Новини

21 жовтня 2021, 19:23

Руслан Стефанчук: Парламент демонструє єдність і тверду налаштованість на впровадження європейських підходів в усіх сферах життя України

докладніше
21 жовтня 2021, 18:00

Комітет з питань бюджету погодив перерозподіл коштів з держбюджету на заходи, спрямовані на боротьбу з епідемією COVID-19

докладніше
21 жовтня 2021, 17:43

Комітет з питань антикорупційної політики затвердив додаткові поправки до законопроекту щодо усунення невизначеності обов'язків членів органів адвокатського самоврядування стосовно заповнення та подання декларацій

докладніше
21 жовтня 2021, 17:22

Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування рекомендує Верховній Раді прийняти в другому читанні та в цілому законопроект про місто Київ - столицю України

докладніше
21 жовтня 2021, 17:05

Комітет з питань інтеграції України до ЄС підтримав законопроект щодо внесення змін до Закону про оцінку впливу на довкілля

докладніше
21 жовтня 2021, 16:57

Комітет з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування рекомендує Верховній Раді прийняти в цілому проект Постанови «Про вжиття невідкладних заходів, спрямованих на забезпечення належної діагностики та лікування хворих на хворобу Паркінсона»

докладніше
21 жовтня 2021, 16:36

Позачергове пленарне засідання

докладніше
21 жовтня 2021, 16:22

Прийнято Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо приведення законодавства України у сфері дитячого харчування у відповідність до вимог законодавства ЄС"

докладніше
21 жовтня 2021, 16:20

Прийнято за основу проект Закону "Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв’язку"

докладніше
21 жовтня 2021, 16:03

Прийнято Закон "Про внесення змін до Закону України "Про альтернативні види палива" щодо розвитку виробництва біометану"

докладніше
21 жовтня 2021, 16:01

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до Закону України "Про комбіноване виробництво теплової та електричної енергії (когенерацію) та використання скидного енергопотенціалу" щодо розвитку високоефективної когенерації"

докладніше
21 жовтня 2021, 15:44

Прийнято Закон "Про енергетичну ефективність"

докладніше
21 жовтня 2021, 15:37

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до законів України "Про охорону прав на сорти рослин" та "Про насіння і садивний матеріал""

докладніше
21 жовтня 2021, 15:01

Пленарне засідання Верховної Ради України

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Децентралізація влади
24 червня 2021, 10:24

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Комітет з питань освіти, науки та інновацій рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо встановлення відповідальності за передачу академічних творів із порушенням принципів академічної доброчесності

На засіданні Комітету з питань освіти, науки та інновацій, що відбулося 23 червня, народні депутати обговорили законопроекти щодо порушення принципів академічної доброчесності.

Законопроект про внесення змін до Закону України «Про освіту» щодо встановлення відповідальності за передачу академічних творів із порушенням принципів академічної доброчесності (№5461) доповіла народний депутат Інна Совсун. Вона зазначила, що значною проблемою є замовлення робіт. «Україна є одним із центрів написання академічних текстів на замовлення, в тому числі для американських, британських університетів», - додала вона.

Народний депутат підкреслила, що законопроект пропонує дві ключові зміни до законодавства: виписано визначення «академічний твір», яке є лише в підзаконних актах; також як тип академічної недоброчесності прописується «написання тексту на замовлення», а в подальшому видача тексту під своїм авторством. За її словами, закон має дати етичну оцінку та створити юридичне підґрунтя для правоохоронних органів, щоб вони могли реагувати на такі випадки.

Співавтор законопроекту, народний депутат Юлія Гришина додала: «Ця ініціатива вкрай важлива з кількох причин: пропонує доповнити законодавство таким видом порушення академічної доброчесності, як передача академічного твору третій особі для подальшого його використання нею як авторського; створює юридичні підстави для реагування на такі дії з боку викладачів і студентів тощо. Після внесення додаткових змін до Кодексу про адміністративні правопорушення - з’являться підстави і для впливу на тих, хто не є учасником освітнього процесу».

Альтернативний законопроект про внесення змін до Закону України «Про освіту» щодо посилення відповідальності за порушення принципів академічної доброчесності (№5461-1) доповів народний депутат Олександр Лукашев. «Пропонуємо запровадити механізми ефективного виявлення та притягнення до відповідальності суб’єктів, що це здійснюють, та в майбутньому дозволять подолати це явище», - повідомив він.

За результатами розгляду Комітет рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо встановлення відповідальності за передачу академічних творів із порушенням принципів академічної доброчесності, №5461, альтернативний законопроект №5461-1 відхилити.

Також народні депутати розглянули законопроект про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення механізмів формування мережі ліцеїв для запровадження якісної профільної середньої освіти (№4629-1).

Заступник Голови Комітету Сергій Колебошин нагадав, що дискусійна поправка обговорювалася на виїзному засіданні Комітету у Чернігові, а саме: чи можуть дошкільні заклади освіти бути структурним підрозділом ліцею, тобто всіх трьох ступенів. Була позиція, що це є неприпустимим для організації навчального процесу.

Сергій Клебошин розповів про три головні положення законопроекту: «Будь-яка громада, якщо спроможна організувати профільний ліцей, може це зробити (немає вимоги 50 тис. плюс), зазначаємо, яка має бути мінімальна кількість класів і учнів на паралелі. В окремих випадках за рішенням засновника початкова може бути в складі ліцею. Серед важливих поправок - саме дозвіл дошкільним підрозділам бути підрозділом початкової школи або ліцею».

За результатами розгляду Комітет затвердив таблицю поправок до другого читання законопроекту про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення механізмів формування мережі ліцеїв для запровадження якісної профільної середньої освіти.

Також народні депутати затвердили Рекомендації слухань у Комітеті на тему: «Якість підручників та навчальних посібників для Нової української школи».