Новини

27 жовтня 2021, 17:56

Перший заступник Голови Парламенту відвідав військово-морську базу «Південь» в Одесі

докладніше
27 жовтня 2021, 16:37

Медіаграмотність та протидія гібридним інформаційним загрозам в період російської агресії є пріоритетом для України, - віцеспікерка Олена Кондратюк

докладніше
27 жовтня 2021, 16:00

Комітет з прав людини провів круглий стіл на тему: «Проблема гендерної рівності у миротворчих процесах та миробудівництві» (відео)

докладніше
27 жовтня 2021, 13:32

Курс України на євроінтеграцію незмінний – ми готові докладати необхідних зусиль, – Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук

докладніше
27 жовтня 2021, 13:17

Ми розраховуємо на підтримку Литви в отриманні Україною Плану дій щодо членства в НАТО, - Заступниця Голови Верховної Ради Олена Кондратюк

докладніше
27 жовтня 2021, 12:24

Руслан Стефанчук: Розвиток стратегічного партнерства з КНР – незмінний пріоритет для України

докладніше
27 жовтня 2021, 10:57

Комітет з питань економічного розвитку рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект про офіційну статистику

докладніше
27 жовтня 2021, 10:53

26-27 жовтня в Україні (м. Одеса) проходить засідання Міжпарламентської ради Україна-НАТО

докладніше
27 жовтня 2021, 09:51

Огляд головних тем «Голосу України» від 27 жовтня

докладніше
26 жовтня 2021, 14:25

Міжфракційне депутатське об’єднання «За техногенну та екологічну безпеку в паливно-енергетичному комплексі, залізничному і трубопровідному транспорті України» розглянуло стан екологічної безпеки на об’єктах АТ «Укрзалізниця»

докладніше
26 жовтня 2021, 13:52

Руслан Стефанчук і Бартош Ціхоцький обговорили подальшу співпрацю України та Польщі

докладніше
26 жовтня 2021, 11:30

Олександр Корнієнко: Україна рухається до стандартів НАТО швидше, ніж у попередні роки

докладніше
26 жовтня 2021, 11:28

Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування рекомендує Верховній Раді прийняти в цілому проекти постанов про перейменування села Новгородківка Мелітопольського району Запорізької області та села Латівка Одеського району Одеської області

докладніше
26 жовтня 2021, 11:03

Олександр Корнієнко заявив про прагнення більшості українців стати частиною НАТО

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Децентралізація влади
16 вересня 2021, 10:37

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Комітет з питань екологічної політики та природокористування заслухав Національну доповідь про стан навколишнього природного середовища в Україні у 2020 році

Члени Комітету на засіданні 15 вересня у форматі відеоконференції заслухали Національну доповідь про стан навколишнього природного середовища в Україні у 2020 році, представлену Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів України.

«2020 рік був складним для довкілля, однак, критичних проблем зафіксовано не було», - сказав Заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Михайло Хорєв, представляючи документ.

За його словами: «Доповідь охоплює оцінку стану довкілля, причини його зміни, а також можливі впливи на здоров’я населення та екосистем. Крім того, вона містить інформацію щодо політики, заходів державного управління в природоохоронній сфері, які були здійснені в 2020 році, і плани на майбутнє».

У доповіді висвітлюються питання, пов’язані зі станом атмосферного повітря, водних ресурсів, земельних ресурсів та ґрунтів, надр.

Зокрема, за інформацією Михайла Хорєва, «динаміка забруднення атмосферного повітря залишається невтішною, оскільки, незважаючи на зменшення викидів зі стаціонарних джерел на 9%, порівняно з 2019 роком, спостерігається збільшення забруднюючих речовин у викидах і збільшення викидів від пересувних джерел».

Що стосується водних ресурсів, то кількість води, яка забирається і використовується промисловістю і населенням зменшується, однак кількість забруднюючих речовин у водах, які відводяться, залишається сталою.

Водночас, за словами Заступника Міністра, покращилася ситуація з моніторингом стану водних ресурсів – вперше затверджено програму державного моніторингу вод і вона виконується.

Окрема увага у доповіді приділена змінам клімату, збереженню біологічного та ландшафтного різноманіття, розвитку природно-заповідного фонду та формуванню національної екологічної мережі, поводженню з відходами та екологічній безпеці.

«Продовжується накопичення відходів і, у порівнянні з 2019 роком, обсяги утворення відходів у 2020 році збільшились на 21 мільйон тонн», - сказав доповідач, зауваживши, що головні закони у цій сфері досі не прийняті.

У документі аналізується вплив на довкілля промисловості, сільського господарства, енергетики і транспорту.

Як зазначив Михайло Хорєв, «загальна тенденція залишилася на тому ж рівні, що і у попередньому році». Водночас, певне зменшення викидів промисловості, транспорту і в енергетичній сфері у Міністерстві пов’язують із впливом на економіку карантинних заходів, запроваджених у країні у зв’язку із коронавірусною хворобою.

Інформуючи про заходи державного управління у сфері охорони навколишнього природного середовища, Михайло Хорєв відзначив, що протягом 2020 року було прийнято ряд законів і велику кількість нормативно-правових актів, які не були прийняті в попередні періоди, які, зокрема стосуються міжнародних зобов’язань України.

Заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів відповів на запитання народних депутатів.

Комітет взяв до відома інформацію щодо Національної доповіді про стан навколишнього природного середовища в Україні у 2020 році. Після її доопрацювання буде надано відповідні рекомендації.