Новини

18 вересня 2021, 07:25

Голова Верховної Ради: У питанні деолігархізації важлива не лише назва закону, а й підходи

докладніше
17 вересня 2021, 20:04

Комітет з питань фінансів, податкової та митної політики рекомендує прийняти у другому читанні та в цілому законопроект щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень

докладніше
17 вересня 2021, 17:00

У «Відомостях Верховної Ради України» опубліковано Закон «Про корінні народи України»

докладніше
17 вересня 2021, 16:45

Голова Комітету з питань інтеграції України до ЄС Іванна Климпуш-Цинцадзе провела зустріч з єврокомісаром з питань навколишнього середовища Віргінюсом Сінкєвічусом

докладніше
17 вересня 2021, 15:41

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки рекомендує Верховній Раді прийняти у другому читанні і в цілому законопроект про запобігання загрозам національній безпеці, пов'язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархів)

докладніше
17 вересня 2021, 15:07

Руслан Стефанчук обговорив із керівництвом Міністерства фінансів США реформи в економічній та фінансовій сферах

докладніше
17 вересня 2021, 14:00

Комітет з питань інтеграції України до Євросоюзу провів за участі Консультативної місії ЄС виїзне засідання в Ужгороді

докладніше
17 вересня 2021, 12:28

Руслан Стефанчук: Регулювання організаційно-правової структури суб’єктів господарювання має бути абсолютно чітким

докладніше
17 вересня 2021, 11:23

Стан виконання рішень міжнародних судів, Конституційного Суду та інших судів щодо соціальних виплат громадянам України обговорено на слуханнях у Комітеті з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів

докладніше
17 вересня 2021, 10:29

Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо упорядкування окремих питань співробітництва територіальних громад

докладніше
16 вересня 2021, 18:02

Питання екологічного порядку денного Верховної Ради України та адаптації законодавства України до законодавства ЄС обговорювались підчас зустрічі з представниками Європейської Комісії

докладніше
16 вересня 2021, 16:00

ТСК з розслідування випадків та причин порушення прав дитини під час здійснення децентралізації повноважень з питань охорони дитинства, реформування системи закладів інституційного догляду ініціюватиме створення Державної служби України у справах дітей

докладніше
16 вересня 2021, 14:33

«Жінки повинні стати невід’ємною частиною стратегії та керівництва процесами відновлення країни після пандемії COVID-19», – Олена Кондратюк

докладніше
16 вересня 2021, 10:41

Руслан Стефанчук розповів, як оцінюватиметься ефективність прийнятих законів

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Децентралізація влади
09 вересня 2021, 09:30

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Комітет з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування розглянув питання про епідемічну ситуацію із захворюваністю населення на COVID-19 та стан вакцинації

На засіданні Комітету з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування, яке відбулося у середу, 8 вересня, було розглянуто питання про епідемічну ситуацію із захворюваністю населення на коронавірусну хворобу COVID-19 та стан вакцинації.

Як зазначив голова Комітету з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький: «Ситуація із COVID-19, як у світі, так і в Україні залишається напруженою через прогнозоване зростання захворюваності в осінньо-зимовий період та поширення штаму Дельта, який стрімко набирає обертів». Він також додав, що сьогодні країна наближається до «жовтої зони» і кількість захворювань щоденно зростає.

Михайло Радуцький зауважив, що «основним завданням на сьогодні є активне продовження вакцинувальної кампанії, жорсткий контроль за проведенням протиепідемічних заходів та забезпечення готовності системи охорони здоров’я до надання медичної допомоги в умовах зростання кількості хворих на коронавірусну хворобу».

Голова Комітету відзначив, що влітку темпи вакцинації населення зросли: «Наразі в Україні щотижня роблять більше ніж пів мільйона щеплень проти коронавірусу. За даними Центру громадського здоров’я, станом на 7 вересня 2021 року, в Україні проведено понад 10 мільйонів щеплень». Він висловив сподівання, що такі темпи вакцинації будуть зберігатися надалі.

Народні депутати заслухали інформацію Міністра охорони здоров’я Віктора Ляшка, який наголосив, що «сьогодні світові тренди чітко кажуть, що COVID-19 це вже пандемія невакцинованих людей». Він також підкреслив, що 10 мільйонів вакцинованих - для України не достатньо, тому Міністерство буде працювати над збільшенням кількості вакцинованих, особливо, серед груп ризику: людей похилого віку, людей з хронічними захворюваннями, інфікування яких коронавірусом призводить до летальних випадків.

Міністр поінформував, що наразі є можливості робити близько одного мільйона щеплень на тиждень або 3,5-4 мільйона на місяць і це не межа можливостей.

За період вакцинувальної кампанії до України надійшло майже 22 мільйона доз різних вакцин і є гарантовані потижневі поставки до кінця року. «Вакцини вдосталь, на вибір різної і вона скрізь є», - підсумував доповідач.

Віктор Ляшко підкреслив, що, згідно зі статистичними даними, Найвищі рівні охоплення вакцинацією у місті Київ, Київська та Полтавська області. Найнижчі — в Івано-Франківській, Волинській та Закарпатській областях. І саме у західних регіонах найбільше випадків потрапляння хворих на коронавірус до лікарень.

Міністерство напрацювало зміни до постанови Кабінету Міністрів про карантинні заходи, якими вводяться певні обмеження для невакцинованих осіб і пом’якшення для вакцинованих у разі введення жовтого і червоного рівнів епідемічної небезпеки.

За словами очільника МОЗ, найближчим часом дані зміни буде затверджено на засіданні Кабінету Міністрів і тоді буде розглядатися питання про встановлення на території України жовтого рівня епідемічної небезпеки.

«Країна одномоментно виходить із зеленого рівня епідемічної небезпеки, не ділячись по регіонах, в жовтий рівень, а вже в жовтому рівні по регіонах можуть бути включення, - або помаранчеві, або червоний колір, - з відповідними обмеженнями», - пояснив він.

Віктор Ляшко також поінформував народних депутатів про готовність системи охорони здоров’я до погіршення епідемічної ситуації в країні.

Міністр охорони здоров’я, а також Головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін і тимчасово виконуючий обов’язки Голови Національної служби здоров’я Дмитро Самофалов відповіли на запитання членів Комітету, які, зокрема, стосувались: можливих сценаріїв розвитку коронавірусної хвороби в Україні; рівня забезпеченості лікарняними ліжками з киснем; виплати надбавок лікарям; забезпечення дотримання карантинних заходів; можливого протермінування вакцин; інформаційної кампанії із заохочення населення до вакцинації; забезпечення санітарного контролю при в’їзді в країну; продажу підробних результатів ПЦР тестів і довідок про вакцинування; вакцинації неповнолітніх; налагодження власного виробництва вакцин і тестів в Україні; кадрових питань у сфері охорони здоров’я; спрощеної процедури закупівлі кисню; щеплення осіб, які нещодавно перехворіли на COVID-19.

Комітет ухвалив рішення взяти до відома інформацію Міністерства про епідемічну ситуацію із захворюваністю населення на коронавірусну хворобу COVID-19 та стан вакцинації.