Новини

22 червня 2021, 16:28

Голова Верховної Ради підписав закон щодо неонатального скринінгу

докладніше
22 червня 2021, 16:00

Комітет з питань економічного розвитку рекомендує прийняти за основу законопроект щодо вдосконалення діяльності Антимонопольного комітету України

докладніше
22 червня 2021, 15:01

Руслан Стефанчук: Подальший розвиток багатьох інститутів держави потребує коригування окремих конституційних приписів

докладніше
22 червня 2021, 12:57

Комітет з питань енергетики та житлово-комунальних послуг рекомендує Верховній Раді прийняти в цілому законопроект щодо окремих питань приєднання до газотранспортної або газорозподільної системи

докладніше
22 червня 2021, 11:00

Комітет з питань молоді і спорту підтримав законопроект про внесення зміни до статті 22 Закону України «Про правовий режим земель охоронних зон об’єктів магістральних трубопроводів»

докладніше
22 червня 2021, 06:00

Звернення Голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова з нагоди Дня скорботи і вшанування пам'яті жертв війни в Україні

докладніше
20 червня 2021, 09:00

Вітання Першого заступника Голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука з Днем медичного працівника!

докладніше
20 червня 2021, 08:00

Привітання Голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова з нагоди Дня медичного працівника

докладніше
19 червня 2021, 18:21

Верховна Рада до кінця сесії розгляне в першому читанні законопроекти щодо олігархів, - Дмитро Разумков

докладніше
18 червня 2021, 17:29

Дмитро Разумков: Настільки відданих лікарів, які є в Україні, немає ніде в світі

докладніше
18 червня 2021, 16:34

Верховна Рада запрошує громадян долучитися до відзначення 25-ї річниці прийняття Конституції України, - віцеспікерка Олена Кондратюк

докладніше
18 червня 2021, 16:25

Комітет з питань освіти, науки та інновацій рекомендує Верховній Раді прийняти за основу та в цілому законопроект про врегулювання питання присвоєння кваліфікаційних категорій і педагогічних звань педагогам

докладніше
18 червня 2021, 16:20

У «Відомостях Верховної Ради України» опубліковано Закон про запобігання надмірному тиску на суб’єктів господарювання

докладніше
18 червня 2021, 15:39

Комітет з питань молоді і спорту пропонує Верховній Раді прийняти за основу та в цілому законопроект щодо діяльності Національної лабораторії антидопінгового контролю

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Децентралізація влади
11 червня 2021, 14:15

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Комітет з питань екологічної політики та природокористування заслухав звіт про діяльність Державного агентства лісових ресурсів у 2021 році

10 червня відбулося виїзне засідання Комітету з питань екологічної політики та природокористування до Івано-Франківської області, на якому заслухано звіт Голови Державного агентства лісових ресурсів Юрія Болоховця щодо діяльності агентства у 2021 році.

За його словами, у сфері управління Держлісагентства перебувають 392 підприємства, організації та установи, які ведуть лісове та мисливське господарство, або пов’язані з ним (проектні, наукові, природоохоронні, лісозахисні тощо).

Наразі агентством ведеться підготовка до національної інвентаризації лісів, зокрема, схвалено порядок її проведення і визначено організацію, яка за це відповідатиме.

Юрій Болоховець також повідомив, що вживаються заходи для унормування ринку деревини. Зокрема, збільшено обсяг реалізації і середню вартість кубометра реалізованої деревини. Реалізовано пілотний проект щодо продажу на аукціонах продукції переробки державних лісогосподарських підприємств.

З метою покращення фінансового забезпечення ведення лісового господарства, підготовлено проект постанови Кабінету Міністрів щодо зменшення державними лісогосподарськими підприємствами відрахувань до державного бюджету, напрацьовано пропозиції щодо зміни системи оподаткування.

Державне агентство лісових ресурсів продовжує роботу, спрямовану на діджиталізацію лісового господарства. Так, за інформацією очільника агентства, розроблено концепцію створення Всеукраїнської мережі протипожежного захисту лісів і концепцію системи електронного обліку деревини, триває робота над створенням та наповненням Єдиного інтернет порталу, вдосконалюється геопортал «Ліси України», завершується створення першого телеграм-бота Держлісагентства.

З метою збільшення площі лісів та відтворення лісових ландшафтів затверджено План заходів з розроблення згарищ 2020 року та відтворення на них лісів, укладено Меморандум про взаємодію між Держлісагентством та Держгеокадастром, розпочато будівництво регіонального лісового насіннєво-селекційного центру в місті Лиман Донецької області.

Здійснюється виконання проекту Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) щодо запобігання всиханню соснових насаджень та проекту USAID щодо ліквідації наслідків пожеж у Луганській області.

Водночас, з метою посилення охорони лісів від пожеж, започатковано проведення спільних навчань протипожежних підрозділів із залученням обласних управлінь лісового та мисливського господарства.

Також агентством вживаються заходи, спрямовані на захист лісу від шкідників та хвороб.

Як зазначив Юрій Болоховець, розроблено проект постанови Кабінету Міністрів «Про затвердження критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності та визначається періодичність проведення планових заходів державного нагляду (контролю) за додержанням нормативно-правових актів щодо ведення лісового господарства Державним агентством лісових ресурсів», спрямований на посилення охорони лісів від незаконних рубок.

Ведеться робота над розширенням мережі природно-заповідного фонду. Зокрема, погоджено проект Указу Президента України щодо створення національного природного парку «Холодний яр», а також проекти розпоряджень Кабінету Міністрів щодо розроблення проектів землеустрою природоохоронних установ з метою розширення територій природно-заповідного фонду.

За словами Юрія Болоховця, агентство у своїй діяльності активно співпрацює з громадськістю. Зокрема, проведено установчі збори з формування нового складу Громадської ради при Держлісагентстві.

Також Голова Держлісагентства поінформував про законодавчі ініціативи щодо врегулювання проблем, які виникають у лісовому господарстві, та про відповідні плани нормотворчої роботи.

Під час обговорення звіту Голова Держлісагентства відповів на запитання народних депутатів та представників громадських організацій.

Після отримання та опрацювання пропозицій щодо звіту Голови Державного агентства лісових ресурсів України, Комітет затвердить відповідні рекомендації.