Новини

18 вересня 2021, 07:25

Голова Верховної Ради: У питанні деолігархізації важлива не лише назва закону, а й підходи

докладніше
17 вересня 2021, 20:04

Комітет з питань фінансів, податкової та митної політики рекомендує прийняти у другому читанні та в цілому законопроект щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень

докладніше
17 вересня 2021, 17:00

У «Відомостях Верховної Ради України» опубліковано Закон «Про корінні народи України»

докладніше
17 вересня 2021, 16:45

Голова Комітету з питань інтеграції України до ЄС Іванна Климпуш-Цинцадзе провела зустріч з єврокомісаром з питань навколишнього середовища Віргінюсом Сінкєвічусом

докладніше
17 вересня 2021, 15:41

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки рекомендує Верховній Раді прийняти у другому читанні і в цілому законопроект про запобігання загрозам національній безпеці, пов'язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархів)

докладніше
17 вересня 2021, 15:07

Руслан Стефанчук обговорив із керівництвом Міністерства фінансів США реформи в економічній та фінансовій сферах

докладніше
17 вересня 2021, 14:00

Комітет з питань інтеграції України до Євросоюзу провів за участі Консультативної місії ЄС виїзне засідання в Ужгороді

докладніше
17 вересня 2021, 12:28

Руслан Стефанчук: Регулювання організаційно-правової структури суб’єктів господарювання має бути абсолютно чітким

докладніше
17 вересня 2021, 11:23

Стан виконання рішень міжнародних судів, Конституційного Суду та інших судів щодо соціальних виплат громадянам України обговорено на слуханнях у Комітеті з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів

докладніше
17 вересня 2021, 10:29

Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо упорядкування окремих питань співробітництва територіальних громад

докладніше
16 вересня 2021, 18:02

Питання екологічного порядку денного Верховної Ради України та адаптації законодавства України до законодавства ЄС обговорювались підчас зустрічі з представниками Європейської Комісії

докладніше
16 вересня 2021, 16:00

ТСК з розслідування випадків та причин порушення прав дитини під час здійснення децентралізації повноважень з питань охорони дитинства, реформування системи закладів інституційного догляду ініціюватиме створення Державної служби України у справах дітей

докладніше
16 вересня 2021, 14:33

«Жінки повинні стати невід’ємною частиною стратегії та керівництва процесами відновлення країни після пандемії COVID-19», – Олена Кондратюк

докладніше
16 вересня 2021, 10:41

Руслан Стефанчук розповів, як оцінюватиметься ефективність прийнятих законів

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Децентралізація влади
13 вересня 2021, 17:17

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Комітет з питань фінансів, податкової та митної політики розпочав розгляд у другому читанні законопроекту щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень

13 вересня відбулося засідання Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики в режимі відеоконференції.

Комітет розпочав розгляд у другому читанні проекту Закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень» (№ 5600).

Законопроект спрямований на вдосконалення деяких положень Податкового кодексу України у частині, що стосується, зокрема, загальних питань адміністрування податків, податків на прибуток підприємств, доходи фізичних осіб, додану вартість, акцизного та екологічного податків, рентної плати, плати за землю, умов перебування на спрощеній системі оподаткування. Також у зв’язку із змінами до Податкового кодексу, пропонується внести зміни до Кодексу адміністративного судочинства, законів «Про порядок виїзду з України і в’їзду в Україну громадян України», «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального», «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про ліцензування видів господарської діяльності».

Народні депутати запропонували попередньо розглянути законопроект в профільних підкомітетах і тільки після цього виносити на засідання Комітету.

Голова Комітету Данило Гетманцев зауважив, що проект Закону не розглядався окремими підкомітетами, оскільки, «ми маємо комплексний законопроект, який так чи інакше стосується питань діяльності усіх підкомітетів Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики».

У засіданні взяв участь Голова Верховної Ради Дмитро Разумков, який звернув увагу на те, що під час голосування законопроекту у першому читанні, не було ухвалено рішення про застосування статті 116 Регламенту Верховної Ради, отже, пропоновані під час підготовки проекту до другого читання нові статті і доповнення не можуть бути враховані.

Також Голова Верховної Ради зауважив, що в порівняльній таблиці відсутня одна із його правок, і висловив занепокоєння щодо можливої зміни нумерації правок у разі її внесення, що може викликати непорозуміння під час розгляду в сесійній залі.

Данило Гетманцев пояснив, що автори ряду поправок не відобразилися через збій в системі і це питання буде врегульовано. «Таких помилок всього виявлено три. Вони є технічними, але ми їх, безперечно, виправимо. На нумерацію поправок це ніяк не вплине», - сказав голова Комітету.

Данило Гетманцев поінформував, що до всього законопроекту подано майже 11400 поправок.

Через великий обсяг законопроекту він запропонував розглядати поправки блоками, виділеними за темами (пропонується більше 20 тем). Так, в рамках одного блоку будуть розглядатися усі норми, які є в різних частинах проекту, але стосуються однієї теми. Узгоджена редакція норм однієї теми буде затверджуватися голосуванням Комітету.

Очільник Комітету запропонував проводити засідання з розгляду проекту Закону №5600 щоденно у робочі дні з 11-00 до 16-00.

Члени Комітету підтримали запропоновану процедуру розгляду законопроекту.

Першою члени Комітету розглянули тему про повноваження органів місцевого самоврядування.

Зокрема, вона стосується надання органам місцевого самоврядування інформації про боржників-фізичних осіб і скасування вимог регуляторного законодавства до рішень про встановлення місцевих ставок оподаткування.

Також на засіданні були розглянуті поправки, які стосуються таких тем: запровадження заборони виїзду за кордон для керівників юридичних осіб – боржників; звільнення від податку на додану вартість операцій з інвестиційним золотом; надання можливості контролюючому органу права здійснювати аудіо та відеозапис під час перевірок і ряду технічних правок; мінімальне податкове зобов’язання; порядок обміну інформацією.

В обговоренні взяли участь народні депутати – автори поправок, представники Міністерства фінансів, Державної податкової служби, Фонду державного майна, Асоціації міст України.

В засіданні оголошено перерву. Продовження засідання Комітету з розгляду законопроекту відбудеться у вівторок, 14 вересня, об 11-00.