Новини

22 жовтня 2021, 17:35

У «Відомостях Верховної Ради України» опубліковано Закон щодо єдиної правової долі земельної ділянки та розміщеного на ній об'єкта нерухомості

докладніше
22 жовтня 2021, 14:40

З 19 по 22 жовтня Верховна Рада України прийняла 15 Законів України

докладніше
22 жовтня 2021, 14:30

Комітет з прав людини рекомендує прийняти законопроект про реалізацію публічних електронних послуг з реєстрації та декларування місця проживання в Україні у другому читанні та в цілому у запропонованій Комітетом редакції (відео)

докладніше
22 жовтня 2021, 14:14

У Комітеті з питань екологічної політики та природокористування відбувся круглий стіл щодо шляхів реалізації вимог Оновленого національно визначеного внеску України до Паризької угоди (відео)

докладніше
22 жовтня 2021, 14:04

Пленарне засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
22 жовтня 2021, 11:21

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки вніс зміни до свого рішення щодо усунення неузгодженостей у тексті прийнятого Верховною Радою 23 вересня 2021 року Закону України "Про запобігання загрозам національній безпеці, пов'язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну та політичну вагу в суспільному житті (олігархів)"

докладніше
22 жовтня 2021, 09:04

Питання порядку денного, заплановані до розгляду на пленарному засіданні 22 жовтня

докладніше
21 жовтня 2021, 19:23

Руслан Стефанчук: Парламент демонструє єдність і тверду налаштованість на впровадження європейських підходів в усіх сферах життя України

докладніше
21 жовтня 2021, 18:00

Комітет з питань бюджету погодив перерозподіл коштів з держбюджету на заходи, спрямовані на боротьбу з епідемією COVID-19

докладніше
21 жовтня 2021, 17:43

Комітет з питань антикорупційної політики затвердив додаткові поправки до законопроекту щодо усунення невизначеності обов'язків членів органів адвокатського самоврядування стосовно заповнення та подання декларацій

докладніше
21 жовтня 2021, 17:22

Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування рекомендує Верховній Раді прийняти в другому читанні та в цілому законопроект про місто Київ - столицю України

докладніше
21 жовтня 2021, 17:05

Комітет з питань інтеграції України до ЄС підтримав законопроект щодо внесення змін до Закону про оцінку впливу на довкілля

докладніше
21 жовтня 2021, 16:57

Комітет з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування рекомендує Верховній Раді прийняти в цілому проект Постанови «Про вжиття невідкладних заходів, спрямованих на забезпечення належної діагностики та лікування хворих на хворобу Паркінсона»

докладніше
21 жовтня 2021, 16:36

Позачергове пленарне засідання

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Децентралізація влади
09 липня 2021, 14:37

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Комітет з питань екологічної політики та природокористування заслухав звіт Голови Державної служби України з надзвичайних ситуацій про основні результати діяльності у 2020 році

8 липня у форматі відеоконференції відбулося засідання Комітету з питань екологічної політики та природокористування, на якому було заслухано звіт про основні результати діяльності у 2020 році, законопроектну діяльність та стратегічні завдання Державної служби України з надзвичайних ситуацій (ДСНС).

Голова Державної служби України з надзвичайних ситуацій Микола Чечоткін, представляючи звіт, окреслив пріоритетні завдання служби, серед яких: запобігання та реагування на надзвичайні ситуації; проведення аварійно-рятувальних та інших невідкладних робіт, гуманітарне розмінування у районі ООС; реформування ДСНС.

За словами очільника ДСНС, органами управління та формуваннями служби протягом 2020 року забезпечено оперативне реагування на 116 надзвичайних ситуацій та понад 100 тисяч пожеж. Зокрема, служба проводила рятувальні роботи під час паводків у Карпатському регіоні, займалася ліквідацією масштабних лісових пожеж у Житомирській, Київській, Харківській і Луганській областях, а також наслідків вибуху газу у місті Києві.

Протягом року працівники служби виконували завдання на сході України в районі проведення операції об’єднаних сил, зокрема, знешкоджено 25 тисяч вибухонебезпечних предметів і перевірено та розміновано більше двох тисяч гектарів території.

Микола Чечоткін також розповів про заходи, спрямовані на розвиток служби та удосконалення системи запобігання надзвичайним ситуаціям і пожежам.

Державна служба долучилася до діджиталізації державних сервісів, зокрема, запроваджено електронне адміністрування ліцензійних послуг у сфері пожежної та техногенної безпеки, забезпечено прозорість та відкритість перевірок через інтегровану автоматизовану систему державного нагляду.

«З метою зменшення регуляторного впливу на суб’єкти господарювання, затверджено критерії за якими оцінюється ступінь ризику та визначається періодичність перевірок на об’єкті», - поінформував Голова служби. Водночас, значно збільшено штрафи за порушення вимог пожежної безпеки, невиконання приписів ДСНС, завідомо неправдивий виклик спецслужб і запроваджено штраф за недопущення до перевірки працівників ДСНС.

Триває реорганізація сил ДСНС, спрямована на підвищення ефективності реагування на надзвичайні ситуації та пожежі, а також технічне переоснащення сучасною пожежною, рятувальною, інженерною, спеціальною та авіаційною технікою, поетапно збільшується мінімальний розмір грошового забезпечення рятувальників.

За словами Голови ДСНС, за останні п’ять років вдалося оновити четверту частину застарілого парку пожежних машин і цистерн, посилюється спроможність авіаційних сил. Водночас, дуже гостро стоїть питання оснащення служби сучасною технікою для гасіння пожеж та рятування людей з висотних будівель.

Микола Чечоткін звернувся до народних депутатів з проханням пропагувати ідею створення місцевих пожежних команд, додавши, що ДСНС готова надавати всіляку допомогу у їх створенні. «Для всіх громад має стати амбітною цілю створення такої кількості пожежних команд, яка дозволила б прибути до місця події максимум за 20 хвилин», - зазначив він.

Також керівник відомства назвав вкрай важливим започаткуванням створення у територіальних громадах центрів безпеки, які об’єднують життєво важливі для людей служби: медичну, пожежну і поліцейську.

Микола Чечоткін подякував Комітету за підтримку і висловив сподівання на подальшу співпрацю у прийнятті необхідних законопроектів.

Голова ДСНС відповів на запитання народних депутатів, представників центральних органів виконавчої влади та профспілок.

На засіданні виступив Заступник Міністра внутрішніх справ Антон Геращенко, який звернув увагу народних депутатів на низькі заробітні плати рятувальників і недостатнє фінансове забезпечення для закупівлі пального та ремонту техніки.

Голова Комітету з питань екологічної політики та природокористування Олег Бондаренко зазначив, що Комітет проводить великий обсяг роботи у взаємодії з ДСНС, зокрема, щодо підготовки законопроектів, спрямованих на захист лісів, запобігання і ліквідацію наслідків паводків, вдосконалення цивільного захисту, тощо.

«ДСНС – це та служба, діяльність якої є однією з вирішальних для забезпечення безпеки населення, безпеки країни», - підкреслив Олег Бондаренко.

Комітет вирішив взяти звіт до відома. Після надходження та опрацювання пропозицій на засіданні Комітету будуть схвалені відповідні рекомендації.