Новини

02 серпня 2021, 17:56

Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков підписав Розпорядження про проведення 24 серпня урочистого засідання Верховної Ради України з нагоди 30-ї річниці прийняття Акта проголошення незалежності України

докладніше
02 серпня 2021, 14:38

Голова Верховної Ради України провів телефонну розмову з Головою Парламенту Республіки Молдова

докладніше
02 серпня 2021, 12:18

Комітет з питань антикорупційної політики протягом п’ятої сесії надав 73 висновки щодо відповідності проектів нормативно-правових актів антикорупційному законодавству

докладніше
01 серпня 2021, 08:00

Привітання Голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова з Днем Повітряних Сил Збройних Сил України

докладніше
30 липня 2021, 15:55

У «Відомостях Верховної Ради України» опубліковано Закон про загальні засади надання населенню культурних послуг

докладніше
30 липня 2021, 14:40

Голова Парламенту відвідав Балтську міську територіальну громаду

докладніше
30 липня 2021, 12:11

Комітет з питань екологічної політики та природокористування протягом п’ятої сесії розглянув понад 180 питань

докладніше
30 липня 2021, 09:55

Огляд головних тем «Голосу України» від 30 липня

докладніше
29 липня 2021, 17:58

Голова Верховної Ради України в Одесі ознайомився з роботою підприємства «ІнтерХім»

докладніше
29 липня 2021, 15:56

Голова Верховної Ради України обговорив питання децентралізації в Україні з Генеральним секретарем Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи

докладніше
29 липня 2021, 15:00

Оголошено конкурс для дітей до 30-ої річниці Незалежності України

докладніше
29 липня 2021, 14:44

Дмитро Разумков: Відкритий діалог між владою усіх рівнів — шлях до вирішення багатьох важливих для держави питань

докладніше
29 липня 2021, 12:48

Голова Верховної Ради України відвідав військово-медичний клінічний центр Південного регіону

докладніше
29 липня 2021, 11:26

Голова Верховної Ради України підписав Закон про реструктуризацію заборгованості теплокомуненерго

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Децентралізація влади
16 червня 2021, 17:00

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Члени Бюро Парламентського комітету асоціації Україна-ЄС ухвалили спільну заяву щодо «Північного потоку-2»

За результатами проведення Бюро Парламентського комітету асоціації між Україною та ЄС (далі – ПКА), що відбулось 15 червня, члени Бюро ПКА більшістю голосів ухвалили спільну заяву щодо «Північного потоку-2».

У спільній заяві йдеться, зокрема, про наслідки ймовірного завершення будівництва газопроводу, що «поставить під загрозу національну безпеку ЄС, США та загрожує і без того нестабільній безпеці та суверенітету України» та «матиме серйозні наслідки у сфері регіональної безпеки», а також «може підірвати розвиток єдиного, лібералізованого та відкритого європейського ринку шляхом консолідації джерел постачання в системі «Північного потоку-2» та стримування інвестицій в альтернативні джерела енергії».

Члени Бюро ПКА закликають керівництво ЄС переглянути співпрацю з Росією на різних зовнішньополітичних платформах, щоб негайно і беззастережно зупинити будівництво газопроводу «Північний потік-2».

Окрім цього, під час засідання депутати Верховної Ради України та депутати Європейського Парламенту, що входять до складу Бюро ПКА, обговорили питання щодо поточної безпекової ситуації, імплементації та оновлення Угоди про асоціацію, а також проведення майбутніх заходів в рамках діяльності Парламентського комітету асоціації між Україною та ЄС.

 

Делегація Парламентського комітету асоціації Україна-ЄС

 

Спільна заява

 

членів Бюро Парламентського комітету асоціації Україна-ЄС

 

Брюссель / Київ, 15 червня 2021 року - «Ми, члени Парламентського комітету асоціації Україна-ЄС, глибоко стурбовані відновленням будівельних робіт на газопроводі «Північний потік-2» і виступаємо проти того, щоб Росія використовувала цей проект як інструмент шантажу для монополізації постачання та транзиту газу до Європи.

Ми розглядаємо «Північний потік-2» як геополітичний, а не комерційний проект, спрямований на розширення геостратегічного впливу Росії на Європу шляхом домінування на енергетичному ринку. Завершення будівництва газопроводу посилить роль російського газу в європейській енергетичній системі, поставить під загрозу національну безпеку ЄС та США та загрожує і без того нестабільній безпеці та суверенітету України.

Можливим наслідком завершення та експлуатації «Північного потоку-2» є підрив розвитку єдиного, лібералізованого та відкритого європейського ринку шляхом консолідації джерел постачання в системі «Північного потоку» та стримування інвестицій в альтернативні джерела енергії. Газопровід може дестабілізувати Євросоюз та негативно вплинути на Україну, через відсторонення її від основного транзитного маршруту газу з Росії до ЄС.

Проект може спотворити конкуренцію, призвести до серйозної фрагментації внутрішнього енергетичного ринку ЄС та саботувати довіру до енергетичної політики ЄС, що спрямована на диверсифікацію маршрутів та постачальників, як спільна та скоординована відповідь на виклики енергетичної безпеки, що стоять перед державами-членами ЄС. Це може підірвати згуртованість Європи та трансатлантичні відносини, а також суперечити цілям скоординованої енергетичної політики ЄС.

Завершення будівництва «Північного потоку-2» також матиме серйозні наслідки у галузі регіональної безпеки, оскільки Москва, безсумнівно, використає його як привід для збільшення військової присутності в районі Балтійського моря.

Ми закликаємо керівництво ЄС переглянути співпрацю з Росією на різних зовнішньополітичних платформах, щоб негайно і беззастережно зупинити будівництво газопроводу «Північний потік-2». З огляду на серйозність ситуації, ми закликаємо керівництво ЄС вжити термінових заходів та негайно надати підтримку ЄС ».