Новини

27 жовтня 2021, 18:00

Про конкурс на участь у Програмі стажування молоді в Апараті Верховної Ради України у 2022 році

докладніше
27 жовтня 2021, 17:56

Перший заступник Голови Парламенту відвідав військово-морську базу «Південь» в Одесі

докладніше
27 жовтня 2021, 16:37

Медіаграмотність та протидія гібридним інформаційним загрозам в період російської агресії є пріоритетом для України, - віцеспікерка Олена Кондратюк

докладніше
27 жовтня 2021, 16:00

Комітет з прав людини провів круглий стіл на тему: «Проблема гендерної рівності у миротворчих процесах та миробудівництві» (відео)

докладніше
27 жовтня 2021, 13:32

Курс України на євроінтеграцію незмінний – ми готові докладати необхідних зусиль, – Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук

докладніше
27 жовтня 2021, 13:17

Ми розраховуємо на підтримку Литви в отриманні Україною Плану дій щодо членства в НАТО, - Заступниця Голови Верховної Ради Олена Кондратюк

докладніше
27 жовтня 2021, 12:24

Руслан Стефанчук: Розвиток стратегічного партнерства з КНР – незмінний пріоритет для України

докладніше
27 жовтня 2021, 10:57

Комітет з питань економічного розвитку рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект про офіційну статистику

докладніше
27 жовтня 2021, 10:53

26-27 жовтня в Україні (м. Одеса) проходить засідання Міжпарламентської ради Україна-НАТО

докладніше
27 жовтня 2021, 09:51

Огляд головних тем «Голосу України» від 27 жовтня

докладніше
26 жовтня 2021, 14:25

Міжфракційне депутатське об’єднання «За техногенну та екологічну безпеку в паливно-енергетичному комплексі, залізничному і трубопровідному транспорті України» розглянуло стан екологічної безпеки на об’єктах АТ «Укрзалізниця»

докладніше
26 жовтня 2021, 13:52

Руслан Стефанчук і Бартош Ціхоцький обговорили подальшу співпрацю України та Польщі

докладніше
26 жовтня 2021, 11:30

Олександр Корнієнко: Україна рухається до стандартів НАТО швидше, ніж у попередні роки

докладніше
26 жовтня 2021, 11:28

Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування рекомендує Верховній Раді прийняти в цілому проекти постанов про перейменування села Новгородківка Мелітопольського району Запорізької області та села Латівка Одеського району Одеської області

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Децентралізація влади
17 вересня 2021, 14:00

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Комітет з питань інтеграції України до Євросоюзу провів за участі Консультативної місії ЄС виїзне засідання в Ужгороді

15-16 вересня Комітет з питань інтеграції України до ЄС відвідав Закарпатську область.

Члени Комітету з питань інтеграції України до ЄС 15 вересня відвідали пункти пропуску на кордоні України із сусідніми державами, щоб з’ясувати, які ключові та системні проблеми потребують втручання Парламенту.

16 вересня відбулося виїзне засідання Комітету в Ужгороді за участі Консультативної місії ЄС, представників Державної прикордонної служби, Державної митної служби та місцевих органів влади. Учасники засідання обговорили питання пропускної спроможності й інфраструктуру пунктів пропуску, запобігання контрабанді та корупції; реформування митної системи відповідно до норм ЄС, NCTS; застосування сканерів для перевірки вантажу.

Під час засідання зазначалося, що Закарпаття межує із 4 країнами — Угорщиною, Словаччиною, Польщею та Румунією. Понад десятиліття на території Закарпатської області не було відкрито жодного нового пункту пропуску. Значна частина пунктів пропуску працює на межі проектної пропускної здатності або навіть з її перевищенням.

Місцева влада, Держприкордонслужба і Держмитслужба погоджуються з тим, що і діючі пункти пропуску потребують оновлення, впровадження сучасних інформаційних технологій, щоб зменшити час проходження митних та прикордонних процедур, посилити безпеку, покращити комфорт для громадян під час проходження кордону та допомогти українському та європейському бізнесу. Також наголошувалося, що хоча місцеві та центральні органи влади постійно заявляють про масштабні плани будівництва, з 2010 року було побудовано лише два ПП і обидва - на польській території. За даними Дослідження «Дорожня карта рішень. Сучасні проблеми Шенгенського кордону України», проведеного ГО Європа без бар’єрів у 2021 році, ціла низка проектів із залученням міжнародного фінансування була заморожена або реалізується вкрай повільно, демонструючи неспроможність у питанні розбудови кордону.

Учасники засідання констатували, що невирішеним питанням залишається спільний контроль на кордоні із сусідами. Спільний контроль, точніше послідовний контроль у спільному місці, діє лише на українсько-польському кордоні в 4-х автомобільних пунктах пропуску. Однак Угода про спільний контроль з Польщею була ухвалена ще у 2002 році, до вступу Польщі до Європейського Союзу, і зараз вона уже теж потребує оновлення. З Угорщиною та Словаччиною все ще тривають перемовини та розроблення угод про спільний контроль. З Румунією діалог щодо спільного контролю не розпочинався. Ключовою проблемою, як вказано у Дослідженні «Дорожня карта рішень. Сучасні проблеми Шенгенського кордону України», є несумісність шенгенського та українського законодавства. Шенгенський кодекс про кордони тлумачить територію спільного пункту пропуску як місце, де застосовуються тільки закони та норми країни-члена ЄС, навіть якщо пункт пропуску розташований на території України. Згідно з нормами ЄС, затриманий у спільному пункті пропуску українською стороною громадянин України мав би передаватися стороні ЄС, що суперечить Конституції України. Існує необхідність узгодити проекти Угод про спільний контроль з Шенгенським кодексом, зокрема, в частині про затримання правопорушників.

Голова Комітету з питань інтеграції України до ЄС Іванна Климпуш-Цинцадзе наголосила, що це стратегічне питання Україна має вивести на рівень переговорів Міністерства закордонних справ, провести консультації із сусідніми країнами та Європейською Комісією.

Іванна Климпуш-Цинцадзе також звернулася до Закарпатської ОДА і до місцевих ОТГ із закликом взяти на себе ініціативу проведення переговорів із власниками земельних ділянок поблизу під’їзду до пунктів пропуску з тим, щоб, нарешті, знайти цивілізований спосіб передати ці ділянки державі. Лише так буде змога облаштувати повноцінні сервісні зони біля ПП та зробити проходження кордонів комфортним для громадян і для бізнесу.

Голова Комітету також наголосила, що важливо пріоритезувати ті питання, які потребують спільного з ЄС розв’язання. Як-от питання раннього реагування та обміну інформацією. «Це має бути вкладене у наш план оновлення Угоди про асоціацію з Європейським Союзом та відповідних додатків. Не тільки Україна, а й Європейський Союз, із залученням Єврокомісії має працювати з країнами-членами ЄС для спільного вирішення цих питань», — підкреслила Іванна Климпуш-Цинцадзе.

За результатами поїздки Комітету з питань інтеграції України до ЄС на Закарпаття відбувся брифінг у Закарпатській ОДА.