Новини

27 січня 2022, 18:00

Верховна Рада щиро вдячна Сейму Польщі за ухвалення резолюції на підтримку України, - Заступниця Голови Парламенту Олена Кондратюк

докладніше
27 січня 2022, 17:30

Комітет з прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській обл. та АР Крим, м. Севастополя, національних меншин і міжнаціональних відносин рекомендує прийняти у другому читанні та в цілому законопроект про забезпечення прав та свобод внутрішньо переміщених осіб (відео)

докладніше
27 січня 2022, 16:45

Комітет з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо удосконалення надання медичної допомоги

докладніше
27 січня 2022, 16:00

Результати розгляду законопроектів щодо їх впливу на показники бюджету та відповідності законам, що регулюють бюджетні відносини

докладніше
27 січня 2022, 14:59

Пленарне засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
27 січня 2022, 14:39

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до Закону України "Про нафту і газ" щодо визначення критичних сховищ газу та критичних магістральних трубопроводів транспортування газу"

докладніше
27 січня 2022, 14:14

Прийнято Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо удосконалення порядку розроблення, прийняття та впровадження авіаційних правил України"

докладніше
27 січня 2022, 14:10

Комітет з питань інтеграції України до ЄС підтримав ратифікацію Угод з ЄІБ про кредити на ремонт доріг та модернізацію міського транспорту

докладніше
27 січня 2022, 14:04

Прийнято Закон "Про ратифікацію Рамкової угоди між Урядом України та Урядом Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії щодо офіційної кредитної підтримки розвитку спроможностей Військово-Морських Сил Збройних Сил України"

докладніше
27 січня 2022, 13:49

Прийнято Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо уточнення завдань та основ підготовки і ведення національного спротиву"

докладніше
27 січня 2022, 13:30

Руслан Стефанчук: Парламент не зупиняє свою роботу, а лише змінює черговість пленарних тижнів

докладніше
27 січня 2022, 13:07

Прийнято Постанову "Про календарний план проведення сьомої сесії Верховної Ради України дев’ятого скликання"

докладніше
27 січня 2022, 12:50

Звернення Голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука з нагоди Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту

докладніше
27 січня 2022, 11:38

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту"

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Децентралізація влади
13 вересня 2021, 15:32

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Комітет з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів рекомендує Верховній Раді прийняти за основу та в цілому законопроект щодо встановлення святкового дня - День Української Державності

 

Члени Комітету під час засідання 13 вересні розглянули проект Закону про внесення зміни до статті 73 Кодексу законів про працю України щодо встановлення святкового дня - День Української Державності, №5864.

Законопроект доповів Представник Президента у Верховній Раді Руслан Стефанчук.

Проектом пропонується визначити святковим днем День Української Державності. Для цього передбачається доповнити ч. 1 ст. 73 Кодексу законів про працю України новим абзацом, в якому включити до переліку святкових днів День Української Державності, що відзначатиметься щорічно 28 липня.

За результатами розгляду члени Комітету одноголосно прийняли рішення включити законопроект до порядку денного шостої сесії і рекомендували Верховній Раді прийняти за основу та в цілому.

Народні депутати заслухали звіт Рахункової палати України про результати аудиту ефективності використання субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам на виплату грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення для деяких категорій осіб та стан виконання рекомендацій Рахункової палати органами виконавчої влади.

Звіт доповів Заступник Голови Рахункової палати Андрій Майснер. Він зокрема, зазначив, що завдяки виділеним протягом 2017-2019 років 2 млрд грн грошової компенсації 1632 учасники антитерористичної операції, 369 воїнів-інтернаціоналістів, 22 постраждалих під час Революції Гідності та члени їх сімей змогли реалізувати закріплене за ними законодавством право на житло. Водночас, на сьогодні право більше ніж 4 тис. ветеранів війни залишається нереалізованим. На це за даними Міністерства у справах ветеранів потрібно щонайменше 5 млрд грн та 10 років безперервного фінансування відповідних видатків у обсягах на рівні попередніх років.

У звіті Рахункової палати також зазначено, що «поряд з недостатністю щорічних обсягів фінансового забезпечення, негативно вплинуло на досягнення запланованих цілей неналежне планування та розподіл коштів субвенцій, недосконалість механізму забезпечення права таких осіб на житло та окремих положень законодавства, які регулюють питання взяття громадян на квартирний облік, призначення та виплати їм грошової компенсації. Це з боку окремих ветеранів війни породило низку зловживань своїм правом на отримання грошової компенсації, а службових осіб окремих місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування - невиконання або неналежне виконання своїх службових обов’язків при прийнятті рішень про визнання осіб потребуючими поліпшення житлових умов, призначенні їм грошової компенсації та визначенні її розміру».

За результатами обговорення члени Комітету висловили пропозиції і ухвалили рішення прийняти проект рішення за основу з урахуванням висловлених пропозицій.

Члени Комітету розглянули законопроекти, з опрацювання яких Комітет визначено головним щодо доцільності їх включення до порядку денного сесії.

Комітет рекомендує Верховній Раді включити до порядку денного і прийняти за основу проект Закону про внесення змін до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», №5583, та відхилити альтернативний законопроект про внесення змін до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» щодо підвищення (відновлення) соціального захисту ветеранів війни та інших осіб, № 5583-1.

Комітет також прийняв рішення рекомендувати Верховній Раді включити до порядку денного сесії проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо застосування праці іноземців та осіб без громадянства в Україні № 5795, і прийняти його за основу.

До порядку денного сесії члени Комітету рекомендують включити проект Закону про внесення змін до деяких законів України з метою соціального захисту осіб, які отримали профілактичне щеплення (вакцинацію) проти інфекційних хвороб №5484.

Комітет рекомендував включити до порядку денного і направити на доопрацювання проекту Закону про внесення змін до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» щодо підвищення розміру пенсій особам, які працювали в колгоспах, сільськогосподарських кооперативах, фермерських господарствах та сільськогосподарських підприємствах (організаціях), №4282.

Комітет також розглянув і рекомендує Верховній Раді не включати до порядку денного ряд законопроектів, з опрацювання яких він є головним:

- про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення розмірів стипендій, №4036;

- про внесення змін до деяких законів України щодо підвищення розмірів академічної та соціальної стипендій, № 4036-1;

- про внесення зміни до статті 1 Закону України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування» щодо звільнення від сплати збору на обов'язкове державне пенсійне страхування при першій державній реєстрації деяких транспортних засобів спеціального та спеціалізованого призначення, №5209 та альтернативні законопроекти №№5209-1 і 5209-2;

- про внесення змін до Закону України «Про зайнятість населення», №5262;

- про внесення змін до пункту 2 розділу XV «Прикінцеві положення» Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» щодо витрат на виплату і доставку пільгових пенсій, які призначені на пільгових умовах для працівників зони відчуження і зони безумовного (обов'язкового) відселення, №5348.