Новини

22 жовтня 2021, 17:35

У «Відомостях Верховної Ради України» опубліковано Закон щодо єдиної правової долі земельної ділянки та розміщеного на ній об'єкта нерухомості

докладніше
22 жовтня 2021, 14:40

З 19 по 22 жовтня Верховна Рада України прийняла 15 Законів України

докладніше
22 жовтня 2021, 14:30

Комітет з прав людини рекомендує прийняти законопроект про реалізацію публічних електронних послуг з реєстрації та декларування місця проживання в Україні у другому читанні та в цілому у запропонованій Комітетом редакції (відео)

докладніше
22 жовтня 2021, 14:14

У Комітеті з питань екологічної політики та природокористування відбувся круглий стіл щодо шляхів реалізації вимог Оновленого національно визначеного внеску України до Паризької угоди (відео)

докладніше
22 жовтня 2021, 14:04

Пленарне засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
22 жовтня 2021, 11:21

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки вніс зміни до свого рішення щодо усунення неузгодженостей у тексті прийнятого Верховною Радою 23 вересня 2021 року Закону України "Про запобігання загрозам національній безпеці, пов'язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну та політичну вагу в суспільному житті (олігархів)"

докладніше
22 жовтня 2021, 09:04

Питання порядку денного, заплановані до розгляду на пленарному засіданні 22 жовтня

докладніше
21 жовтня 2021, 19:23

Руслан Стефанчук: Парламент демонструє єдність і тверду налаштованість на впровадження європейських підходів в усіх сферах життя України

докладніше
21 жовтня 2021, 18:00

Комітет з питань бюджету погодив перерозподіл коштів з держбюджету на заходи, спрямовані на боротьбу з епідемією COVID-19

докладніше
21 жовтня 2021, 17:43

Комітет з питань антикорупційної політики затвердив додаткові поправки до законопроекту щодо усунення невизначеності обов'язків членів органів адвокатського самоврядування стосовно заповнення та подання декларацій

докладніше
21 жовтня 2021, 17:22

Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування рекомендує Верховній Раді прийняти в другому читанні та в цілому законопроект про місто Київ - столицю України

докладніше
21 жовтня 2021, 17:05

Комітет з питань інтеграції України до ЄС підтримав законопроект щодо внесення змін до Закону про оцінку впливу на довкілля

докладніше
21 жовтня 2021, 16:57

Комітет з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування рекомендує Верховній Раді прийняти в цілому проект Постанови «Про вжиття невідкладних заходів, спрямованих на забезпечення належної діагностики та лікування хворих на хворобу Паркінсона»

докладніше
21 жовтня 2021, 16:36

Позачергове пленарне засідання

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Децентралізація влади
09 липня 2021, 15:07

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування провів круглий стіл на тему: "Доступні адміністративні послуги як індикатор реформи децентралізації"

 

Під час круглого столу, який відбувся 7 липня, було обговорено стан розвитку системи надання адміністративних послуг в контексті реформи децентралізації, проблемні питання та шляхи їх вирішення, перспективи та зміни, які очікують на сферу адміністративних послуг.

Голова Комітету Андрій Клочко наголосив, що розвиток та вдосконалення системи надання адміністративних послуг і формування мережі центрів надання адміністративних послуг є основою для формування сервісної держави - держави для громадян і бізнесу, а якісно організоване надання адміністративних послуг є показником ефективності управління від якого залежить задоволеність громадян діями влади.

Серед спікерів заходу були народні депутати, представники органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування та їх асоціацій, науковці та експерти.

Голова підкомітету з питань адміністративних послуг та адміністративних процедур Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Лариса Білозір, яка виступила в якості модератора круглого столу, зазначила, що адміністративні послуги є важливим елементом реформи децентралізації, оскільки органи місцевого самоврядування отримали додаткові повноваження щодо їх надання. Станом на сьогодні в Україні створено 1438 територіальних громад і поетапно, кожна з цих громад має створити власний центр надання адміністративних послуг. Саме таке відкрите спілкування між представниками місцевої та центральної влади дає можливість зрозуміти вектор подальшого руху в напрямку удосконалення та спрощення усіх процедур.

В ході дискусій учасники круглого столу обговорили актуальні питання трансформації центрів надання адміністративних послуг при районних державних адміністраціях у центри надання адміністративних послуг органів місцевого самоврядування, а також процедуру передачі їх майна.

Заступник Міністра цифрової трансформації Олександр Шелест поінформував про напрацювання Міністерства в напрямку надання громадам державної субвенції на розвиток мережі центрів надання адміністративних послуг. За його словами, відібрані громади вже через декілька тижнів можуть очікувати на отримання першої частини державних коштів. Також заступник Міністра повідомив про подальші дії, спрямовані на розвиток мережі центрів надання адміністративних послуг.

Учасники круглого столу під час дискусії наголосили на необхідності посилення комунікацій місцевої влади та представників центрів надання адміністративних послуг з центральними органами виконавчої влади. Були обговорені питання спрощення доступу громад до державних реєстрів, зокрема, до державного реєстру субсидій та допомог, інших реєстрів, які ведуться Міністерством соціальної політики, а також вдосконалення роботи Реєстру «Соціальна громада».

Учасники вказували на доцільності розширення переліку адміністративних послуг Державної міграційної служби та Головного сервісного центру Міністерства внутрішніх справ, які надаються через центри надання адміністративних послуг.

Окрема увага була приділена необхідності організації в громадах виїзних прийомів представниками Пенсійного фонду України. Представники місцевої влади та центрів надання адміністративних послуг зосередились на проблемних питаннях, які виникають у сфері реєстрації актів громадянського стану, та наполягали на необхідності їх найскорішого вирішення.

Підводячи підсумки заходу, Лариса Білозір наголосила на єдності думок учасників в баченні важливості подальшого розвитку центрів надання адміністративних послуг, посиленні їх інституційної спроможності, необхідності державної підтримки громад щодо створення їх мережі.

Комітет провів захід спільно з Міністерством цифрової трансформації, Міністерством розвитку громад та територій, за сприяння та підтримки проекту ЄС «Підтримка комплексної реформи державного управління в Україні» (EU4PAR).