Новини

21 жовтня 2021, 19:23

Руслан Стефанчук: Парламент демонструє єдність і тверду налаштованість на впровадження європейських підходів в усіх сферах життя України

докладніше
21 жовтня 2021, 18:00

Комітет з питань бюджету погодив перерозподіл коштів з держбюджету на заходи, спрямовані на боротьбу з епідемією COVID-19

докладніше
21 жовтня 2021, 17:43

Комітет з питань антикорупційної політики затвердив додаткові поправки до законопроекту щодо усунення невизначеності обов'язків членів органів адвокатського самоврядування стосовно заповнення та подання декларацій

докладніше
21 жовтня 2021, 17:22

Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування рекомендує Верховній Раді прийняти в другому читанні та в цілому законопроект про місто Київ - столицю України

докладніше
21 жовтня 2021, 17:05

Комітет з питань інтеграції України до ЄС підтримав законопроект щодо внесення змін до Закону про оцінку впливу на довкілля

докладніше
21 жовтня 2021, 16:57

Комітет з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування рекомендує Верховній Раді прийняти в цілому проект Постанови «Про вжиття невідкладних заходів, спрямованих на забезпечення належної діагностики та лікування хворих на хворобу Паркінсона»

докладніше
21 жовтня 2021, 16:36

Позачергове пленарне засідання

докладніше
21 жовтня 2021, 16:22

Прийнято Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо приведення законодавства України у сфері дитячого харчування у відповідність до вимог законодавства ЄС"

докладніше
21 жовтня 2021, 16:20

Прийнято за основу проект Закону "Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв’язку"

докладніше
21 жовтня 2021, 16:03

Прийнято Закон "Про внесення змін до Закону України "Про альтернативні види палива" щодо розвитку виробництва біометану"

докладніше
21 жовтня 2021, 16:01

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до Закону України "Про комбіноване виробництво теплової та електричної енергії (когенерацію) та використання скидного енергопотенціалу" щодо розвитку високоефективної когенерації"

докладніше
21 жовтня 2021, 15:44

Прийнято Закон "Про енергетичну ефективність"

докладніше
21 жовтня 2021, 15:37

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до законів України "Про охорону прав на сорти рослин" та "Про насіння і садивний матеріал""

докладніше
21 жовтня 2021, 15:01

Пленарне засідання Верховної Ради України

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Децентралізація влади
16 червня 2021, 17:19

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування провів круглий стіл на тему: "Правовий статус асоціацій органів місцевого самоврядування: проблеми та перспективи"

 

Під час круглого столу, який відбувся 14 червня, було обговорено практики та перспективи асоціацій органів місцевого самоврядування в Україні, проаналізована поточна діяльність асоціацій, визначено проблеми та перспективи розвитку інституту асоціювання, заслухано міжнародний досвід діяльності асоціацій органів місцевого самоврядування.

З вітальним словом до учасників круглого столу звернулись Ніколь Рудер, керівниця Програми співробітництва, Посольство Швейцарії; Гунн Маріт Хельгесен, перший віце-президент Палати регіонів Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи, Голова делегації Норвегії в Конгресі, Ніколас-Комнінос Члепас, член групи незалежних експертів з питань Європейської хартії місцевого самоврядування Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи.

Серед спікерів заходу були народні депутати, представники виконавчої влади, органів місцевого самоврядування та їх асоціацій, науковці, вітчизняні та зарубіжні експерти.

Голова Комітету Андрій Клочко наголосив, що захід є особливо актуальним з огляду на важливість розвитку ефективного партнерства держави та місцевого самоврядування в Україні в умовах децентралізації та реформи адміністративно-територіального устрою. “Для побудови успішної моделі такого партнерства важливо посилити інституційну спроможність асоціацій органів місцевого самоврядування, адже саме асоціації є належними представниками місцевого самоврядування у діалозі із владою. Саме вони є комунікаторами, союзниками та радниками при прийнятті управлінських рішень з питань місцевого самоврядування”, - зазначив Андрій Клочко.

Народні депутати - члени Комітету підтримали важливість “єдиного голосу” місцевого самоврядування. “Головне, щоб цей єдиний голос не став монопольним. Ми маємо чути голос представників місцевого самоврядування усіх рівнів, і не лише голів, а й депутатів місцевих рад”, - зауважила голова підкомітету з питань адміністративних послуг та адміністративних процедур Комітету Лариса Білозір.

Член Комітету Олександр Аліксійчук зазначив: Так, ми маємо чути кожного, але ці голоси повинні зливатися в єдиний, об’єднавчий голос. Сьогодні ж асоціації не завжди знаходять між собою порозуміння. Це видно, наприклад, у питанні ПДФО. Крім того, у цьому спільному голосі за інтересами міст-мільйонників не мають губитися інтереси малих громад. В особі асоціацій органи місцевого самоврядування повинні мати якісного лобіста своїх інтересів, який може на рівних розмовляти з Урядом і Парламентом”.

На думку голови підкомітету з питань регіональної політики та місцевих бюджетів Комітету Вячеслава Рубльова кожна громада має перебувати в якійсь одній асоціації і поступово природнім шляхом дійти до практики, коли одна потужна асоціація формуватиме єдиний голос громад, матиме право законодавчої ініціативи, матиме представників в Уряді і Парламенті, отже буде серйозною інституцією, яка може відстоювати і лобіювати інтереси громад.

Підводячи підсумки заходу, модератор, народний депутат Віталій Безгін наголосив на єдності думок учасників в баченні щодо важливості “єдиного голосу” місцевого самоврядування, на актуальності деполітизації керівництва асоціацій органів місцевого самоврядування, посиленні інституційної спроможності самих асоціацій, необхідності приділити увагу питанню потенційного державного фінансування всеукраїнських асоціацій, важливості участі асоціацій у формуванні регіональних політик.

Комітет провів круглий стіл спільно з Міністерством розвитку громад та територій, асоціаціями органів місцевого самоврядування за сприяння та підтримки Швейцарсько-українського проекту “Підтримка децентралізації в Україні” (DESPRO).