Новини

02 серпня 2021, 17:56

Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков підписав Розпорядження про проведення 24 серпня урочистого засідання Верховної Ради України з нагоди 30-ї річниці прийняття Акта проголошення незалежності України

докладніше
02 серпня 2021, 14:38

Голова Верховної Ради України провів телефонну розмову з Головою Парламенту Республіки Молдова

докладніше
02 серпня 2021, 12:18

Комітет з питань антикорупційної політики протягом п’ятої сесії надав 73 висновки щодо відповідності проектів нормативно-правових актів антикорупційному законодавству

докладніше
01 серпня 2021, 08:00

Привітання Голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова з Днем Повітряних Сил Збройних Сил України

докладніше
30 липня 2021, 15:55

У «Відомостях Верховної Ради України» опубліковано Закон про загальні засади надання населенню культурних послуг

докладніше
30 липня 2021, 14:40

Голова Парламенту відвідав Балтську міську територіальну громаду

докладніше
30 липня 2021, 12:11

Комітет з питань екологічної політики та природокористування протягом п’ятої сесії розглянув понад 180 питань

докладніше
30 липня 2021, 09:55

Огляд головних тем «Голосу України» від 30 липня

докладніше
29 липня 2021, 17:58

Голова Верховної Ради України в Одесі ознайомився з роботою підприємства «ІнтерХім»

докладніше
29 липня 2021, 15:56

Голова Верховної Ради України обговорив питання децентралізації в Україні з Генеральним секретарем Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи

докладніше
29 липня 2021, 15:00

Оголошено конкурс для дітей до 30-ої річниці Незалежності України

докладніше
29 липня 2021, 14:44

Дмитро Разумков: Відкритий діалог між владою усіх рівнів — шлях до вирішення багатьох важливих для держави питань

докладніше
29 липня 2021, 12:48

Голова Верховної Ради України відвідав військово-медичний клінічний центр Південного регіону

докладніше
29 липня 2021, 11:26

Голова Верховної Ради України підписав Закон про реструктуризацію заборгованості теплокомуненерго

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Децентралізація влади
16 червня 2021, 16:38

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики рекомендує Верховній Раді прийняти в цілому законопроект щодо створення додаткових умов для забезпечення професійного розвитку творчих працівників театрів

Народні депутати розглянули законопроект про внесення змін до Закону «Про театри і театральну справу» щодо створення додаткових умов для забезпечення професійного розвитку творчих працівників театрів на засіданні Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики, що відбулося 16 червня.

Доповів законопроект народний депутат Микола Княжицький. Він повідомив, що до другого читання надійшло 15 пропозицій і поправок, але окремі з них мають колізії з нормативно-правовими актами Кабінету Міністрів, тому відхилені.

Законопроектом передбачається доповнити статтю 21 Закону України «Про театри і театральну справу» абзацом щодо права професійних творчих працівників театрів на надання їм творчої відпустки для провадження творчої діяльності поза основним місцем роботи.

Заступник Міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв зазначив, що було б несправедливо якби творчі відпустки надавалися лише працівникам театрів.

Члени Комітету підтримали поправку, що пропонує зміни до Закону України «Про культуру», відповідно до яких передбачається право професійних творчих працівників закладів культури на творчу відпустку для провадження творчої діяльності. Тобто, дозволяє отримати творчу відпустку не лише працівникам театрів, а й інших закладів культури, наприклад філармоній.

За результатами розгляду Комітет рекомендує Верховній Раді прийняти в другому читанні та в цілому законопроект про внесення змін до Закону України «Про театри і театральну справу» щодо створення додаткових умов для забезпечення професійного розвитку творчих працівників театрів, №5205.

На засіданні Комітету народні депутати ухвалили рішення утворити робочу групу з попереднього опрацювання законопроектів про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запобігання руйнуванню та знищенню нерухомої культурної спадщини (№4561) та про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за руйнування та знищення нерухомої культурної спадщини і порушення традиційного характеру середовища (№4562). До її складу увійшло понад 60 осіб. Головою робочої групи обрано Микиту Потураєва.

Також члени Комітету підтримали звернення народного депутата Марії Мезенцевої з пропозиціями до планів заходів щодо вшанування на державному та місцевому рівнях пам’яті дітей, які загинули внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України, передбачених Постановою Верховної Ради України від 1 червня 2021 року № 1490-ІХ. Зокрема, передбачається звернутися до Уряду та Харківської міської ради з пропозицією перейменувати спеціалізовану школу I-III ст. №11 міста Харкова на честь Данила Дідика, який став жертвою теракту під час Маршу єдності в Харкові у 2015 році.

Народний депутат Юрій Павленко запропонував звернутися до Кабінету Міністрів, щоб Уряд на наступний рік передбачив кошти в бюджеті для соціального захисту дітей, які постраждали внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України. Члени Комітету підтримали цю пропозицію.