Новини

22 жовтня 2021, 17:35

У «Відомостях Верховної Ради України» опубліковано Закон щодо єдиної правової долі земельної ділянки та розміщеного на ній об'єкта нерухомості

докладніше
22 жовтня 2021, 14:40

З 19 по 22 жовтня Верховна Рада України прийняла 15 Законів України

докладніше
22 жовтня 2021, 14:30

Комітет з прав людини рекомендує прийняти законопроект про реалізацію публічних електронних послуг з реєстрації та декларування місця проживання в Україні у другому читанні та в цілому у запропонованій Комітетом редакції (відео)

докладніше
22 жовтня 2021, 14:14

У Комітеті з питань екологічної політики та природокористування відбувся круглий стіл щодо шляхів реалізації вимог Оновленого національно визначеного внеску України до Паризької угоди (відео)

докладніше
22 жовтня 2021, 14:04

Пленарне засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
22 жовтня 2021, 11:21

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки вніс зміни до свого рішення щодо усунення неузгодженостей у тексті прийнятого Верховною Радою 23 вересня 2021 року Закону України "Про запобігання загрозам національній безпеці, пов'язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну та політичну вагу в суспільному житті (олігархів)"

докладніше
22 жовтня 2021, 09:04

Питання порядку денного, заплановані до розгляду на пленарному засіданні 22 жовтня

докладніше
21 жовтня 2021, 19:23

Руслан Стефанчук: Парламент демонструє єдність і тверду налаштованість на впровадження європейських підходів в усіх сферах життя України

докладніше
21 жовтня 2021, 18:00

Комітет з питань бюджету погодив перерозподіл коштів з держбюджету на заходи, спрямовані на боротьбу з епідемією COVID-19

докладніше
21 жовтня 2021, 17:43

Комітет з питань антикорупційної політики затвердив додаткові поправки до законопроекту щодо усунення невизначеності обов'язків членів органів адвокатського самоврядування стосовно заповнення та подання декларацій

докладніше
21 жовтня 2021, 17:22

Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування рекомендує Верховній Раді прийняти в другому читанні та в цілому законопроект про місто Київ - столицю України

докладніше
21 жовтня 2021, 17:05

Комітет з питань інтеграції України до ЄС підтримав законопроект щодо внесення змін до Закону про оцінку впливу на довкілля

докладніше
21 жовтня 2021, 16:57

Комітет з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування рекомендує Верховній Раді прийняти в цілому проект Постанови «Про вжиття невідкладних заходів, спрямованих на забезпечення належної діагностики та лікування хворих на хворобу Паркінсона»

докладніше
21 жовтня 2021, 16:36

Позачергове пленарне засідання

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Децентралізація влади
09 липня 2021, 16:01

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Питання перегляду економічної частини Угоди про асоціацію України з ЄС обговорили під час слухань у Комітеті з питань економічного розвитку

5 липня Комітет з питань економічного розвитку провів слухання на тему: «Стратегічні орієнтири поглиблення торговельно-економічних відносин України з країнами Європейського Союзу в умовах дії Угоди про асоціацію».

Голова Комітету Дмитро Наталуха, відкриваючи слухання, зазначив, що до сфери відання Комітету належить шість напрямків Угоди про асоціацію з ЄС і по п’яти з них темпи виконання вищі за середні. «Зараз Угода про асоціацію виконана на 54%. Виконання Плану нашим Комітетом – майже 70%. Більш того, сфери «Подолання технічних бар’єрів» та «Державних закупівель» – мають наразі найкращі результати в країні. Жоден з напрямків не має більших показників», - поінформував він.

На думку Дмитра Наталухи, виходячи з таких показників, Угода про асоціацію має бути переглянута на користь України, з урахуванням всіх викликів.

«Рішень – багато, і впевнений, ви всі про них знаєте. Це ухвалення Угоди про оцінку відповідності та прийнятність промислових товарів (АСАА) – так званий «промисловий безвіз»; приєднання до цифрового ринку ЄС, на якому наголошували неодноразово. Нам потрібен перегляд квот в Угоді, а також скасування дискримінаційних заходів», - сказав голова Комітету і закликав всіляко відстоювати інтереси України.

Дмитро Наталуха наголосив: «Я впевнений, що у нас з ЄС багато простору для співпраці. Нас може очікувати чимало років плідного партнерства. Втім, варто пам’ятати, що ключова умова партнерства – взаємовигода. Давайте йти до цього разом». Він побажав успіхів учасникам перемовин щодо перегляду умов Угоди і запевнив, що «Парламент завжди допоможе».

Ініціатор проведення слухань, заступник голови Комітету Дмитро Кисилевський у своєму виступі також акцентував увагу на перегляді економічної частини Угоди, яка, на його думку, є несправедливою для України.

«Угода про вільну торгівлю, підписана в рамках асоціації, є такою лише за назвою. Насправді українські товари не мають вільного доступу на ринок ЄС. Квоти, мита, торговельні обмеження, проблеми з перевезеннями - нікуди не поділися. І з'явилися нові. Доступ до державних закупівель ЄС наші компанії теж де-факто не отримали. У той час як сама Україна повністю відкрила свої публічні закупівлі. У нас проникнення імпорту в сферу державних закупівель становить майже 40%, в той час як в ЄС - менше 10%. Наших виробників відверто дискримінують на європейських тендерах», - сказав він.

Дмитро Кисилевський наголосив, що в цьому році, після 5 років з моменту підписання економічної частини Угоди, настає можливість її перегляду і «Україна повинна скористатися цим і відстоювати свій економічний інтерес, ведучи відповідні переговори».

У слуханнях взяли участь народні депутати, представники Уряду, галузеві асоціації та дипломати.

Учасники засідання обговорили стан торговельних відносин України з ЄС, проблеми галузей і необхідні кроки для поліпшення нашого експортного потенціалу та інші питання.