Новини

02 серпня 2021, 17:56

Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков підписав Розпорядження про проведення 24 серпня урочистого засідання Верховної Ради України з нагоди 30-ї річниці прийняття Акта проголошення незалежності України

докладніше
02 серпня 2021, 14:38

Голова Верховної Ради України провів телефонну розмову з Головою Парламенту Республіки Молдова

докладніше
02 серпня 2021, 12:18

Комітет з питань антикорупційної політики протягом п’ятої сесії надав 73 висновки щодо відповідності проектів нормативно-правових актів антикорупційному законодавству

докладніше
01 серпня 2021, 08:00

Привітання Голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова з Днем Повітряних Сил Збройних Сил України

докладніше
30 липня 2021, 15:55

У «Відомостях Верховної Ради України» опубліковано Закон про загальні засади надання населенню культурних послуг

докладніше
30 липня 2021, 14:40

Голова Парламенту відвідав Балтську міську територіальну громаду

докладніше
30 липня 2021, 12:11

Комітет з питань екологічної політики та природокористування протягом п’ятої сесії розглянув понад 180 питань

докладніше
30 липня 2021, 09:55

Огляд головних тем «Голосу України» від 30 липня

докладніше
29 липня 2021, 17:58

Голова Верховної Ради України в Одесі ознайомився з роботою підприємства «ІнтерХім»

докладніше
29 липня 2021, 15:56

Голова Верховної Ради України обговорив питання децентралізації в Україні з Генеральним секретарем Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи

докладніше
29 липня 2021, 15:00

Оголошено конкурс для дітей до 30-ої річниці Незалежності України

докладніше
29 липня 2021, 14:44

Дмитро Разумков: Відкритий діалог між владою усіх рівнів — шлях до вирішення багатьох важливих для держави питань

докладніше
29 липня 2021, 12:48

Голова Верховної Ради України відвідав військово-медичний клінічний центр Південного регіону

докладніше
29 липня 2021, 11:26

Голова Верховної Ради України підписав Закон про реструктуризацію заборгованості теплокомуненерго

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Децентралізація влади
20 липня 2021, 09:15

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Комітет з питань аграрної та земельної політики провів круглий стіл на тему: «Зміни у правовому регулюванні планування використання земель: готовність до реалізації та можливі проблеми у застосуванні»

У Комітеті з питань аграрної та земельної політики відбувся круглий стіл на тему: «Зміни у правовому регулюванні планування використання земель: готовність до реалізації та можливі проблеми у застосуванні».

Комітет ініціював обговорення змісту підзаконних актів до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо планування використання земель», який набуде чинності 24 липня поточного року.

Закон запроваджує принципово новий принцип планування використання земель. З набранням ним чинності планування усієї території громади буде здійснюватися комплексно і буде стосуватися як території населених пунктів, так і території за їхніми межами та здійснюватися за рішеннями сільської, селищної, міської ради.

Для практичної дії Закону, необхідно затвердження якісної підзаконної бази. З усіх підзаконних актів, які передбачено Законом, поки затверджено постанову Кабінету Міністрів від 2 червня 2021 року № 654, якою визначений перелік обмежень у використанні земель, що встановлюються містобудівною документацією.

Інші підзаконні акти ще чекають свого затвердження. Це – класифікатор функціональних зон, новий класифікатор видів цільового призначення земельних ділянок, а також порядок розроблення містобудівної документації.

На заході було презентовано основні положення Порядку розроблення та оновлення містобудівної документації на місцевому рівні, основні положення Класифікатора видів цільового призначення земельних ділянок, видів функціонального призначення територій та співвідношення між ними, а також правил його застосування з визначенням категорій земель та видів цільового призначення земельних ділянок, які можуть встановлюватися в межах відповідної функціональної зони. Також було представлено пілотний проект щодо розроблення комплексних планів просторового розвитку територій Пісочинської та Роганської територіальних громад Харківської області і проблем, які виникають в процесі його проведення (програма USAID).

Під час круглого столу учасники обговорили питання внесення до Державного земельного кадастру та містобудівного кадастру даних про обмеження у використанні земель. Це відбувається завдяки комплексному плану просторового розвитку території територіальної громади. Чинне законодавства встановлює значну кількість зазначених обмежень. Це стосується особливого режиму використання земель в межах прибережних захисних смуг, охоронних, санітарних зон тощо. Проте відомості про усі ці обмеження присутні в Державному земельному кадастрі в дуже обмеженій кількості. У результаті негативні наслідки спостерігаються для усіх – і тих, хто проводить господарську діяльність на території дії обмежень, і державні органи, які контролюють дотримання цих обмежень.

Тому Закон передбачає, що комплексний план просторового розвитку території територіальної громади обов’язково має містити відомості про усі ці обмеження із внесенням їх до кадастрів.