Новини

18 вересня 2021, 07:25

Голова Верховної Ради: У питанні деолігархізації важлива не лише назва закону, а й підходи

докладніше
17 вересня 2021, 20:04

Комітет з питань фінансів, податкової та митної політики рекомендує прийняти у другому читанні та в цілому законопроект щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень

докладніше
17 вересня 2021, 17:00

У «Відомостях Верховної Ради України» опубліковано Закон «Про корінні народи України»

докладніше
17 вересня 2021, 16:45

Голова Комітету з питань інтеграції України до ЄС Іванна Климпуш-Цинцадзе провела зустріч з єврокомісаром з питань навколишнього середовища Віргінюсом Сінкєвічусом

докладніше
17 вересня 2021, 15:41

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки рекомендує Верховній Раді прийняти у другому читанні і в цілому законопроект про запобігання загрозам національній безпеці, пов'язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархів)

докладніше
17 вересня 2021, 15:07

Руслан Стефанчук обговорив із керівництвом Міністерства фінансів США реформи в економічній та фінансовій сферах

докладніше
17 вересня 2021, 14:00

Комітет з питань інтеграції України до Євросоюзу провів за участі Консультативної місії ЄС виїзне засідання в Ужгороді

докладніше
17 вересня 2021, 12:28

Руслан Стефанчук: Регулювання організаційно-правової структури суб’єктів господарювання має бути абсолютно чітким

докладніше
17 вересня 2021, 11:23

Стан виконання рішень міжнародних судів, Конституційного Суду та інших судів щодо соціальних виплат громадянам України обговорено на слуханнях у Комітеті з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів

докладніше
17 вересня 2021, 10:29

Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо упорядкування окремих питань співробітництва територіальних громад

докладніше
16 вересня 2021, 18:02

Питання екологічного порядку денного Верховної Ради України та адаптації законодавства України до законодавства ЄС обговорювались підчас зустрічі з представниками Європейської Комісії

докладніше
16 вересня 2021, 16:00

ТСК з розслідування випадків та причин порушення прав дитини під час здійснення децентралізації повноважень з питань охорони дитинства, реформування системи закладів інституційного догляду ініціюватиме створення Державної служби України у справах дітей

докладніше
16 вересня 2021, 14:33

«Жінки повинні стати невід’ємною частиною стратегії та керівництва процесами відновлення країни після пандемії COVID-19», – Олена Кондратюк

докладніше
16 вересня 2021, 10:41

Руслан Стефанчук розповів, як оцінюватиметься ефективність прийнятих законів

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Децентралізація влади
14 вересня 2021, 12:30

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Комітет з питань освіти, науки та інновацій за період п’ятої сесії провів 22 засідання, на яких розглянув майже 150 питань

Комітетом з питань освіти, науки та інновацій за період п’ятої сесії ІХ скликання проведено 22 засідання, на яких розглянуто 148 питань, 82 з яких присвячено обговоренню законопроектів та проектів постанов Верховної Ради України.

Про це йдеться у Звіті про роботу Комітету з питань освіти, науки та інновацій за V сесію ІХ скликання.

За звітний період з ініціативи Комітету з питань освіти, науки та інновацій за період п’ятої сесії дев’ятого скликання прийнято в цілому шість Законів України та одну Постанову Верховної Ради України, а саме:

1. Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про вищу освіту» щодо процедури обрання керівника закладу вищої освіти» (№ 1216-IX від 05 лютого 2021 року).

2. Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо врегулювання окремих питань присудження наукових ступенів та ліцензування освітньої діяльності» (№ 1369-IX від 30 березня 2021 року).

3. Закон України «Про внесення змін до розділу ІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)» (щодо окремих питань завершення 2020/2021 навчального року) (№ 1378-IX від 13 квітня 2021 року).

4. Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про повну загальну середню освіту» щодо розширення можливостей для трансформації освітньої мережі та захисту прав учасників освітнього процесу» (№ 1385-IX від 13 квітня 2021 року).

5. Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо ефективного управління майном закладів вищої освіти державної і комунальної форми власності» (№ 1557-IX від 17 червня 2021 року).

6. Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення механізмів формування мережі ліцеїв для запровадження якісної профільної середньої освіти» (№ 1658-IX від 15 липня 2021 року).

Прийнято Постанову Верховної Ради України:

«Про призначення у 2021 році іменних стипендій Верховної Ради України для молодих учених – докторів наук» (№ 1641-IX від 14 липня 2021 року).

За період п’ятої сесії прийнято за основу чотири законопроекти:

1. Проект Закону про внесення змін до Закону України “Про дошкільну освіту” щодо забезпечення територіальної доступності дошкільної освіти (№ 4604).

2. Проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо активізації діяльності наукових парків (№ 4236).

3. Проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо використання майна ліквідованих комунальних закладів середньої освіти у сільській місцевості (№ 5230).

4. Проект Закону про внесення змін до закону України “Про освіту” щодо вдосконалення науково-методичного забезпечення освіти та якості навчальної літератури (№ 5465).

Комітет розглянув і подав 43 експертних висновків до законопроектів, які є предметом відання інших парламентських комітетів.

За період п’ятої сесії Комітет розглянув контрольні питання, а саме:

1. Про звіт Міністерства освіти і науки України з виконання Оперативного плану Міністерства освіти і науки України на 2020 рік.

2. Про стан виконання Рекомендацій комітетських слухань на тему: «Реформування спеціальних закладів освіти України та стан впровадження інклюзивної освіти: проблеми і шляхи їх вирішення».

3. Щодо проблем оплати праці медичних працівників в закладах освіти.

4. Про дистанційне навчання в умовах карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби.

5. Інформація Міністерства освіти і науки України, Міністерства охорони здоров’я України щодо здійснення заходів, спрямованих на успішне завершення про стан підготовки проекту постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Положення про ліцей» в контексті розгляду законопроекту «Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення механізмів формування мережі ліцеїв для запровадження якісної профільної середньої освіти» (№ 4629-1).

6. Про зовнішнє незалежне оцінювання якості освіти у 2021 році: формат проведення.

7. Інформація Міністерства освіти і науки України та Міністерства фінансів України щодо дефіциту обсягів освітньої субвенції у територіальних об’єднаних громадах спричинених реалізацією адміністративно-територіальної реформи.

8. Підготовчі курси зі стипендіальним забезпеченням для вступників з тимчасово окупованих територій України.

9. Про передачу майна професійних (професійно-технічних) закладів освіти з державної у комунальну власність: стан, проблеми та перспективи їх вирішення.

10. Про інформацію Міністерства освіти і науки України та Міністерства фінансів України щодо порядку використання коштів в сфері освіти за відповідними субвенціями.

11. Про діяльність Національного фонду досліджень України.

12. Щодо факту фальсифікації складання інтегрованого іспиту «Крок» та посилення контролю за проведенням іспитів у тестовому форматі.

Комітетом Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій за період п’ятої сесії IХ скликання проведено три комітетські слухання, а саме: 11 березня 2021 року проведено слухання у Комітетів на тему: «Рік акредитації освітніх програм за новою процедурою: підсумки, проблеми, перспективи»; 26 травня 2021 року проведено слухання у Комітетів на тему: «Якість підручників та навчальних посібників для Нової української школи»; 24 червня 2021 року проведено слухання у Комітетів на тему: «Перший рік грантового фінансування Національним фондом досліджень України: проблеми і перспективи».

Комітет Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій за період п’ятої сесії IХ скликання провів два виїзних засідання.

За період п’ятої сесії дев’ятого скликання проводилися засідання робочих груп. У Комітеті опікуються питанням підтримки молодих учених. Так, вперше у зв’язку із закінченням виконання стипендіатами Верховної Ради України молодими вченими – докторами наук наукових (науково-технічних) робіт за 2020 рік згідно з Постановою Верховної Ради України від 13 липня 2020 року № 765-IX "Про призначення у 2020 році іменних стипендій Верховної Ради України для молодих учених – докторів наук", їх успішним звітуванням та відповідно до пункту 4 Постанови Верховної Ради України від 5 лютого 2019 року № 2676-VIII “Про іменні стипендії Верховної Ради України для молодих учених - докторів наук“ та пунктів 18 – 21 Положення про іменні стипендії Верховної Ради України для молодих учених – докторів наук, затвердженого зазначеною Постановою, за поданням Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій прийнято Розпорядження Голови Верховної Ради України «Про вручення дипломів стипендіатів Верховної Ради України – молодих учених – докторів наук за 2020 рік» та організовано до дня науки у 2021 році урочисте вручення Головою Верховної Ради України та Головою Комітету дипломів стипендіатів Верховної Ради України – молодих учених – докторів наук за 2020 рік.

Здійснено роботу з узагальнення та систематизації матеріалів, проведення експертиз та рейтингування робіт на конкурс з присудження іменних стипендій Верховної Ради України для молодих учених – докторів наук за 2021 рік.

Проведено узагальнення та систематизацію матеріалів на конкурс з присудження іменних стипендій Верховної Ради України для молодих учених – докторів наук за 2022 рік, а також на конкурс з Премії Верховної Ради України для молодих учених за 2020 рік. Внаслідок оновлення нормативної бази кількість робіт на зазначені конкурси навіть з обмеженнями, що супроводжувалися карантинними заходами, зросла приблизно втричі.

За участю представників Комітету відбувалися конференції, відео-конференції, семінари, круглі столи та наради (у т.ч. міжнародні), форуми та збори Національної академії наук України, національних галузевих академій наук України. Взято участь у наукових та науково-організаційних заходах, зокрема засіданнях Президії Національної академії наук України.

За п’яту сесію ІХ скликання Верховної Ради України Комітетом опрацьовано 2739 листів і звернень від колективів навчальних закладів, наукових установ, центральних та місцевих органів виконавчої влади, громадян, які було уважно розглянуто та узагальнено для вдосконалення українського законодавства. Комітетом з питань освіти, науки та інновацій за п’яту сесію ІХ скликання було розглянуто 6 запитів на отримання доступу до публічної інформації.