Новини

07 грудня 2021, 19:09

Руслан Стефанчук підписав закон «Про службу військового капеланства»

докладніше
07 грудня 2021, 19:00

Руслан Стефанчук: Спільно з Литвою ми пліч-о-пліч працюємо над тим, щоб наш регіон був регіоном стабільності й безпеки

докладніше
07 грудня 2021, 16:18

Руслан Стефанчук: Парламент і надалі активно працюватиме для забезпечення балансу інтересів громадянина, громад і держави

докладніше
07 грудня 2021, 16:02

У Верховній Раді України відбулися урочисті заходи до Дня місцевого самоврядування (відео)

докладніше
07 грудня 2021, 15:36

Олександр Корнієнко привітав представників місцевого самоврядування

докладніше
07 грудня 2021, 13:25

Привітання Голови Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Андрія Клочка з нагоди Дня місцевого самоврядування

докладніше
07 грудня 2021, 13:04

Привітання Першого заступника Голови Верховної Ради України Олександра Корнієнка з Днем місцевого самоврядування

докладніше
07 грудня 2021, 10:01

Огляд головних тем «Голосу України» від 7 грудня

докладніше
07 грудня 2021, 08:01

Вітання Голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука з Днем місцевого самоврядування!

докладніше
06 грудня 2021, 19:48

Олександр Корнієнко: Оборона, молодь, цифровізація – ключові пріоритети нашої держави

докладніше
06 грудня 2021, 15:44

Руслан Стефанчук: Безпекова ситуація в регіоні вимагає підвищеної уваги та скоординованих дій парламентів України та Литви

докладніше
06 грудня 2021, 15:22

За результатами ХІ сесії Міжпарламентської асамблеї України, Литви та Польщі підписано підсумковий документ

докладніше
06 грудня 2021, 15:14

Комітет з питань молоді і спорту розглянув стан виконання Постанови Верховної Ради України «Про проголошення Дня шахів в Україні»

докладніше
06 грудня 2021, 13:31

Олександр Корнієнко: Робитимемо все, аби захисники України мали достойні зарплати

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Децентралізація влади
21 жовтня 2021, 16:57

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Комітет з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування рекомендує Верховній Раді прийняти в цілому проект Постанови «Про вжиття невідкладних заходів, спрямованих на забезпечення належної діагностики та лікування хворих на хворобу Паркінсона»

Також члени Комітету розглянули проект Постанови «Про вжиття невідкладних заходів, спрямованих на забезпечення належної діагностики та лікування хворих на хворобу Паркінсона» (№ 6023).

Проект представила одна із його авторів - народний депутат Лариса Білозір, яка наголосила, що «таку хворобу мають, щонайменше, 70 тисяч наших громадян і з кожним роком ця хвороба молодшає».

У проекті Постанови пропонується надати доручення Кабінету Міністрів невідкладно розглянути питання щодо: створення і забезпечення належного функціонування системи діагностики хворих на хворобу Паркінсона; забезпечення впровадження міжнародних стандартів (протоколів) надання медичної допомоги таким хворим; удосконалення порядку забезпечення лікарськими засобами та виробами медичного призначення хворих на хворобу Паркінсона за кошти державного бюджету; фінансового забезпечення заходів спрямованих на діагностику та лікування хворих на хворобу Паркінсона, у повному обсязі відповідно до потреби.

Комітет прийняв рішення рекомендувати Верховній Раді включити проект Постанови до порядку денного сесії та за результатами розгляду у першому читанні прийняти його за основу та в цілому з урахуванням заміни терміну «вироби медичного призначення» на «медичні вироби».

Під час засідання була заслухана інформація про результати проведеного Рахунковою палатою аудиту ефективності використання коштів, виділених з державного бюджету для здійснення діяльності Національним інститутом раку та зміцнення його матеріально-технічної бази.

Результати аудиту представив член Рахункової палати Василь Невідомий, який поінформував про ряд суттєвих недоліків у роботі Інституту протягом 2018-2020 років та І кварталу 2021 року.

Зокрема, за його словами, за вказаний період з порушенням чинного законодавства використано 60,3 млн грн, з них з порушенням Бюджетного кодексу – 58,3 млн грн.

За його словами, Рахунковою палатою сформовано рекомендації Кабінету Міністрів України, Міністерству охорони здоров’я та Інституту раку. Зокрема, пропонується прискорити розробку Національної стратегію контролю онкологічних захворювань до 2030 року.

Також поінформовано Офіс Генерального прокурора про виявлені в ході аудиту ознаки кримінальних правопорушень.

Міністр охорони здоров’я та представники Національного інституту раку розповіли про заходи, які вживаються для усунення виявлених порушень.

Комітет прийняв рішення рекомендувати Міністерству охорони здоров’я спільно з керівництвом Національного інституту раку невідкладно вжити заходів для усунення виявлених аудитом порушень та недоліків, належної реалізації висновків щодо матеріально-технічної бази інституту, а також забезпечення ефективного використання бюджетних коштів, що виділяються Інституту для закупівлі лікарських засобів та медичних виробів з урахуванням наявних залишків з метою недопущення їх нераціонального використання та утилізації.

Також Комітет вирішив звернутись до Офісу Генерального прокурора з проханням забезпечити об’єктивний та неупереджений розгляд наданих Рахунковою палатою матеріалів та вжити передбачені законодавством України заходи реагування.