Новини

22 жовтня 2021, 17:35

У «Відомостях Верховної Ради України» опубліковано Закон щодо єдиної правової долі земельної ділянки та розміщеного на ній об'єкта нерухомості

докладніше
22 жовтня 2021, 14:40

З 19 по 22 жовтня Верховна Рада України прийняла 15 Законів України

докладніше
22 жовтня 2021, 14:30

Комітет з прав людини рекомендує прийняти законопроект про реалізацію публічних електронних послуг з реєстрації та декларування місця проживання в Україні у другому читанні та в цілому у запропонованій Комітетом редакції (відео)

докладніше
22 жовтня 2021, 14:14

У Комітеті з питань екологічної політики та природокористування відбувся круглий стіл щодо шляхів реалізації вимог Оновленого національно визначеного внеску України до Паризької угоди (відео)

докладніше
22 жовтня 2021, 14:04

Пленарне засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
22 жовтня 2021, 11:21

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки вніс зміни до свого рішення щодо усунення неузгодженостей у тексті прийнятого Верховною Радою 23 вересня 2021 року Закону України "Про запобігання загрозам національній безпеці, пов'язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну та політичну вагу в суспільному житті (олігархів)"

докладніше
22 жовтня 2021, 09:04

Питання порядку денного, заплановані до розгляду на пленарному засіданні 22 жовтня

докладніше
21 жовтня 2021, 19:23

Руслан Стефанчук: Парламент демонструє єдність і тверду налаштованість на впровадження європейських підходів в усіх сферах життя України

докладніше
21 жовтня 2021, 18:00

Комітет з питань бюджету погодив перерозподіл коштів з держбюджету на заходи, спрямовані на боротьбу з епідемією COVID-19

докладніше
21 жовтня 2021, 17:43

Комітет з питань антикорупційної політики затвердив додаткові поправки до законопроекту щодо усунення невизначеності обов'язків членів органів адвокатського самоврядування стосовно заповнення та подання декларацій

докладніше
21 жовтня 2021, 17:22

Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування рекомендує Верховній Раді прийняти в другому читанні та в цілому законопроект про місто Київ - столицю України

докладніше
21 жовтня 2021, 17:05

Комітет з питань інтеграції України до ЄС підтримав законопроект щодо внесення змін до Закону про оцінку впливу на довкілля

докладніше
21 жовтня 2021, 16:57

Комітет з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування рекомендує Верховній Раді прийняти в цілому проект Постанови «Про вжиття невідкладних заходів, спрямованих на забезпечення належної діагностики та лікування хворих на хворобу Паркінсона»

докладніше
21 жовтня 2021, 16:36

Позачергове пленарне засідання

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Децентралізація влади
09 липня 2021, 12:15

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Комітет з питань енергетики та житлово-комунальних послуг спільно з депутатською групою Верховної Ради з міжпарламентських зв’язків зі Словацькою Республікою провели українсько-словацький енергетичний форум «Інтеграція українських та європейських енергетичних ринків»

 

6 липня на Закарпатті відбувся українсько-словацький енергетичний форум «Інтеграція українських та європейських енергетичних ринків». Проведення заходу ініціювали Комітет з питань енергетики та житлово-комунальних послуг та депутатська група з міжпарламентських зв’язків зі Словацькою Республікою.

Головне завдання форуму - представити бачення перспективи інтеграції енергетичної системи України до загальноєвропейської енергосистеми ENTSO-E, газотранспортної системи України до європейської мережі операторів газотранспортних систем ENTSOG, а також обговорити можливості для економічного зростання західного регіону України через забезпечення конкурентних ринків електричної енергії та природного газу.

Під час форуму учасники обговорили питання інтеграції української та європейської енергосистем; енергетики як драйвера економічного розвитку регіону; роль української ГТС ; Північного потоку-2.

«Інтеграція українського ринку в європейський енергетичний ринок є точкою неповернення для України», - наголосив Міністр енергетики Герман Галущенко. «Факт синхронізації з ENTSO-E – це своєрідна точка неповернення. Тоді ми точно зможемо стверджувати, що ми є частиною енергосистеми Європи. Очевидно, що очікуємо можливий спротив щодо процесу синхронізації на зовнішньополітичному рівні. Але зі свого боку ми розуміємо, що іншого шляху у нас нема, потрібно впевнено рухатись до кінцевого результату – інтеграції з європейськими ринками»,  - зазначив він.

Голова Комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрій Герус переконаний, що інтеграція українських та європейських енергетичних ринків є тим питанням, яким сьогодні займаються всі: і Парламент, і Уряд, і системний оператор, і Міністерство.

«У нас навіть не виникає дискусія щодо інтеграційного курсу, це рішення ухвалено на всіх рівнях, синхронізація України з енергетичною системою континентальної Європи відбудеться», - наголосив Андрій Герус.

Також Голова Комітету зазначив, що Парламент зі свого боку активно сприяє інтеграційному процесу України. «Ми приймаємо всі необхідні рішення, аби інтеграція відбулася в заплановані терміни. Насамперед, це прийняття законопроекту №3364-1-д про здійснення сертифікації оператора системи передачі електричної енергії НЕК «Укренерго», який вже став Законом, адже це є необхідною умовою синхронізації української та європейської енергосистем», - зазначив Голова Комітету.

Також Андрій Герус наголосив, що синхронізація енергосистем сприятиме розвитку конкуренції на ринках, адже їх робота базуватиметься на європейських правилах, де зловживання ринковою владою або маніпуляції цінами буде неможливим.

Синхронізація з європейською енергосистемою є чи не найважливішим викликом для України. Про це зазначив голова Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг Валерій Тарасюк. «Без впровадження нової моделі ринку, над чим власне Україна зараз і працює, інтеграція українських та європейських енергетичних ринків неможлива. Так, вона складна, але вона потрібна щоб приєднатися врешті-решт до Європи. У будь-якому випадку має відбутися насамперед фізичне об’єднання системи», - додав він.

Директор Секретаріату Енергетичного Співтовариства Янез Копач зазначив, що один з важливих елементів - поєднати можливості транспортування на кордоні з ЄС.

Керівник групи з міжпарламентських зв’язків з Словацькою Республікою Анатолій Костюх зауважив на тому, що аби зменшити вартість електроенергії  необхідно збільшити кількість споживачів. А для цього потрібні кілька вагомих кроків з боку держави. Адже на сьогодні велика кількість документів та тривала процедура робить енергетичний сектор невигідним для розвитку підприємництва.

«Зареєстровано відповідний законопроект №5009: замість того, щоб принести 20 документів і проходити рік погоджень, людина звертається у одне вікно. Для бізнесу це однозначно добре», - розповів Анатолій Костюх.

За його словами, має бути розуміння про резерв потужності для інвесторів. «Це все повинно гарантуватися цим законопроектом, ми маємо перейняти досвід європейських країн. Спрощення приєднання електричних мереж має економічний ефект: збільшення кількість робочих місць, інвесторів, виробників продукції, надавачів послуг, що безпосередньо впливає на ріст економіки та добробуту країни», - додав народний депутат.