвищеної уваги та скоординованих дій парламентів України та Литви

докладніше
06 грудня 2021, 15:22

За результатами ХІ сесії Міжпарламентської асамблеї України, Литви та Польщі підписано підсумковий документ

докладніше
06 грудня 2021, 15:14

Комітет з питань молоді і спорту розглянув стан виконання Постанови Верховної Ради України «Про проголошення Дня шахів в Україні»

докладніше
06 грудня 2021, 13:31

Олександр Корнієнко: Робитимемо все, аби захисники України мали достойні зарплати

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Децентралізація влади
21 жовтня 2021, 14:00

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики провів виїзне засідання у Переяславі

Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики 20 жовтня відвідав одне з найдавніших міст Київщини - Переяслав.

Учасники засідання оглянули Музей народної архітектури та побуту Середньої Наддніпрянщини Національного історико-етнографічного заповідника «Переяслав». Парламентарії ознайомилися зі станом утримання об’єктів Музею, який, на думку експертів Комітету, є одним з кращих місць у Київській області для розвитку туризму.

Під час перебування у Переяславі народні депутати ознайомилися зі станом комплексу пам’яток Вознесенського монастиря: пам’яткою національного значення Вознесенським собором та його дзвіницею, а також заслухали інформацію про заходи, здійснені з метою приведення цих об’єктів у належний стан.

Представники Комітету заслухали також інформацію про порядок використання пам’ятки національного значення Михайлівської церкви Заповідником та релігійною громадою. Йшлося, зокрема, про зберігання та експонування предметів музейного значення з демонтованої з Михайлівської церкви (у зв’язку з її передачею у користування релігійній громаді) експозиції Музею українського одягу Середньої Наддніпрянщини кінця ХІХ – початку ХХ століть.

Окрім того, члени Комітету оглянули територію та вивчили ситуацію щодо стану передачі до сфери управління Міністерства культури та інформаційної політики України та в оперативне управління Заповідника майна та земель колишнього військового містечка № 4. Під час підготовки матеріалів виїзного засідання було з’ясовано, що значна частина об’єктів нерухомого майна колишнього військового містечка була знищена у серпні-жовтні цього року без дозволу органів, уповноважених розпоряджатися державним майном, за рішенням Переяславської міської ради як аварійні будівлі.

Народні депутати відвідали приміщення фондів заповідника «Переяслав». З метою напрацювання рішень щодо подальшого врегулювання ситуації, що склалася у Заповіднику, учасники виїзного засідання висловили свої позиції та обговорили стан музейної справи в Україні загалом.

«Відвідини, у рамках виїзного засідання Комітету, музейного комплексу народної архітектури та побуту Середньої Наддніпрянщини є важливим етапом до формування комплексної програми розвитку і Переяслава, і заповідника. Виїзні засідання важливі, адже вони дають можливість на місцях поспілкуватися та обговорити проблемні питання, разом із місцевою, обласною радою, експертами та профільним міністерством», — зазначила перша заступниця Голови Комітету Ірина Констанкевич.

Метою виїзного засідання є ознайомлення із загальним станом справ у музейній сфері та історико-культурних заповідниках, а також вивчення проблемних питань у Національному історико-етнографічному заповіднику «Переяслав». До участі у засіданні були залучені представники органів державної влади та місцевого самоврядування.

Рішення за результатами виїзного засідання буде ухвалене на одному з наступних засідань Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики.