Новини

27 жовтня 2021, 18:00

Про конкурс на участь у Програмі стажування молоді в Апараті Верховної Ради України у 2022 році

докладніше
27 жовтня 2021, 17:56

Перший заступник Голови Парламенту відвідав військово-морську базу «Південь» в Одесі

докладніше
27 жовтня 2021, 16:37

Медіаграмотність та протидія гібридним інформаційним загрозам в період російської агресії є пріоритетом для України, - віцеспікерка Олена Кондратюк

докладніше
27 жовтня 2021, 16:00

Комітет з прав людини провів круглий стіл на тему: «Проблема гендерної рівності у миротворчих процесах та миробудівництві» (відео)

докладніше
27 жовтня 2021, 13:32

Курс України на євроінтеграцію незмінний – ми готові докладати необхідних зусиль, – Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук

докладніше
27 жовтня 2021, 13:17

Ми розраховуємо на підтримку Литви в отриманні Україною Плану дій щодо членства в НАТО, - Заступниця Голови Верховної Ради Олена Кондратюк

докладніше
27 жовтня 2021, 12:24

Руслан Стефанчук: Розвиток стратегічного партнерства з КНР – незмінний пріоритет для України

докладніше
27 жовтня 2021, 10:57

Комітет з питань економічного розвитку рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект про офіційну статистику

докладніше
27 жовтня 2021, 10:53

26-27 жовтня в Україні (м. Одеса) проходить засідання Міжпарламентської ради Україна-НАТО

докладніше
27 жовтня 2021, 09:51

Огляд головних тем «Голосу України» від 27 жовтня

докладніше
26 жовтня 2021, 14:25

Міжфракційне депутатське об’єднання «За техногенну та екологічну безпеку в паливно-енергетичному комплексі, залізничному і трубопровідному транспорті України» розглянуло стан екологічної безпеки на об’єктах АТ «Укрзалізниця»

докладніше
26 жовтня 2021, 13:52

Руслан Стефанчук і Бартош Ціхоцький обговорили подальшу співпрацю України та Польщі

докладніше
26 жовтня 2021, 11:30

Олександр Корнієнко: Україна рухається до стандартів НАТО швидше, ніж у попередні роки

докладніше
26 жовтня 2021, 11:28

Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування рекомендує Верховній Раді прийняти в цілому проекти постанов про перейменування села Новгородківка Мелітопольського району Запорізької області та села Латівка Одеського району Одеської області

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Децентралізація влади
21 вересня 2021, 15:27

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування провів круглий стіл на тему: "Адміністративно-територіальний устрій: нові реалії та нові правила"

20 вересня Комітет спільно з Міністерством розвитку громад та територій провів круглий стіл на тему: «Адміністративно-територіальний устрій: нові реалії та нові правила».

Під час засідання круглого столу відбулася презентація проекту Закону про порядок вирішення питань адміністративно-територіального устрою України, №4664, а також обговорення проблемних питань адміністративно-територіального устрою України та шляхів їх законодавчого врегулювання.

Голова Комітету Андрій Клочко вітаючи учасників круглого столу, відзначив важливість законопроекту №4664, схвалення якого стане наступним кроком впровадження реформи децентралізації в Україні. Очільник Комітету повідомив, що ключовим завданням Комітету на сьогодні є забезпечення законодавчих змін, спрямованих на те, щоб кожна територіальна громада ставала справді спроможною, могла надавати громадянам повний спектр необхідних адміністративних послуг, забезпечувала їм комфортні умови для життя.

Модератор заходу, голова підкомітету з питань адміністративно-територіального устрою та місцевого самоврядування Комітету Віталій Безгін наголосив на необхідності законодавчого забезпечення вирішення питань адміністративно-територіального устрою відповідно до Конституції України задля успіху реформи місцевого самоврядування та адміністративно-територіального устрою. В.Безгін вказав на важливість відкритої експертної дискусії щодо основних положень законопроекту №4664.

Керівник експертної групи Директорату з питань регіональної політики Офісу Президента України Альона Студенецька наголосила на актуальності оновлення законодавства, що регулює питання адміністративно-територіального устрою та запевнила, що Офіс Президента України вітає розробку Міністерством розвитку громад та територій вказаного законопроекту, який, зокрема, був розроблений на виконання Указу Президента України від 20 вересня 2019р. №713 «Про невідкладні заходи щодо забезпечення економічного зростання, стимулювання розвитку регіонів та запобігання корупції».

Керівник Департаменту демократії і врядування Генерального директорату ІІ - з питань демократії Генерального секретаріату Ради Європи Даніель Попеску відзначив реформу децентралізації в Україні, як одну із найуспішніших та поінформував, що Рада Європи цілком підтримує продовження реформи адміністративно-територіального устрою та місцевого самоврядування в Україні.

За словами Керівника Проекту (USAID) «Підвищення ефективності роботи і підзвітності органів місцевого самоврядування» («Говерла») Габріеля Абрагама територіальний устрій є важливим і визначає просторові юрисдикції відповідних органів місцевого самоврядування, місцевих органів виконавчої влади. Саме тому для проекту «Говерла» важливою є підтримка законодавчого визначення цих питань. Габріель Абрагам висловив сподівання, що цей закон стане справжнім інструментом децентралізації.

Заступник Міністра розвитку громад та територій В’ячеслав Негода ознайомив учасників круглого столу із положеннями законопроекту про порядок вирішення питань адміністративно-територіального устрою України, №4664, зазначивши що він спрямований на законодавче визначення основних засад адміністративно-територіального устрою України, порядку утворення, ліквідації, встановлення і зміни меж адміністративно-територіальних одиниць. Особливу увагу В.Негода приділив визначенню адміністративно-територіальних одиниць, системі адміністративно-територіального устрою, категоріям населених пунктів, визначення адміністративних центрів та затвердження територій територіальних громад, порядку вирішення окремих питань адміністративно-територіального устрою.

У круглому столі також взяли участь члени Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування В.Рубльов, Л.Білозір, Т.Плачкова, Д.Микиша, представники центральних органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування та їх провідних асоціацій, експерти, представники міжнародних організацій.

Засідання круглого столу відбулося за сприяння та підтримки Проекту (USAID) «Підвищення ефективності роботи і підзвітності органів місцевого самоврядування» («Говерла») та Програми Ради Європи «Децентралізація і реформа публічної адміністрації в Україні».