Новини

02 серпня 2021, 17:56

Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков підписав Розпорядження про проведення 24 серпня урочистого засідання Верховної Ради України з нагоди 30-ї річниці прийняття Акта проголошення незалежності України

докладніше
02 серпня 2021, 14:38

Голова Верховної Ради України провів телефонну розмову з Головою Парламенту Республіки Молдова

докладніше
02 серпня 2021, 12:18

Комітет з питань антикорупційної політики протягом п’ятої сесії надав 73 висновки щодо відповідності проектів нормативно-правових актів антикорупційному законодавству

докладніше
01 серпня 2021, 08:00

Привітання Голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова з Днем Повітряних Сил Збройних Сил України

докладніше
30 липня 2021, 15:55

У «Відомостях Верховної Ради України» опубліковано Закон про загальні засади надання населенню культурних послуг

докладніше
30 липня 2021, 14:40

Голова Парламенту відвідав Балтську міську територіальну громаду

докладніше
30 липня 2021, 12:11

Комітет з питань екологічної політики та природокористування протягом п’ятої сесії розглянув понад 180 питань

докладніше
30 липня 2021, 09:55

Огляд головних тем «Голосу України» від 30 липня

докладніше
29 липня 2021, 17:58

Голова Верховної Ради України в Одесі ознайомився з роботою підприємства «ІнтерХім»

докладніше
29 липня 2021, 15:56

Голова Верховної Ради України обговорив питання децентралізації в Україні з Генеральним секретарем Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи

докладніше
29 липня 2021, 15:00

Оголошено конкурс для дітей до 30-ої річниці Незалежності України

докладніше
29 липня 2021, 14:44

Дмитро Разумков: Відкритий діалог між владою усіх рівнів — шлях до вирішення багатьох важливих для держави питань

докладніше
29 липня 2021, 12:48

Голова Верховної Ради України відвідав військово-медичний клінічний центр Південного регіону

докладніше
29 липня 2021, 11:26

Голова Верховної Ради України підписав Закон про реструктуризацію заборгованості теплокомуненерго

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Децентралізація влади
16 червня 2021, 19:50

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Комітет з питань правової політики рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо удосконалення правового регулювання фінансування діяльності політичних партій

На засіданні Комітету з питань правової політики, що відбулося 16 червня, народні депутати обговорили законопроекти про внесення змін до Закону України «Про політичні партії в Україні» щодо удосконалення порядку зупинення та припинення державного фінансування статутної діяльності політичної партії, №5253 та щодо удосконалення правового регулювання фінансування діяльності політичних партій, №5253-1.

Представляючи законопроект №5253, народний депутат Олег Макаров нагадав, що у 2015 році було запроваджено державне фінансування політичних партій. Однак, за його словами, досвід показав, що не чітко встановлено повноваження Національного агентства з питань запобігання корупції. Метою законопроекту є вдосконалення порядку зупинення та припинення державного фінансування статутної діяльності політичних партій в Україні, що сприятиме підвищенню прозорості такого порядку.

«Потрібно вдосконалити порядок, що допоможе НАЗК ефективно працювати, а політичним партіям працювати більш впевнено», - зазначив Олег Макаров.

Національне агентство з питань запобігання корупції не підтримало законопроект №5253. Заступник голови НАЗК Іван Пресняков зазначив, що у разі його прийняття, фактична діяльність НАЗК із перевірки звітів політичних партій буде нівельована. За його словами, механізм припинення фінансування партій довів свою ефективність, адже політичні партії згодом надавали виправлену інформацію.

Альтернативний законопроект №5253-1 доповів народний депутат Ярослав Юрчишин. Він зазначив, що на відміну від основного проекту, альтернативний не містить корупційного ризику позбавлення права НАЗК перевіряти партійні фінанси на предмет фіктивності, який є в основному.

Законопроектом пропонується: уточнити окремі підстави для зупинення та припинення державного фінансування статутної діяльності політичної партії; запровадити можливість політичним партіям у разі виявлення обставин, які слугують підставами для зупинення або припинення державного фінансування статутної діяльності політичної партії, усувати такі обставини або надавати письмові пояснення з необхідними документами, доказами до прийняття рішення про зупинення або припинення державного фінансування статутної діяльності політичної партії; встановити додаткові вимоги щодо обґрунтованості та оприлюднення рішень Національного агентства з питань запобігання корупції про зупинення або припинення державного фінансування статутної діяльності політичної партії; підвищити до 100 прожиткових мінімумів для працездатних осіб розмір розбіжностей між відомостями, зазначеними у звіті політичної партії про майно, доходи, видатки і зобов’язання фінансового характеру, та достовірними відомостями, для зупинення або припинення державного фінансування статутної діяльності політичної партії тощо.

За результатами розгляду Комітет рекомендує прийняти за основу законопроект щодо удосконалення правового регулювання фінансування діяльності політичних партій, №5253-1, а законопроект №5253 - відхилити.