Новини

22 жовтня 2021, 17:35

У «Відомостях Верховної Ради України» опубліковано Закон щодо єдиної правової долі земельної ділянки та розміщеного на ній об'єкта нерухомості

докладніше
22 жовтня 2021, 14:40

З 19 по 22 жовтня Верховна Рада України прийняла 15 Законів України

докладніше
22 жовтня 2021, 14:30

Комітет з прав людини рекомендує прийняти законопроект про реалізацію публічних електронних послуг з реєстрації та декларування місця проживання в Україні у другому читанні та в цілому у запропонованій Комітетом редакції (відео)

докладніше
22 жовтня 2021, 14:14

У Комітеті з питань екологічної політики та природокористування відбувся круглий стіл щодо шляхів реалізації вимог Оновленого національно визначеного внеску України до Паризької угоди (відео)

докладніше
22 жовтня 2021, 14:04

Пленарне засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
22 жовтня 2021, 11:21

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки вніс зміни до свого рішення щодо усунення неузгодженостей у тексті прийнятого Верховною Радою 23 вересня 2021 року Закону України "Про запобігання загрозам національній безпеці, пов'язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну та політичну вагу в суспільному житті (олігархів)"

докладніше
22 жовтня 2021, 09:04

Питання порядку денного, заплановані до розгляду на пленарному засіданні 22 жовтня

докладніше
21 жовтня 2021, 19:23

Руслан Стефанчук: Парламент демонструє єдність і тверду налаштованість на впровадження європейських підходів в усіх сферах життя України

докладніше
21 жовтня 2021, 18:00

Комітет з питань бюджету погодив перерозподіл коштів з держбюджету на заходи, спрямовані на боротьбу з епідемією COVID-19

докладніше
21 жовтня 2021, 17:43

Комітет з питань антикорупційної політики затвердив додаткові поправки до законопроекту щодо усунення невизначеності обов'язків членів органів адвокатського самоврядування стосовно заповнення та подання декларацій

докладніше
21 жовтня 2021, 17:22

Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування рекомендує Верховній Раді прийняти в другому читанні та в цілому законопроект про місто Київ - столицю України

докладніше
21 жовтня 2021, 17:05

Комітет з питань інтеграції України до ЄС підтримав законопроект щодо внесення змін до Закону про оцінку впливу на довкілля

докладніше
21 жовтня 2021, 16:57

Комітет з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування рекомендує Верховній Раді прийняти в цілому проект Постанови «Про вжиття невідкладних заходів, спрямованих на забезпечення належної діагностики та лікування хворих на хворобу Паркінсона»

докладніше
21 жовтня 2021, 16:36

Позачергове пленарне засідання

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Децентралізація влади
21 липня 2021, 12:43

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Народні депутати взяли участь у круглому столі на тему: "Ефективність способів захисту державних та приватних інтересів у разі поширення недостовірної інформації"

20 липня відбувся круглий стіл на тему: «Ефективність способів захисту державних та приватних інтересів у разі поширення недостовірної інформації».

Його учасники обговорили правові механізми, український та міжнародний досвід захисту державних і приватних інтересів. Окрім того, порушили питання необхідності законодавчих змін задля вдосконалення механізмів захисту державних та приватних інтересів у разі поширення недостовірної інформації.

Під час круглого столу розглянуто судову практику щодо захисту репутації та протидії дезінформації, питання способу захисту репутації публічних осіб та компаній, відповідальності за розповсюдження дезінформації, дифамації та чуток.

Голова Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Микита Потураєв зазначив, що свобода висловлювань, свобода ЗМІ важливі для суспільства цінності і вони мають бути захищені. Він нагадав, що саме завдяки журналістам, громадянському суспільству в Україні відбулося дві революції.

«Це обговорення має стати першим кроком до дієвих рішень, що стосується не лише держави чи бізнесу, а стосується кожного громадянина. Бо кожен може постраждати від дезінформації. У ситуації, коли громадянин незахищений від дезінформації, він може стати об’єктом атаки, що може знищити його репутацію. Тому важливо давати на це адекватну відповідь, у тому числі законодавчу. Адже люди рідко звертаються в суди, аби захистити свою репутацію», - зазначив Микита Потураєв.

За його словами, законодавство в цій сфері потребує оновлення та балансування. Але це має відбуватися паралельно з кампаніями медіаосвіти, підвищення рівня медіаграмотності людей.

Питання балансу персональних даних і доступу до публічної інформації окреслив член Комітету з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській областях та Автономної Республіки Крим, міста Севастополя, національних меншин і міжнаціональних відносин Тарас Тарасенко.

Заступниця голови Офісу Ради Європи в Україні Олена Литвиненко нагадала про важливі документи Ради Європи, зокрема Декларацію про свободу вираження політичних поглядів, Декларацію про право медіа поширювати критичну інформацію щодо політичних діячів, державних службовців; низку стандартів, що будуть сприяти уникненню інформаційному безладдю, про роль і відповідальність інтернет-посередників тощо. 

«Важливо напрацьовувати комплексні підходи для створення інформаційно безпечного середовища», - зазначила Олена Литвиненко. За її словами, важливим є прийняття Закону про медіа.

На проблеми неточностей в термінології звернув увагу заступник директора, головний експерт з медійного права Центру демократії та верховенства права Ігор Розкладай. Зокрема, щодо колізії між статтею 34 Конституції України та окремими статтями Цивільного кодексу.

Адвокат Оксана Дитинко зауважила, що в українському законодавстві немає ефективних механізмів захисту публічних осіб. Тоді як в державах Європейського Союзу є успішна практика в дифамаційному праві. За її словами, у більшості країн передбачено високі штрафи та кримінальну відповідальність, до журналістів, які поширюють наклеп.

Захід організували Міністерство культури та інформаційної політики України, Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики, Спільний проект «ЄС та Рада Європи працюють разом для підтримки свободи медіа в Україні», Ініціатива з Верховенства Права Американської Асоціації Юристів, громадські організації «Центр демократії та верховенства права» і «Платформа прав людини».